Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu de obicei presimt cu cateva minute inainte.......daca mie urmeaza sa mi se intample ceva rau..........acum nu stiu daca presimtirea mea e bazata pe intuitie, al 6-lea simt sau poate e ingerul meu pazitor......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
yo am al 6-lea simt..

 

 

 

 

Si cum se manifesta in cazul tau.......al 6-lea simt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca simt dinainte ce urmeaza sa mi se intample, dar instinctiv simt oamenii aproape intotdeauna corect...sau uneori simt cum e mai bine sa fac intr-o anume situatie(chiar ajung sa ma razgandesc pe ultima suta de metri si sa fac altfel) si abia apoi,mai tarziu, realizez ca daca faceam cum vroiam initial nu era bine.E ca o voce interioara care imi spune...dar nu mereu! O fi al 6-lea simt despre care se tot vorbeste? :cheer:

 

 

al 6-lea simt

 

Fenomenul PSI a mai cercetat in afara telepatie , clarviziunea si precognitia

Precognitia este o forma de apreciere corecta a unei situati care va veni (viitor)fara sa sti in acel moment ,realizind mai tirziu

Hans Bender (psiholog) a cercetat acest fenomen si a ajuns la concluzia ca este 50% telepatie si clarviziune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Al 6 -lea simt nu este intuitia? Sau sa fie capacitatea de a sti ceva inainte sa se intample acel ceva ? E doar parerea mea.....

 

Da, e intuitia, dar o intuitie mai dezvoltata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am "intuitia" aceasta. Mi s-a intamplat de multe ori sa fac mici preziceri atat pentru mine cat si legate de persoane apropiate sau nu. De fiecare data sau adeverit. E ceva foarte frumos cand aceste preziceri sunt de bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut..sant nou pe topicu asta...dar am si eu un pic din acel ceva cu al 6-lea simt..adica de foarte multe ori intuiesc unele lucruri chiar cu o acuratete de 95% as putea sa zic(nu mereu)...si totusi eu cred ca e doar noroc chior sau "bulan" cum imi plae mie sa-i spun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Al 6-lea simt este puterea de a simti si a vedea lucrurile cu dragoste si compasiune.Intuitia este un instinct pe care toata lumea il detine.Fie ca "prezice" devarat sau nu,faptul ca ii vine ceva in minte,este un fel de intuitie :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

al saselea simt e sa scrii 500 de mesaje pe roportal, cu propriul nume si cu semnatura persoanei cu care n-ai mai vorbit de 3 luni(fata in fata), dar sa fii constient ca-i faci un bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Al 6-lea simt este puterea de a simti si a vedea lucrurile cu dragoste si compasiune.Intuitia este un instinct pe care toata lumea il detine.Fie ca "prezice" devarat sau nu,faptul ca ii vine ceva in minte,este un fel de intuitie :good:

 

 

Intuitia si Instinctul functioneaza perfect impreuna ,deosebirea este ca, intuitiei ii apartine partea spirituala iar instictului cea fizica ,fara instinct esti mort, iar fara intuitie te tarasti de o zi pe alta fara rost, vegetezi :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×