Sari la conținut
Forum Roportal
vladio

O iubesc dar ea ma vede ca pe un frate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vlad,parerea mea e ca si fata simte ceva pentru tine,nu te vede chiar ca pe un frate,dar si tu esti cam indiferent si nu prea iei lucrurile in serios...Pai daca ea iti cere parerea,tu cum poti sa-i spui:"fa ce vrei?"..Indiferenta jigneste foarte tare o femeie,si chiar se ambitioneaza sa-ti arate de ce-i in stare...Pune piciorul in prag,arata-i ce simti,da-i de inteles,nu-i nevoie sa-i spui,fa-i avansuri,fii mai badaran,cum se spune,ca vad ca pe ea o atrag chestiile astea(ti-am citit exemplele cu discutiile ei pe mess-destul de badaranesti,sa le spunem)...Trebuie sa joci cum se canta...Stii vorba...Daca ea vrea asa,atunci asa sa fie...

Daca vroia sa fiti doar prieteni,nu te cauta atunci cand v-ati certat...Eu zic ca esti mai aproape decat crezi de o reusita,totul e sa stii cum sa pui problema...Daca o lasi sa faca ce vrea,femeia incepe s-o faca pe nebuna...Doar vezi...

Daca vrei ceva cu adevarat,trebuie sa vada mai multa hotarare din partea ta...Femeile urasc jumatatile de masura,dar iubesc barbatii siguri pe ei..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa o eviti ...de tot...pentru ca daca zice ca te vede ca pe un frate, apoi asa e...( NU O ATRAGI FIZIC) si asta nu se va schimba. ( daca te-ar placea, ma indoiesc ca s-ar risca sa te puna in asteptare atatia ani, ca doar puteai si tu sa iti gasesti vreuna in timpul asta, nu?:doh:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Las-o sa-ti simta lipsa, lasa-i spatiu, da-i timp! Dispari din viata ei o perioada, n-o suna, nu-i raspunde la telefon, n-o cauta! O sa-si dea seama daca te vrea langa ea si, mai ales, daca te vrea ca iubit! ... Daca nu, viata merge inainte... si mai devreme sau mai tarziu o sa iubesti din nou! Sanse sa fi fericit ti se ofera, trebuie doar sa oferi si tu! ...Parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca intr-adevar ea nu vede in tine decat un amic. Asa pare din ce ai descris. In cazul asta, poti sa accepti sa nu fiti decat amici in continuare, sau sa mai astepti un timp, poate isi schimba parerea intre timp... sau sa vezi ce se intampla daca-i spui ca-ti place o anumita fata, dar s-ar putea sa iasa incurcaturi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare tuturor si bine v-am gasit sunt nou pe acest forum si as vrea sa deschid o tema noua imi cer scuze daca cumva mai este pe undeva si am omis-o.Am o relatie de prietenie cu o fata din liceu ne cunoastem de 8 ani aproape si ne vedem in fiecare zi ne povestim poate si cele mai intime lucruri la care te-ai putea gandi dar la intrebarea daca vrea sa fim imrepuna primesc acelasi raspuns.Te vad ca pe fratele meu nu pot .....so on....si nu stiu ce sa mai fac cum sa mai fac.Precizez ca nu sunt un "baiat de cartier" sau un "bodegar" sunt un baiat simplu cu un job bun si cu o viata stabila.Ca sa va dau asa cateva exemple concerete despre relatie:In primul rand de ce EU am fost ales de ea sa-i fiu alaturi mai peste tot ...spre exemplu dau asa : am fost la mare impreuna am stat la matusa si la unchiul ei in Constanta ..intrebare fara raspuns DE CE EU? cand bine mersi putea sa isi ia o prietena si sa se duca impreuna si eventula poate iesea si un Fat Frumos ...adica na 2 fete la mare ,singura...in fine ....cam peste tot am fost cu ea de la zile de nastere ale prietenelor ei pana la iesiri la restaurant in 2 si so on ...si precizez ca ne vedem aproape zilnic acuma e mai dificil pentru ca am inceput am doi sesiunea si mai stam si pe acasa si eu ma mai duc si la serviciu....dar intrebarea ramane DE CE EU?Adica ok .. inteleg sunt cel mai bun prieten ,ascultator si sfatuitor....dar daca vroia porbabil se ducea cu alt baiat pe unde a fost cu mine....In fine eu nu stiu ce sa mai fac cum sa mai fac pentru ca eu chiar o iubesc nu urmaresc nimic niciun interes avand in vedere sexul daca la asta va ganditi unii ...normal ca si asa se va intampla odata si odata daca as avea o relatie.Simt ca nu am viata implinita fara ea....am tot ce mi-am putut dori sau ce si-ar dori un tanar de categorie medie sociala...job,familie buna ,niste banuti pusi de-o parte pentru o vacanta in vara nu prea multi ce-i cert dar mai e timp sa mai fac...dar fara ea parca nu are sens.Astept raspunsurile voastre cei mai mari ca mine care mai au o experienta ceva sau chiar voi fetelor care stiti probabil cel mai bine prin ce trec.Rog cei care intra si au chef de glume proaste sa se abtina si sa le faca pe alta pagina de forum.Va multumesc anticipat,

