Sari la conținut
Forum Roportal
mirela b

Morisca privita din afara sau din interior.

Postări Recomandate

aaa si poate nu ti-ai dat seama tot eu sunt mane amicul tau..!!!! dar nu fratele tau... ce sa caute iisus in iad el are doar cheia de a deschide poarte catre iad oamenilor ca tine.... iisus sta in rai..tu daca ai avea cheia de la o magazie urata unde se depoziteaza tot felul de gunoi si ai avea si cheia de la o camera unde sunt numai aparate sofisticate adica stiinta unde ai sta..???? si cel care nu crede in stiinta care vrei tu sa o demonstrezi celorlanti si vine si iti strica aparatele te injura cu tot cu stiinta lui cu tot...fii sigur ca iti ei cheia de la magazia intunecoasa si plina de gunoaie si l-ai baga acolo drept pedeapsa!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dumnezeu ne ajuta prin faptul ca daca credem cu adevarat in El...vom trai mai mult fata de alte persoane...vom avea sufletul mai curat...va fi alb si nu se va innegri ca la alti necredinciosi...si sufletul sufera schimbari....Dumnezeu L-a facut pe om ca sa se inchine Lui si sa ii slujeasca..dar se poate ocupa si de viata lui fara a face excese....Dincolo vom avea tot ce ne-am fi dorit pe pamant si n-am fi avut cum...avem dincolo... :o:

Asa-i ca asta dioar crezi?

 

Nu cred ca ai dovezi ca Dumnezeu este mai retardat ca ceausescu si ca a fost atat de prost sa faca oameni cu mintea libera la nastere cand putea sa faca mai simplu niste papagali care sa il laude non stop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dumnezeu ne ajuta prin faptul ca daca credem cu adevarat in El...vom trai mai mult fata de alte persoane...vom avea sufletul mai curat...va fi alb si nu se va innegri ca la alti necredinciosi...si sufletul sufera schimbari....Dumnezeu L-a facut pe om ca sa se inchine Lui si sa ii slujeasca..dar se poate ocupa si de viata lui fara a face excese....Dincolo vom avea tot ce ne-am fi dorit pe pamant si n-am fi avut cum...avem dincolo... :o:

Si intrebarea mea: LA CE II SERVESTE LUI DUMNEZEU SA IL SLAVIM SI SA IL SLUJIM? Ca nu mi-ai raspuns.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si intrebarea mea: LA CE II SERVESTE LUI DUMNEZEU SA IL SLAVIM SI SA IL SLUJIM? Ca nu mi-ai raspuns.

 

 

este practic cea mai mare bucurie pentru El....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha, adica se bucura mai mult daca il pupa cineva in fund si face temenele in fata lui, decat daca vede ca fiii lui sunt oameni cu coloana vertebrala, cu o conduita morala, cu un suflet bun si dragoste de semeni. Ok, am inteles ce fel de dumnezeu e asta. :o:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aha, adica se bucura mai mult daca il pupa cineva in fund si face temenele in fata lui, decat daca vede ca fiii lui sunt oameni cu coloana vertebrala, cu o conduita morala, cu un suflet bun si dragoste de semeni. Ok, am inteles ce fel de dumnezeu e asta. :)

:- :o: :ermm:

 

Asta cred ca il confunda pe Dumnezeu cu ceausescu O:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:- :airkiss: :)

 

Asta cred ca il confunda pe Dumnezeu cu ceausescu :o:

 

 

tu nu stii nici macar cine este Dumnezeu :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raiul nu este pe Pamant aici este Iadul preschimbat in frumuseti trecatoare..asa cum Diavolul si ingerii lui se pot preschimba in ingeri de lumina...

