Sari la conținut
Forum Roportal
work27

Ne fura ca-n codru

Postări Recomandate

ok haide-ti sa va spun si eu o patanie de a mea

vorbesc foarte mult la tel si am observat ca

facturile se "incarca " abia cand depasesti o anumita suma deci

daca ai depasit 15~18 $ abia atunci sa te tii incarcare

ce sa va spun ca eu vb in fiecare luna cam de 50~70$

astai serviciul desi nu platesc eu factura vad cum se incarca

factura pe fatza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu sti sa umbli nu pune mina . Daca setezi aparatul pe raspuns imediat , nu suna si intra direct (se foloseste la utilizarea hand free ) . Daca tanti Mita suna si nu stie ca e pensionara si a uitat ochelarii acasa , tu auzi pasi si soapte , ea nu stie ca a sunat si te miri ca prostul in tirg ca telefonul merge singur .

Romania este plina de analfabeti functionali , oameni seriosi altminteri , stiu sa scrie si sa citeasca , dar nu inteleg ce au citit .

 

Sadicul

 

Mai era ceva . Eu stiu , ca el stie , ca eu stiu , ca el ma fura .

Fa o verificare : orice apel scrie-l pe hirtie , si ai grija ca telefonul sa il poti folosi doar tu (nu si sotia , copii , vecinii , colegii , etc . ) .

corect, dar chestia interesanta este ca nu aveam setat "raspuns automat" pe vremea aceea era o raritate un hands free, asta era prin '98. In plus, meniul telefonului era ridicol de simplu. Nu aveai cum sa gresesti. Si inca ceva: pe atunci ca si acum, serviciile " pre-pay" aveau un fel de "cronos" instant. Deci nu era necesar sa notezi...

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai e vorba si de primul minut! Daca vorbesti 30 secunde telefonul asa le inregistreaza, dar operatorul calculeaza un minut. De aici pot sa apara diferentele lunare.

Cat despre ascultat telefoane, atunci cand telefonul va merge foarte bine, si nu apar interferente si va stiti cu musca pe caciula e bine sa va dati la fund. Cand telefonul merge rau si fara semnal si cu interferente - adica normal - nu va mai faceti griji.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai e vorba si de primul minut! Daca vorbesti 30 secunde telefonul asa le inregistreaza, dar operatorul calculeaza un minut. De aici pot sa apara diferentele lunare.

Cat despre ascultat telefoane, atunci cand telefonul va merge foarte bine, si nu apar interferente si va stiti cu musca pe caciula e bine sa va dati la fund. Cand telefonul merge rau si fara semnal si cu interferente - adica normal - nu va mai faceti griji.

apropo de ce ai spus tu am observat o chestie :am doua telefoane nokia ,unul adus din afara tarii si unul cumparat de aici .am observat ca cel cumparat din tara chiar daca este inchis , consuma bateria ?????? pe cand celalalt ramane la fel cum l-am inchis.asa ca parerea mea:suntem ascultati non-stop

Editat de axl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
apropo de ce ai spus tu am observat o chestie :am doua telefoane nokia ,unul adus din afara tarii si unul cumparat de aici .am observat ca cel cumparat din tara chiar daca este inchis , consuma bateria ?????? pe cand celalalt ramane la fel cum l-am inchis.asa ca parerea mea:suntem ascultati non-stop

O noapte scoate bateriile ambelor telefoane. Apoi monteaza-le la loc. Poate si atunci va aparea diferenta, si sa fie legata de calitatea bateriei, care se descarca singura. Daca nu, atunci poate....cine stie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O noapte scoate bateriile ambelor telefoane. Apoi monteaza-le la loc. Poate si atunci va aparea diferenta, si sa fie legata de calitatea bateriei, care se descarca singura. Daca nu, atunci poate....cine stie...

tocmai de aceea am postat pentru ca in momentul in care am scos bateria ,dimineata era ls fel de incarcata heeeeeeeee crezi ca nu ma gandisem ,bine nu sunt singurul care a obs chestia asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

alea 3 min care le ai tu lipsa poate fi si de la faptul ca daca vb 20 de sec ti se ia un min , dar telefonul inregistreaza 20 de sec. mai gandeste-te

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pateam si eu lucruri ciudate cand aveam abonament Connex.. la orele 22.30 suna telefonul. Pe display imi afisa numarul de telefon al unui coleg de serviciu care nu mi-ar fi dat telefon decat in cazurl in care cred ca ar fi fost incendiu sau ceva iesit din comun... Raspund si nimic. Doar zgomot de fond, ca si cum telefonul lui m-ar fi sunat de unul singur. Inchid, crezand ca avea tastele neblocate si ca apelul s-a initiat prin apasarea unei taste rapide. A doua zi, la serviciu il intreb daca a sunat la mine sau a avut telefonul in buzunar. "Nici una nici alta" i-a fost raspunsul. Telefonul a fost pus pe etajera bibliotecii toata seara, iar el si sotia erau in bucatarie cu un prieten. Nu au copii si nici vreo alta persoana nu era prin casa... Cand si-a verificat insa creditul cartelei, ii lipseau 40 de centi, exact valoarea unui apel catre un alt numar din retea la vremea aceea... Bineinteles ca nu ne-am crezut unul pe celalat, pana in ziua in care o colega de serviciu mergea cu sotul in masina, el conducea, ea se uita pe harta... La un moment dat suna telefonul sotului. Il ia se uita pe display si incepe sa rada. Ea intreaba: cine-i? El spune: "tu". Raspunde totusi sa vada daca nu e cumva vreo greseala si telefonul ii afiseaza alt nume decat al apelantului, insa constata cu stupoare ca se auzeau zgomotele din masina lor, in conditiile in care telefonul ei era pus pe consola de langa levierul schimbatorului de viteze, cu tastele blocate... ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mistooo... :crazy: nu mi s-a intamplat asa ceva, insa alte lucruri neplacute m-au facut sa schimb operatorul de telefonie mobila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×