Sari la conținut
Forum Roportal
umilitul

Sfinti si icoane

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai atunci de ce sa nu-l cunoastem astfel l... a biserica?

Nu acela ar fi locul cel mai indicat ?

Indicat de cine ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Categoric ...deocamdata e clar ca Isus in calitatea lui de cadavru ...este bun ... dar mai ales foarte linistit ...nici apa nu cere!

:flowers: :crazy: :lol2: asta chiar ca-i tare! :cry: :cry: :cry:

post-81066-1205886222_thumb.jpg

post-81066-1205886226_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Altii,fac din cuvintele bibliei un idol,si se inchina la el...mi se pare mai grav.

 

In Biblie sunt Adevaruri si eu cred in ele.Nu ma inchin la Biblie,dar citesc aceasta "Carte a cartilor" pentru a invata sa ma apropii de DUMNEZEU si sa ma departez de satan.

 

 

 

Altii,fac din cuvintele bibliei un idol,si se inchina la el...mi se pare mai grav.

 

In Biblie sunt Adevaruri si eu le citesc pentru a ma apropia de DUMNEZEU si a ma departa de satan,caci numai cunoscand Adevarul te poti elibera.DUMNEZEU este pentru mine cel care m-a facut asemenea lui si EL este TATAL CERESC al tuturor oamenilor.

 

Este si mai grav sa interpretezi Biblia si astfel sa creezi o alta biblie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Categoric ...deocamdata e clar ca Isus in calitatea lui de cadavru ...este bun ... dar mai ales foarte linistit ...nici apa nu cere!

 

Gresesti vorbind astfel despre Iisus caci El s-a dus la TATAL CERESC cu tot cu trup si Suflet.El este cel care a venit sa ne arate Adevarul si astfel sa ne eliberam si sa fim cu Adevarat asemenea lui DUMNEZEU.

 

 

Dragul meu, porunca lui Dumnezeu nu a venit prin fax, iar daca tu imi indici unde scrie ca dumnezeu a zis sa nu te inchini la icoane, e ok..... Si fara textul "sa nu ti faci clip cioplit"......nu de alta dar e interpretabil.

 

Am dat raspunsul mai sus si il repet:Citeste Deuteronomul,cap.4,versetele12,13,14,15,16,17,18,19.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate caci in Vechiul testament ,"Deuteronomul",cap.4,versetele 12,13,14,15,16,17,18,19 sta scris printre altele sa nu te ichini la inchipuiri ale vreunui idol,care sa infatiseze barbat sau femeie.

 

Intrebare:Icoanele trebuie scoase din scoli,institutii publice si din biserici?

Ce se intampla ca nu-mi apar postarile?Cui nu sunt pe plac?

 

Iisus este bun?

 

Cui nu sunt pe plac de nu-mi apar postarile?

 

da stiu ca se practica si in unele culturi inca se mai practica din cate am inteles.

nu sunt neaparat de acord cu orgasmul in haita.consider ca orgasmul este ceva personal,in care au loc doar 2.dar,religiile mereu au fost si vor fi ciudate,interpretate.......

 

insa as vrea tare mult ca domnul ipocrini-lupini sa-mi spuna mie ca dumnezeu nu ne-a creat cu tot cu orgasm.

 

 

 

raspunzi la intrebare sau ca de obicei te-a luat somnul si te cotesti?

 

S-a inchis topicul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu iti vad postarile.

poate e vreun semn,mai stii? :blink:

Poate ca pare o prostie,dar eu am renuntat sa mai postez atunci cand mi s-a intamplat asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu iti vad postarile.

poate e vreun semn,mai stii? :blink:

 

Ma bucur ca ma vezi.Iti multumesc!Dar eu de ce nu ma vad? Poate nu mai am ochi sa ma vad!?!

 

Poate ca pare o prostie,dar eu am renuntat sa mai postez atunci cand mi s-a intamplat asta.

 

Ura! Am inviat! Ma vad si eu pe mine!

 

Ma bucur ca ma vezi.Iti multumesc!Dar eu de ce nu ma vad? Poate nu mai am ochi sa ma vad!?!

 

 

 

Ura! Am inviat! Ma vad si eu pe mine!

Sunt fericit ! Ma duc sa ma culc.

NOAPTE BUNA TUTUROR!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E bine sa ne inchinam la icoane?

da,

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Isus este Dumnezeu iar singurul bun este Dumnezeu.

 

Toti suntem Dumnezei,dar nimeni dintre noi nu este DUMNEZEU.Iisus a spus despre el insusi ca nu este bun.Repet:"Citeste Biblia Crestin ortodoxa,"Evanghelia dupa Matei",cap.10,versetele 17,18 si vei vedea ca Iisus s-a umilit si recunoaste ca nu este bun ci numai DUMNEZEU este bun." Si daca Iisus nu este bun atunci eu sunt rau si imi pare rau!

 

Tu cum esti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×