 

Asta e ipocrizie curata. Mai ticalos de atat nu se putea. Deci bei, mananci, respiri, te bucuri de razele de soare care iti dezmiarda vederea sau de ploile care binecuvanteaza pamantul, iti place sa porti ochelari sau haine elegante, te folosesti de p.c. si de net ca sa comunici, sau de calorifer ori soba iarna cand iti tremura chilotii de frig, sau vara poate iti place sa te si plimbi prin parc cu prietena sau sa stai pe o banca cu ea la umbra unui copac sau sa bei un suc racoritor ori sa mananci o prajitura dulce intr-un restaurant frumos aranjat, ori daca nu sa citesti o carte de rugaciuni pe care sa o atingi, sa o simti si sa o vezi in intimitate sau intr-un colt de biserica etc. deci te folosesti de toate aceste privilegii pe care ti le acorda viata, dar tu in ticalosia ta o dispretuiesti si spui ca pamantul e de fapt iadul preschimbat in frumuseti trecatoare ?! Deci ce dumnezeu cautati in "iad" cand locul vostru e in Cer ?! Zau ca nu pot sa inteleg ! Ce cautati aici cand nu iubiti nimic din ce este pe Pamant ?!

 

ba iar vb tu .. cand tu nu stii nimic .. oooooooooooo ai citit tu biblia cacaciosule daca o citeai numai spuneai cuvinte nedrepte noua...dobitocule!!!! nu merge imprimanta ca-i dadeam un scan sa vezi si tu mah..dar mica cand citeai acele cuvinte poate iesa fum din tine si strigai singur ca te ard cuvintele!!!! iesi mah de pe forum ca nu stii nimic si lasane DRACULE IN PACE ca prea mai enervat dobitocule!!!

 

Asa dati voi dovada de iubire de aproape ?! Si va mai si faliti cu Iisus ca mantuitor. Vai de pielea voastra ! Dar ce zic eu cand apropiatii vostri sunt doar puhoaiele de sectari care va aproba obsecvios, doar pentru ca aveti aceeasi credinta oarba. E de ajuns sa raspunzi afirmativ la ilustra intrebare :"Crezi in dumnezeu ?!" si esti de-al lor, frate ! Fariseimul vostru duhneste de la o posta ! Si mai aveti nerusinarea de a spune ca vi se aduc cuvinte nedrepte cand vi se arata pe sleau ceea ce sunteti de fapt ?! Dar nu e asa ca adevarul doare ?!

 

Nici nu il stii pe Dumnezeu din Cer....Dumnezeul Adevarat si Creatorul Nostru.....ai sa te intalnesti cu El sa te osandeasca ca nu te-ai rugat lui si nu ai crezut in El... :)

 

Ce tampenii poti spune ! Crezi ca providenta condamna demnitatea si libertatea, dar binecuvanteaza servilismul ?! Cred ca te-au drogat prea mult in biserici de nu mai vezi diferenta dintre sclavie si libertate. Vei muri in genunchi umil si asta iti va fi osanda pe care ti-o faci cu mana ta.

 

Dumnezeu L-a facut pe om ca sa se inchine Lui si sa ii slujeasca.

 

Pla ! Asta e doctrina bisericii insetata de dominatie. Crezi ca providenta are nevoie de cersetori care sa stearga podeaua in rugaminti umile ?! Sau de oameni demni care sa gandeasca liber si sa traiasca la fel de liber ?!

 

"Religia-i o fraza de dansii inventata ca cu a ei putere sa va aplece-n jug." - M. Eminescu

 

Dincolo vom avea tot ce ne-am fi dorit pe pamant si n-am fi avut cum...avem dincolo... :airkiss:

 

In your dreams !

 

este practic cea mai mare bucurie pentru El....

 

Asta e bucuria lui satan. Sa aiba sclavi.

Editat de Mirada-Dicovici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu nu stii nici macar cine este Dumnezeu :airkiss:

Da cine STIE ? ...o fi stiind sarlatanul din biserica sau popo de la manastire?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da cine STIE ? ...o fi stiind sarlatanul din biserica sau popo de la manastire?

 

 

de ce judeci fara sa cunosti si sa te documentezi ???...te crezi mai mare si mai tare ca mine sau ca alte persoane...sau decat Dumnezeu ?? :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×