Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi sa-a intamplat in prima zi de scoala de liceu. eram putin suparata, am intrat in clasa cu o moaca foarte serioasa si m-am oprit in usa uitandu-ma dupa un loc intr-o banca. colegii mei sa-au ridicat toti in picioare si mi-au spus un respectuos"Bunaaaaaa ziuaaaaaaaaa!" dupa care sa-au asezat cumintei in banca uitandu-se la mine. Si eu ma uitam la ei ca....vitica la poarta noua, vorba aia.

cred totusi ca mai penibil decat mine sa-a simtit profesorul care a intrat apoi la ora iar noi cand la-am vazut am izbucnit in rasete de parca vazusem cine stie ce bazaconie la el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eh, in scoala generala am trecut pe langa o profesoara si i-am spus din tot sufletul un "Buna searaaa! " motiv pentru care ea sa-a enervat la culme (m-a certat si diriginta pe vremea aia) . De ce? Pentru ca era dimineata...  ::hi::

[snapbacca]51688[/snapbacca]

trebuia sa-i spui senin" pai inca-i seara afara nu vedeti?"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram prin munti cu corturile.Gasisem de cu seara un loc fain langa un sat..cu un mic lac si muuuuulta iarba.Bun..perfect! se pun corturile se face focul se scoate palinca si chitara..si se sta cam pana pe la 2-3.A doua zi dimineata, ma trezeste un cor te talangi si printre ele glasul "colocatarei" mele :"hai mai,trezeste-te si tu astazi sa-ti bei cafeaua".Moaaaaaaaaa si ce somn imi ma era...dar na te pui cu autoritatea tutelara?Si m-am tarat pana afara cu tot cu sac unde am adormit brusc inapoi.Poate 5 minute pentru ca m-a trezit o mare busitura:Si chiaun ma ridic in capul oaselor si ma trezesc cu ea siderata intizandu-mi cafeaua dar uitandu.se peste mine,plus ceilati impietriti intre hohot de ras si consternare.No si cand ma intorc ce vad? O mare VACA,pentru ca se dovedise ca inoptasem pe locul de pasunat, deci o mare vaca dintre multele care ne inconjurau..se impiedicase de una din atele cortului meu....si cazuse ca o VACA pe el..facandu-la destul de impracticabil.dar macar am scapat eu de a fi facut afis :De

restul zilei sa consumat indreptand bari si cosand la prelata..sprea amuzamentul amicilor care pana la urma au pus si ei mana.Astefel ca spre seara..aveam din nou ceva ce se putea lua drept cort.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot din ciclul "intamplari scolare" cea mai recenta e de aproximativ un an , cand la faculta asteptam in sala un profesor care urma sa vina la seminar. Intre timp, in fata usii , pe coridor o grupa intreaga de studenti (din anul 3 sau 4 ) sporovaiau de zor facand o galagie destul de mare. Am deschis brusc usa salii si cu un ton cat se poate de serios am zis : "Cred ca ar fi cazul sa va potoliti cu povestile pentru ca eu am un curs de tinut aici !! " . In momentul ala cu totii au amutit si sa-a facut o liniste deplina; :hi: va dati seama ca, dupa ce am revenit in sala, am ras o jumatate de ora pe tema asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astazi, intr-un loc pe trotuar vad lume multa, adunata linga un panou. "dati nota primarului" scria acolo. N-am apucat ssa-mi vad de drum, m-am trezit invitat sa iau un marcaer si sa dau si eu note. Era pe rubrici: investitii, circulatie, imobile noi, curatenie, etc. Doua batrinele foarte sclifosite, dupa ce se uita la mine urit ca am dat note prea mari, vorbesc ceva impreuna, apoi, hotarite se apuca si trec pe panou cite un zero, crezind ca va trage in jos media mai mult decit "1" Degeaba am incercat sa le spun ca daca tot vor sa-i faca bataie de cap trebuie sa fie cel putin nota "1" ( urmind sa se faca o medie. zero-nefiind luat in calcul ca nota, normal este ca si cum si-ar fi vazut de drum...)....Parca le mai vad si acum scriind zero-urile tacticos, unul dupa altul...

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum cativa ani m-am dus cu o prietena in oras sa cumparam un cadou...In timp ce ne invarteam incolo-incoace dupa cadou....zaresc o cantareata...si...cu ochii la cantareata nu ezit sa ma reped la urechea prietenei si sa-i spun: uite-o pe X care canta(si incep eu sa fredonez)--- "cat mi-e dooor de ochiiii tai, ochii tai, ochiii tai..." apoi brusc imi dau seama ca cea careia-i cantam...(la ureche)nu era nicidecum prietena ci o femeie mirata :blinca: care ma privea cu un oarecare scepticism...o fi crezut ca sunt: :huggles:

Rusinata :"> mi-am cerut scuze. Atunci m-am simtit penibil acum rad cand imi amintesc :soc:

 

 

 

Altadata eram ,tot asa, cu niste prietene intr-un magazin aglomerat...si mergand...una din prietene calca un...manechin(din plastic, expus) pe picior... iar in inghesuiala de acolo se trezeste cerandu-si scuze la ...manechin.!!! ::o:: ::o:: ::o::

Editat de marikul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten... sa-i spunem A. are telefon fix din ala cu care se poate plimba prin casa(da, stiu, daca-i mobil nu-i mai fix :Pe )... si intr-o seara il suna cineva ca vrea sa vina pe la el... si A. ii raspunde ca ii plecat in oras si nu stie cand se intoarce, la care celalalt: Cum esti plecat ma, ca acum vorbesc cu tine pe fix?!

Va inchipuiti ca A. sa-o blocat si n-o mai stiut cum sa-o scoata...:huggles:

O fost de toata comedia... ::soc::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa stiu si eu!sa-a mai intamplat cuiva sa treaca prin situatii de ras ::soc:: :huggles:

.......ptr. altii.ati fost vreodata un motiv de ras ptr. altii in public sau nu?

ce mai spuneti de farse care vi sa-au facut? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mai este un topic asemanator.. "intamplari penibile" :agresiv:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×