Vlad. :lol2: :crazy:

sincer nu itzi zic sa nu te mai vezi cu ea doar sa nu mai fiti asa apropiati pentru k facad toate lucrurile impreuna ea te vede doar k un prieten si nu itzi da seama k dak atzi sta despartiti un timp ei i s`ar face dor de tn sau chiar ar ajunge sa vada k are cva sentimente pt tn :crazy: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer nu itzi zic sa nu te mai vezi cu ea doar sa nu mai fiti asa apropiati pentru k facad toate lucrurile impreuna ea te vede doar k un prieten si nu itzi da seama k dak atzi sta despartiti un timp ei i s`ar face dor de tn sau chiar ar ajunge sa vada k are cva sentimente pt tn :crazy: :crazy:

Au stat despartiti trei luni,dupa ce s-au certat,si atunci ea la cautat,dar la indemnul unei alte prietene,si ma gandesc ca chiar asa a si fost...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va multumesc anticipat,

Vlad. :cheer: :think:

Dear Vlad,

Daca te vede ca pe un frate, nu ai ce sa mai faci.

La mine barbatii se impart in 2 categorii:

1. Cei care ma atrag si cu care as putea avea ceva

si

2. Cei pe care ii vad ca pe niste frati de la bun inceput si care in veci nu ar putea sa-mi trezeasca vreun sentiment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dear Vlad,

Daca te vede ca pe un frate, nu ai ce sa mai faci.

La mine barbatii se impart in 2 categorii:

1. Cei care ma atrag si cu care as putea avea ceva

si

2. Cei pe care ii vad ca pe niste frati de la bun inceput si care in veci nu ar putea sa-mi trezeasca vreun sentiment.

off topic

cam putine categorii...nu crezi?

..................

vladeee...

nu da o prietenie sincera pentru o bucăţică de puţa..

think about it deeply

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
off topic

cam putine categorii...nu crezi?

..................

vladeee...

nu da o prietenie sincera pentru o bucăţică de puţa..

think about it deeply

Nu. Sunt barbati cu care as putea avea ceva si barbati care-mi sunt amici si pentru care simt o dragoste de sora. Si mai sunt si restul. :think:

Iar pentru Vlad.... nu exista speranta.

Si da, ai si tu dreptate. Strica o prietenie pentru o partida de sex? Mai bine pleaca defintiv din viata ei decat sa strice ceea ce e frumos. :cheer:

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt cam intr-o situatie cam asemanatoare numai ca ne cunoastem de 1 an... eu inca mai am ceva speranta si cred ca sunt baiatul potrivit pentru ea... femeia este greu de inteles... Vlad, cred ca noi suntem cam moi si nu am actionat la timp, tu si eu... am lasat lucrurile sa mearga de la sine si am actionat prea tarziu.. eu nu imi pierd speranta. si mie mi-a spus ca ii sunt ca un frate, cel mai bun prieten. nu te lasa. bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×