Sari la conținut
Forum Roportal
vladio

O iubesc dar ea ma vede ca pe un frate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ma refeream la interesul ei pentru tine. si da, conteaza. pentru ca, la un moment dat, tre' sa intelegi mesajul. daca nu, ai toate "sansele" sa-ti distrugi viata din ambitie.

 

Ea ma vede ca pe cel mai bun prieten, tine mult la mine si se simte vinovata ca nu simte la fel. A suferit mult si o inteleg, se va atasa foarte greu de cineva. Dar atata timp cat am cea mai mica sansa de a fi acela eu ma risc.....da...cu riscul de a-mi distruge viata. Asta e pentru mine IUBIRE ! Restul sunt vorbe goale...

 

Cat despre poezia aceea...da..povestea este veche. Deci...nu voi fi nici primul nici ultimul, totusi sper sa nu fie asa si sa pot da o lectie multora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primele 2 paragrafe - ok, dar cine crezi ca are rabdare sa citeasca tot? un rezumat, ceva? ideile tale?

Editat de diela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Primele 2 paragrafe - ok, dar cine crezi ca are rabdare sa citeasca tot? un rezumat, ceva? ideile tale?

 

cine e interesat, citeste tot :cheer:

El va avea rabdare

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conversatii cu Dumnezeu 1 de Donald Walsch (cartea asta iti poate schimba viata, daca vrei):

 

Da, foarte interesant, cred ca va trebui sa fac rost de cartea aceasta. Oricum este greu sa renunti la anumite obiceiuri si credinte si sa accepti tot ce scrie acolo ca adevarat desi din multe puncte de vedere..in subconstient stim ca asa este. Totusi nu ne ajuta cu mare lucru daca nu gandim si nu incercam sa actionam toti la fel, mai ales intr-o relatie. Mi-ar place sa filozofez mai mult pe tema asta dar este cam greu aici...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru situatia ta. In schimb, iti vorbesc din pielea fetei, care a fost si este asemanatoare cu pielea mea :

Lasa romantismul. Daca te-a refuzat de atatea ori, inseamna ca nu e vorba ca face pe neabordabila, clar..

Ea te vrea langa ea pentru ca are incredere, pentru ca ii face placere prezenta ta, pentru ca poate o amuzi, o distrezi. Mai exista posibilitatea sa ii placa totusi de tine, dar sa nu vrea ea sa inceapa o relatie, de frica sa nu mearga si sa piarda si prietenia pe care o aveti..

 

Dar tu ce preferi? Sa ii fi prieten in continuare? Sau, daca nu ii esti iubit, sa nu ii mai fi nimic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine e interesat, citeste tot :doh:

El va avea rabdare

 

Let me guess ... tu esti intelectually challenged, normally dissapointed, future impaired ? 8)

 

Noroc bun :jester: ...nu uita tarnacopul :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ea ma vede ca pe cel mai bun prieten, tine mult la mine si se simte vinovata ca nu simte la fel. A suferit mult si o inteleg, se va atasa foarte greu de cineva. Dar atata timp cat am cea mai mica sansa de a fi acela eu ma risc.....da...cu riscul de a-mi distruge viata. Asta e pentru mine IUBIRE ! Restul sunt vorbe goale...

 

Eu nu cred ca asta este Iubirea. Si nu cred ca Dumnezeu te-ar lasa se chinui asa, daca aceasta persoana chiar ar fi jumatatea ta. Lucrurile ar fi mult mai simple.. si s-ar intampla pur si simplu, fara sa te agiti tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×