Sari la conținut
Forum Roportal
Simplu_X

Azi elev-maine profesor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mda,din cate au zis in stire, fetele urmau un liceu cu profil pedagogic. Pai daca ajung asemenea jigodii la conducere, io nu-mi mai dau copiii la scoala :blink:

 

Vinovata sau nu, nimeni n-are dreptul sa-si faca dreptate singur. Nimeni! Se pare insa ca legea junglei/a pumnului domina mai peste tot,inclusiv in licee si scoli.

Din nou, trist!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda,din cate au zis in stire, fetele urmau un liceu cu profil pedagogic. Pai daca ajung asemenea jigodii la conducere, io nu-mi mai dau copiii la scoala :blink:

 

Vinovata sau nu, nimeni n-are dreptul sa-si faca dreptate singur. Nimeni! Se pare insa ca legea junglei/a pumnului domina mai peste tot,inclusiv in licee si scoli.

Din nou, trist!

Astfel de oameni deja exista...pentru ca sistemul este unul bubuit...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pareri...

 

Of,Doamne!!!Stau uneori si ma intreb ...De unde atata rautate?Ce dorinta ascunsa,ce handicap moral ii impinge pe unii la astfel de atitudini?Cand si de ce a inceput totul?

Si apoi ma gandesc la...neputinta...Daca as fi trecut eu personal pe acolo de una singura, ma intreb daca as fi indraznit sa intervin si,daca as fi facut-o,ma intreb de as fi reusit sa schimb ceva.

 

Astfel de oameni deja exista...pentru ca sistemul este unul bubuit...

 

 

Astfel de oameni nu exista doar la noi.Asa ceva vezi si in USA .Si nu este doar din cauza sistemului.A fost mereu,doar ca nu aflam usor cu ani in urma.Cruzimea copiilor si adolescentilor poate fi uneori de ...neimaginat.Dorinta aceea de a iesi lider cui orice pret,prin orice mijloace primeaza.Dorinta de a atrage atentia asupra sa.

De unde aceasta dorinta?

Chiar e simplu sa spunem:"Nu avem timp de copiii nostri ca ...avem 3 slujbe.I-am dat de toate ,nu i-am cerut decat sa invete".

Si ne-am spalat pe maini...

 

 

As intreba ceva...presupunand ca nu trecea in acel moment nimeni pe acolo,presupunand ca de la nicio fereastra nu privea vreun adult,presupunand ca nimeni nu ducea gunoiul sau nimeni nu-si plimba animalul de companie prin zona....Cati dintre noi,de am fi trecut prin preajma,am fi luat atitudine?

Editat de Lara_L

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi ca a fost nevinovata? (nu vreau sa intelegi ca eu as crede asta, doar te intreb..)

Ce vina ar fi trebuit sa fi avut ca sa fie tratata astfel? Ce crezi? ;)

 

....Cati dintre noi,de am fi trecut prin preajma,am fi luat atitudine?

Buna intrebare. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As intreba ceva...presupunand ca nu trecea in acel moment nimeni pe acolo,presupunand ca de la nicio fereastra nu privea vreun adult,presupunand ca nimeni nu ducea gunoiul sau nimeni nu-si plimba animalul de companie prin zona....Cati dintre noi,de am fi trecut prin preajma,am fi luat atitudine?

 

 

Eu. :doh: Si de 2 ori era sa o incurc f rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am predat la un liceu de peda si m-am ingrozit asemenea cata nesimtire in aceste fete ... daca esti mai timida, cum parrea si fata din videoclip, o incasezi de numa ... dar nici cu profesoara lor nu mi-era rusine. e ca un cerc vicios, iti trebuie o mana foarte tare ca sa fii profesor in ziua dea zi si sa scoti oameni din acest copii care habar nu au pe ce lume traiesc si cred ca prin rebeliune vor rezolva problemele lor interioare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prea multa violenta in scoli... scoala care e un loc unde ar trebui sa duci o viata linistita si sa inveti...

Cine sau ce o fi de vina? Am auzit ca de vina ar fi, cica, filmele pline de violenta... dar totusi... familia, isi are si ea rolul ei... poate anturajul sa fie de vina?

Editat de Sarah N....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Of,Doamne!!!Stau uneori si ma intreb ...De unde atata rautate?Ce dorinta ascunsa,ce handicap moral ii impinge pe unii la astfel de atitudini?Cand si de ce a inceput totul?

Si apoi ma gandesc la...neputinta...Daca as fi trecut eu personal pe acolo de una singura, ma intreb daca as fi indraznit sa intervin si,daca as fi facut-o,ma intreb de as fi reusit sa schimb ceva.

 

 

 

 

Astfel de oameni nu exista doar la noi.Asa ceva vezi si in USA .Si nu este doar din cauza sistemului.A fost mereu,doar ca nu aflam usor cu ani in urma.Cruzimea copiilor si adolescentilor poate fi uneori de ...neimaginat.Dorinta aceea de a iesi lider cui orice pret,prin orice mijloace primeaza.Dorinta de a atrage atentia asupra sa.

De unde aceasta dorinta?

Chiar e simplu sa spunem:"Nu avem timp de copiii nostri ca ...avem 3 slujbe.I-am dat de toate ,nu i-am cerut decat sa invete".

Si ne-am spalat pe maini...

 

 

As intreba ceva...presupunand ca nu trecea in acel moment nimeni pe acolo,presupunand ca de la nicio fereastra nu privea vreun adult,presupunand ca nimeni nu ducea gunoiul sau nimeni nu-si plimba animalul de companie prin zona....Cati dintre noi,de am fi trecut prin preajma,am fi luat atitudine?

 

Faptul ca exista acolo sau in alte tari nu inseamna ca trebuie sa existe si la noi. Corect? De ce nu luam exemple bune din lume? De ce USA unde elevii ies cu arma in curtea scolii si trag zeci de cartuse in profesori si colegi? Asa ca nu as vrea sa luam drept exemplu USA... IN CONTINUARE... pentru ca de la revolutie tot luam exemple din USA si nu facem nimic bine...

Ce vina ar fi trebuit sa fi avut ca sa fie tratata astfel? Ce crezi? :huh:

 

 

Buna intrebare. :o:

Indiferent cat de vinovata era nu merita un astfel de comportament. NU suntem Animale!!!!

Eu am deschis acest topic pentru pareri, concluzii la care voi ati ajuns! Nimic mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prea multa violenta in scoli... scoala care e un loc unde ar trebui sa duci o viata linistita si sa inveti...

Cine sau ce o fi de vina? Am auzit ca de vina ar fi, cica, filmele pline de violenta... dar totusi... familia, isi are si ea rolul ei... poate anturajul sa fie de vina?

 

 

Aaa, si desenele animate. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aaa, si desenele animate. :o:

Care se bazeaza in ultimul timp pe monstruazitati, lupte pentru putere si alte lucruri groaznice...

Singurul program tv ce prezinta totusi desene animate, ci nu.... a ramas MINIMAX, care se bucura de audienta totala... Parintii stiu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×