Sari la conținut
Forum Roportal
mirela b

Morisca privita din afara sau din interior.

Postări Recomandate

Cred ca fiecare om are senzatia uneori ca se afla intr-un fel de continua morisca, ca viata i se deruleaza identic zi de zi, luna de luna, an de an. Mai mult sau mai putin identic, ceea ce-l face sa simta un fel de depresie cand realizeaza inutilitatea acestei invartiri aparent fara un scop precis.

daca n-ai de la inceput un scop in viata, normal ca la un moment dat realizezi ca te invarti in jurul cozii si te intrebi ca-n filme - WHYYYYY...???

 

desi viata mea pare ca se deruleaza identic, un ciclu birou-pat declansator de claustrofobie si la cel mai sanatos om, nu e deloc asa. "morisca" mea pare morisca din afara! :hi: din interior insa e foarte tare, frate!

 

viata e cum ti-o faci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
viata e cum ti-o faci.

corect, fiecare

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca daca ajungi sa traiesti si sa nu te intrebi chestii de genul asta...atunci traiesti de pomana. Ziceam si eu asa...

Editat de a browser

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Morisca se invarte doar cand bate vantul, in rest se odihneste.

Dar la fel de adevarat este si ca morisca cauta mereu vanturile.

Ecclesiastul 1:14 Am vazut tot ce se face supt soare; si iata ca totul este desertaciune si goana dupa vant!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

viata noastra este ca o morisca care incearca sa i se impotriveasca vantului.....doar putini reusesc acest lucru..

Editat de NeXuS-Warrior of Thruth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×