Sari la conținut
Forum Roportal
otilia*

A ucide din placere...sau de ce se intampla?

Postări Recomandate

e o mica diferenta...una e sa ucizi din placere..si una e sa ucizi pentru supravietuire...adica pentru mancare

 

Ai dreptate, eu nu consum carne de vreo zece ani, dar daca as fi naufragiat pe vreo insula pustie si ar trebui sa vinez mistreti sa nu mor de foame as face-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca e propietatea Domnului TIriac si ca face ce vrea atita timp cat nu incalaca vreao lege e una. Altceva este sa vii cu avionul personal ca sa participi la un masacru. Animalelele acelea au fost crescuite pentru a fi ucise in marile campanii ale lui Tiriac.Asta e masacru si nu cred ca are ce va cu vinatoarea. O sleatha care fugaresc niste animale nevinovate , care trag aiurea , poate se mai impusca si intre ei :blink: dar sant fericiti ca a u participat la vinatoare....Niste ratoni...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am urmarit ultimile stiri,dar parca nu mi-a sarit in urechi vreo aluzie la vanatoarea care s-a incheiat...am sa caut pe internet,poate gasesc ceva imagini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singurul animal care ucide din placere este omul. Daca stau sa ma gandesc bine, chiar stau sa ma gandesc ca nu ma grabeste nimeni, o furnica, din toate punctele de vedere este mai evoluata decat omul.

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat ce spui.

Nu am reusit sa gasesc decat imagini de anul trecut...anul acesta mai multa discretie...se pare.

 

post-104890-1200303780_thumb.jpg post-104890-1200303791_thumb.jpg

 

post-104890-1200303806_thumb.jpg post-104890-1200303823_thumb.jpg

 

 

post-104890-1200303837_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o furnica, din toate punctele de vedere este mai evoluata decat omul.

Ai văzut tu vreo furnică să scrie pe vreun forum ? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi-ar place sa merg la vanatoare ....de pasari ..ca ma enerveza ...mi-ar face placere sa le vad moarte :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai văzut tu vreo furnică să scrie pe vreun forum ? :blink:

 

 

Daca scrii pe forum te crezi evoluat?

 

si mie mi-ar place sa merg la vanatoare ....de pasari ..ca ma enerveza ...mi-ar face placere sa le vad moarte :lol2:

 

Mai au fost altii in istorie,pe care -i enervau oamenii, si au plecat la vanatoare de oameni...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca e propietatea Domnului TIriac si ca face ce vrea atita timp cat nu incalaca vreao lege e una.

Domnului Tiriac i'a fost concesionata proprietatea pe 49 de ani de catre domnul Nastase care a primit inainte un Mercedes.So ,ftw you talk about law here ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×