Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

al saselea simt e sa scrii 500 de mesaje pe roportal, cu propriul nume si cu semnatura persoanei cu care n-ai mai vorbit de 3 luni(fata in fata), dar sa fii constient ca-i faci un bine.

iti asumi u responsabilitatea a ceea ce ai scris? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.....eu nu stiu ce sa mai cred ...de curand AM AFLAT CA posed BIOENERGIA ........de vreo 4 luni incoace am tot felul de vise cu oameni pe care nu ii cunoasc shi peste cateva saptamani ii cunosc...Ce e mai rau e ca am visat cum a murit un om pe care nu l-am vazut in viata mea ...dupa 4 zile parintii s-au dus la o petrecere shi m-au luat shi pe mine ..mare mi-a fost mirarea cand l-am vazut pe acel om ...era un barbat ......Am plecat acasa pentru ca ma plictisisem ...La 23:45 am simtit o durere in piept .....dupa 10 minute m-a sunat mama shi mi-a zis ca mai bine ca nu am ramas la petrecere pentru ca a murit un om......sau am mai visat locuri in care nu am fost shi ipostaze cu oameni ...shi dupa ceva timp s-a intamplat exact asa ....Sicer am fost speriata la inceput mai ales cu chestia aia cu BIOENERGIA ...cand se lipeau tot felul de chestii pe mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.....eu nu stiu ce sa mai cred ...de curand AM AFLAT CA posed BIOENERGIA ........de vreo 4 luni incoace am tot felul de vise cu oameni pe care nu ii cunoasc shi peste cateva saptamani ii cunosc...Ce e mai rau e ca am visat cum a murit un om pe care nu l-am vazut in viata mea ...dupa 4 zile parintii s-au dus la o petrecere shi m-au luat shi pe mine ..mare mi-a fost mirarea cand l-am vazut pe acel om ...era un barbat ......Am plecat acasa pentru ca ma plictisisem ...La 23:45 am simtit o durere in piept .....dupa 10 minute m-a sunat mama shi mi-a zis ca mai bine ca nu am ramas la petrecere pentru ca a murit un om......sau am mai visat locuri in care nu am fost shi ipostaze cu oameni ...shi dupa ceva timp s-a intamplat exact asa ....Sicer am fost speriata la inceput mai ales cu chestia aia cu BIOENERGIA ...cand se lipeau tot felul de chestii pe mine

 

 

Buna, nu mai intreba de ce ? noi nu mai simtim pt. ca mintea a luat totul in mainile ei, si centrele interne sint paralizate, totii avem o calauza dar nu o folosim si nici macar nu stim de existenta ei, Castandea a spus : Increde-te in calauza ta launtrica :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

apai./.....exista si oameni ca tine.....nu sunt probabil multi, dar exista

 

eu nu mi-as dori sa stiu toate astea......eu cred ca memoria ne-a fost data in felul asta in care nu putem vede in viitor si nu putem aduce nici o memorie din trecut, tocmai pentru ca nu avem nevoie sa stim.

 

sincer nu mi-as dori....de cate ori cred ca am vreun vis sau vrun feeling de prevesteste ceva ma rog la Dumnezeu sa uit sau sa nu visez, sau sa nu simt nimic de genul asta. Cineva odata zicea ca astfel de vise sau premonitii pot veni si de la satan. EU nu cred asta, insa prefer sa ma rog Bunului Dumnezeu sa nu am premonitii si doar sa ma pazeasca El cand momente grele vin in viata mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.....eu nu stiu ce sa mai cred ...de curand AM AFLAT CA posed BIOENERGIA ........de vreo 4 luni incoace am tot felul de vise cu oameni pe care nu ii cunoasc shi peste cateva saptamani ii cunosc...Ce e mai rau e ca am visat cum a murit un om pe care nu l-am vazut in viata mea ...dupa 4 zile parintii s-au dus la o petrecere shi m-au luat shi pe mine ..mare mi-a fost mirarea cand l-am vazut pe acel om ...era un barbat ......Am plecat acasa pentru ca ma plictisisem ...La 23:45 am simtit o durere in piept .....dupa 10 minute m-a sunat mama shi mi-a zis ca mai bine ca nu am ramas la petrecere pentru ca a murit un om......sau am mai visat locuri in care nu am fost shi ipostaze cu oameni ...shi dupa ceva timp s-a intamplat exact asa ....Sicer am fost speriata la inceput mai ales cu chestia aia cu BIOENERGIA ...cand se lipeau tot felul de chestii pe mine

wow :cry:

