Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai primit flori destinate altuia/alteia? Ai facut revelionul la o adresa gresita aflind asta mult prea tirziu? Ai fost luat drept altcineva si ai fost pus intr-o situatie de coma? Te-ai "scos" dintr-o intimplare idioata intr-un fel ingennios? Ai avut vre-un ghinion de sa ne mir

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai sa sparg eu ghiata: o data, mergind cu masina dupa instructorul de parapanta, care accidentat fiind ( ati vazut voi, la pro tv...) si fiind cu " scarita" la un picior, si umblind cu doua cirje, sa-a sprijinit de un perete uitindu-se daca apar. Timp in care, oamenii de pe trotuar tot incercau sa-i bage bani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi e usor sa povestesc, ca se intampla acum 2-3 ani.

La 1,63 m aveam 77 cag = grasa rau (acum am slabit 16 cag :tease: )

Toata lumea vorbea de mine ca sunt insarcinata. Farmacistele nu voiau sa ma serveasca cu antibiotice (face rau sarcinii) iar barbatii imi ofereau loc in mijloacele de transport in comun :"> tot din acelasi motiv. Acum :tease: cu pofta. Eram penibila. :hi:

 

 

Nu vi sa-a intamplat niciodata sa spuneti Buna Dimineata! - seara? sau ... uneori uit cati ani am, dar serios uit cu esavarsire, calculez pe degete...! Sunt zapacita rau!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun si eu una din pataniile mele:

Era o zi frumoasa de vara. Am iesi cu prietena si colegii prin oras. Dupa plimbare ne-am gandit sa mergem pe la biliard. 2 ore mai tarziu cand sa plecam vedem ca afara turna, masina era departe, plin de balti iar mie imi vine ideea splendida sa-mi car prietena in brate. Ea imi zice cuvintele magice "Nu esti in stare".

Atata i-a trebuit "macho-ului" din mine si fara sa ma gandesc de 2 ori am luat-o in brate si am purces spre masina. Dar nu era de ajuns; am inceput sa fug, si nu incet, ceilalti colegi nu au putut tine pasul. La un moment dat calc intr-o groapa, centrul de greutate se muta in fata si ne imprastiem amandoi pe jos, (in fata unei terase pline de oameni, care se adapostisera de ploaie).

Ce a urmat nu trebuie sa va spun, urlete, zbirete. Cert e ca nimeni de la terasa nu a ras (cel putin in prezenta noastra).

Prietena urla de parca am rupt tot in ea; am vrut sa mergem la spital dar nu a vrut. Dupa am aflat care era motivul: hainele erau cumparate in ziua respetiva. I-am cumparat haine noi si dupa ce i-au trecut zgarieturile si vanataile ne-am impacat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa va spun si eu una din pataniile mele:

Era ..{.......} sa mergem la spital dar nu a vrut. Dupa am aflat care era motivul: hainele erau cumparate in ziua respetiva. I-am cumparat haine noi si dupa ce i-au trecut zgarieturile si vanataile ne-am impacat.

[snapbacca]51365[/snapbacca]

Asta imi aduce aminte de o intimplare cind o colega dintr-un an mai mare a venit in vizita la mine, si m-am oferit sa-o duc cu motocicleta acasa. Timpul era super, plouase citeva ore mai inainte. Problema era ca pe cind treceam prin statia de la " Somesul-tricotaje", in dreptul statiei de troleu era o balta ( clujenii isi aduc aminte) imensa. O dacie a trecut cu viteza, si ne-a udat pina la piele, in asa hal incit n-a ramas nici o particica uscata. Oamenii din statie nu-sa-au abtinut, am putut distinge cind am incetinit exclamatii de genul" iooohohohohoy..."Bineinteles, experienta asta ramine una de neuitat. Pentru fiecare.

 

Nu vi sa-a intamplat niciodata sa spuneti Buna Dimineata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eram prin clasa a 6 cred si eram in clasa. aveam banci individuale deci le puteam muta cum vream. in pauza mare am facut un spatiu in mijlocul clasei sa jucam elasticu`..era adus de mine :hi: eu ies putin din joc si observ ca vine profa ma duc la fete sa iau elasticu` si o colega cu un picior in el nu vroia sa mi-la dea..am tras cu toata puterea de elastic si cum ea era subtirica i sa ridicat piciorul in aer..in acel moment eu eram la distanta ideala si m-am trezit cu un picior in nas de toata frumusetea :"> noroc ca aveam nasu spart deja..copilarie agitata rau :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eram cu unchiul si matusa mea in drum spre lacul Ciric( din Iasi) si ne-am oprit ( mergeam cu masina) sa luam apa de la un mic izvor.unchiu meu umplea sticlele cu apa si matusa mea strangea flori si m-a chemat sa o ajut si eu la strans.da eu de ce sa o iau pe unde trebuie?eu am inceput sa alerg prin cel mai mare noroi de acolo.aveam si slapi si pana la urma ei au ramas blocati in noroi, eu continuand sa alerg descult.aveam un tricou alb.eee...acum era maro.pana si paru imi era plin de noroi.matusa mea nu stia ce sa faca.sa rada sau sa ma curete?unchiu meu mi-a spus ca nu ma primeste asa in masina.la izvor nu ma puteam spala ca faceau urat cei care mai treceau pe acolo.deci, ce e de facut???

am urcat asa in masina, ca nu ma puteau lasa la 50 cam de Iasi in halu ala,desi sa-au gandit serios la asta.

noroc ca aveam masina.da ca sa vezi, prin centrul Iasiului, masina face pana.eu am crezut ca mor.cum sa faca pana!?!?

si asa am mers prin tot orasul, plin de noroi, nevoita sa suport privirile tuturor.ca doar taxi nu puteam sa iau, ca nu ma primea nimeni asa in masina, cu toate ca se cam uscase ca era cald afara... :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vi sa-a intamplat niciodata sa spuneti Buna Dimineata!  - seara? 

[snapbacca]51342[/snapbacca]

 

Eh, in scoala generala am trecut pe langa o profesoara si i-am spus din tot sufletul un "Buna searaaa! " motiv pentru care ea sa-a enervat la culme (m-a certat si diriginta pe vremea aia) . De ce? Pentru ca era dimineata... ::hi::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eh, in scoala generala am trecut pe langa o profesoara si i-am spus din tot sufletul un "Buna searaaa! " motiv pentru care ea sa-a enervat la culme (m-a certat si diriginta pe vremea aia) . De ce? Pentru ca era dimineata...
Editat de dede2004
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmmmmmmm, intamplare penibila... :">

am vorbit cu un prieten pe mobil(prieten foarte apropiat de altfel, dar care era cam insistent , suna cam des...) si dupa ce vorbim noi un timp, ne luam la revedere, yo cum sunt mai zapacita, am uitat sa inchid telefonul

si incep sa vorbesc cu sora despre respectivu, si nu tocmai de bine, pentru ca ma enervase...

a fost o situatie penibila cand mi-a spus ca a ascultat ce am zis despre el :"> littleangel.gifteu20.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×