Sari la conținut
Forum Roportal
otilia*

A ucide din placere...sau de ce se intampla?

Postări Recomandate

Ala a fost la vedere dom'le.Un fel d e a spune Da'i in muschii nostrii pe prostii astia

la vedere, da pe mine m-au tinut la poarta , nu m-au lasat sa intru pe acolo....nu e drept...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ce ti-au facut? iti dau scularea prea devreme?

musca mai ...am patit si cu gaini (mai ales cocosi) ...si cu papagali :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
musca mai ...am patit si cu gaini (mai ales cocosi) ...si cu papagali :good:

pai tine-ti si tu mainile acasa, nu le mai stresa pe bietele "pasarici" parafrazand pe cineva cunoscut :yahoo: :yahoo: :hi: :cheer:

 

cine cotcodaceste de dimineata, departe ajunge....asta o stiai ?

mai ale dupa o "noapte furtunoasa" cand ajung pe la vre-o 5 acasa, exact cotcodacit imi trebuie. vezi ce bine e sa stai la bloc, ai scapat de "treziri matinale". :cheer:

 

un mic avantaj financiar din adunatura asta pe care o organizeaza,

Ce as-i vrea si eu macar 1% din acest avantaj minuscul financiar al sau dintr-o simpla vanatoare. Iti dau un exemplu, acu vre-o 2 ani, eram in hargita cu Bussines pt. firma la care lucram, si am stat in Odorhei la un tip care se ocupa de organizari de vanatoare pentru straini. La acea vreme, se platea 1500 lei pentru un mistret. tipul iesie cu cate un grup de straini de 10-15 oameni, iar participarea fiecaruia era de 100 euro/iesire, indiferent daca vanau sau nu - asta afacere, ce zici? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai ale dupa o "noapte furtunoasa" cand ajung pe la vre-o 5 acasa, exact cotcodacit imi trebuie. vezi ce bine e sa stai la bloc, ai scapat de "treziri matinale". :good:

 

la cerere se poate angaja cocos sa cante si la bloc,la norma intreaga, da ce faci de pusca celorlati ,ca a inceput sezonu de vanatoare...e liberta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la cerere se poate angaja cocos sa cante si la bloc,la norma intreaga, da ce faci de pusca celorlati ,ca a inceput sezonu de vanatoare...e liberta !

Am si eu 2 in bloc, dar canta numai la avans si lichidare, in restul timpului tac mic, doar in acele zile sunt cocosi, in schimb s-tau sub papucul gainilor. Cat despre pusca, nu-i nevoie, e buna si lingura de lemn,... :cheer: :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu 2 in bloc, dar canta numai la avans si lichidare, in restul timpului tac mic, doar in acele zile sunt cocosi, in schimb s-tau sub papucul gainilor. Cat despre pusca, nu-i nevoie, e buna si lingura de lemn,... :cheer: :good:

maaa...da ce teren de vanatoare ai tu acolo....poti face o afadere buna, nu gluma...

 

aias gat golas de transilvan ....?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vanatoarea asta e o practica "des intalnita" la masoni...si este de fapt un "adevarat ritual"...

Ca nu degeaba se intalnesc.....

 

 

Ia-s crapa capu' lui Tiriac si la altii ca el...de numa' numa'....dar am grija de "karma"/sincronicitatea mea...ca altfel....

mama lor sa-i ia....

 

 

Ursul si Lupul sunt favoritii mei...ca si animale....

Mi-as face prieteni din "randurile" lor....

Ar fi "misto" sa am aliati de genu'...

Sa ne sprijinim unii pe altii...in timp ce "exploram" muntii...

 

 

:cheer:

Editat de Infinitus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce as-i vrea si eu macar 1% din acest avantaj minuscul financiar al sau dintr-o simpla vanatoare. Iti dau un exemplu, acu vre-o 2 ani, eram in hargita cu Bussines pt. firma la care lucram, si am stat in Odorhei la un tip care se ocupa de organizari de vanatoare pentru straini. La acea vreme, se platea 1500 lei pentru un mistret. tipul iesie cu cate un grup de straini de 10-15 oameni, iar participarea fiecaruia era de 100 euro/iesire, indiferent daca vanau sau nu - asta afacere, ce zici? :cheer:

Pai ce sa zic?

Eram si eu sarcastica precum mistretii care au scapat de macel si acum se dau viteji.

Te pup.

Vanesa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ei legea de ce nu se aplica?

 

Ba da , numai ca ce fac ei este legal.

nenea tiriac sa sti ca scoate bani frumosi din astfel de vanatori, dar despre legalitate :doh: . interesant este cum poate scapa din massmedia bazma curata, are el un "ingeras" acolo sus care-l iubeste foarte mult.

Nu cred ca pe Tiriac il intereseaza bani, il intereseaza relatiile .

Si din moment ce este fond de vanatoare, cum sa nu fie legal ce face .

Deci...la vanatoare .. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×