 

Eu cred ca al 6 lea simt exista in fiecare dintre noi, doar ca se manifesta diferit de la om la om :stars:

Shi eu zic ca exista :good: intotdeauna cand nu stiu ce sa fac,nu stiu ce decizie sa iau,simt ceva,nu stiu cum sa explic,ca shi cum mi.ar spune cineva ''e bine ce alegi,ce faci''sau ''nu,nu e bine ce faci,nu face aia''nu stiu cum as putea explica in cuvinte :blink: poate numai la mine se intampla,dar intotdeauna ma iau dupa asta,shi de multe ori ma bucur ca am facut-o :doh:

 

Eu de obicei presimt cu cateva minute inainte.......daca mie urmeaza sa mi se intample ceva rau..........acum nu stiu daca presimtirea mea e bazata pe intuitie, al 6-lea simt sau poate e ingerul meu pazitor......

Asta mi se intampla shi mie...uneori simt ce se va intampla cu cateva minute,ore inainte. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu de obicei presimt cu cateva minute inainte.......daca mie urmeaza sa mi se intample ceva rau..........acum nu stiu daca presimtirea mea e bazata pe intuitie, al 6-lea simt sau poate e ingerul meu pazitor......

Asta mi se intampla shi mie...uneori simt ce se va intampla cu cateva minute,ore inainte. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unii spun ca al 6-lea simţ este intuiţia, alţii spun că e telepatia şi alţii că e simţul caloric.dar de ce se bat toţi pe "al 6-lea"? dacă tot există toate astea de ce nu le pun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iti asumi u responsabilitatea a ceea ce ai scris? :blink:

 

acum da.

 

daca faptul ca scriu / povestesc viata mea aici, imi aduce liniste suflteasca, inseamna ca asta trebuie sa fac. sa-mi pastrez calmul, entuziasmul, si sa astept sa-mi apara dusmanii ca sa-i pot combate.

 

am schimbat muuulte drumuri pana am ajuns aici. si numai minunile din jurul meu ma mai pot face fericita.

Editat de .II.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acum da.

 

daca faptul ca scriu / povestesc viata mea aici, imi aduce liniste suflteasca, inseamna ca asta trebuie sa fac. sa-mi pastrez calmul, entuziasmul, si sa astept sa-mi apara dusmanii ca sa-i pot combate.

 

am schimbat muuulte drumuri pana am ajuns aici. si numai minunile din jurul meu ma mai pot face fericita.

Dusmani?Ei vor aparea doar daca iti povestesti viata din motive orgolioase.ASta ar fi un prim semn ca ceea ce faci nu ar fi tocamai ok.Intreaba-ti si subconstientul si vezi ce-ti zice,ca tot suntem la subiectu asta :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Existenta PES(Perceptie Extra Senzoriala) este acceptata pe scara laarga.Prin natura ei insa, nu este usor de studiat.Termenul se refera la fenomene si situatii in care cineva primeste informatii fara sa faca,aparent,uz de nici unul din cele cinci simturi.Definitia include telepatia si prezicerea viitorului.Uneori insa,al saselea simt poate fi fizic.Se crede ca o zona din interiorul nasului este capabila sa inregistreze semnale ale campului electromagnetic al Pamantului.Aceasta ar putea fi originea simtului de orientare(evident,la unii este mai dezvoltat decat la altii).E psibil ca si noi,la fel ca animalele,sa putem detecta transmiterea vibratiilor prin pamant si prin modificarea presiunii aerului.Creierul proceseaza aceste mesaje,chiar daca le interpreteaza sau nu.Se cunosc foarte multe date despre complexitatea functionarii sale,dar mai sunt inca foarte multe de aflat.In ciuda cercetarilor facute,prin rezonanta magnetica,suntem departe de a construi un computer sa citeasca gandurile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×