Sari la conținut
Forum Roportal
Oblomov

Profesoara batuta

Postări Recomandate

crede-ma ca nici eu ...urasc violenta , dar nu imi place ca profesorii sunt transformati in victime si elevii in brute

 

Asta este situatia actuala , dar au fost cazuri in care in colimator erau luati profesorii ...

Eu sunt o fire destul de pacifista , dar cred ca de-ar indrazni vreun profesor sa dea in vreunul din copii mei l-as strange de gat ... :P ( nu chiar , dar oricum bine nu i-ar fi )

Exista atat de multe metode de a face un copil sa te asculte , nu este nevoie de violenta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt problema e ca invatamintul romanesc in ziua de azi e la pamint...

Unul dintre putinele lucruri bune in comunism fusese nivelul ridicat al invatamintului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fapt problema e ca invatamintul romanesc in ziua de azi e la pamint...

Unul dintre putinele lucruri bune in comunism fusese nivelul ridicat al invatamintului.

 

Punct ochit , punct lovit . Nici profesorii nu mai sunt cei care au fost si nici elevi nu mai sunt aceeasi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta este situatia actuala , dar au fost cazuri in care in colimator erau luati profesorii ...

Eu sunt o fire destul de pacifista , dar cred ca de-ar indrazni vreun profesor sa dea in vreunul din copii mei l-as strange de gat ... :P ( nu chiar , dar oricum bine nu i-ar fi )

Exista atat de multe metode de a face un copil sa te asculte , nu este nevoie de violenta .

ei ..uite ca pe mine proful meu de mate m-a dat cu capul de tabla pentru ca am inversat niste date pe un grafic .. si eram foarte slabuta si bolnava pe vremea aia ..au vorbit parintii mei cu el , dar tot nu s-a linistit , alta scapare nu aveam decat sa o iau la fuga . Cand se apropia de mine fugeam din clasa .. asta e . Sunt vinovati si profesorii , si parintii si copiii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mai zic nimic de spagile care se dau in ziua de azi ca sa iei examenele...

mda... pe mine asta ma enerveaza cel mai mult . Toti analfabetii termina facultati .Fix pixul sa termini in ziua de azi o facultat,doua ,trei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unul dintre putinele lucruri bune in comunism fusese nivelul ridicat al invatamintului.

 

 

Nu mai zic nimic de spagile care se dau in ziua de azi ca sa iei examenele...

ca pe vremea lui ceasca n-or fi fost, te pomenesti.

sa nu uitam ca pe vremea lui ceasca invatamantul era obligatoriu si nu puteau sa-i lase repetenti, la un moment dat :dot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca pe vremea lui ceasca n-or fi fost, te pomenesti.

sa nu uitam ca pe vremea lui ceasca invatamantul era obligatoriu si nu puteau sa-i lase repetenti, la un moment dat :dot:

 

Hoho cit te inseli! Citi repetenti am avut eu in clasa, si asta in Bucuresti! Am avut in clasa in scoala generala un coleg mai mare cu doi ani...Repetase de doua ori clasa a opta. Abia a treia oara a trecut-o!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hoho cit te inseli! Citi repetenti am avut eu in clasa, si asta in Bucuresti! Am avut in clasa in scoala generala un coleg mai mare cu doi ani...Repetase de doua ori clasa a opta. Abia a treia oara a trecut-o!

 

Si eu am avut situatii de acest gen ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×