Sari la conținut
Forum Roportal
Venus

Ai renunta la statutul de muritor ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 oră în urmă, observant a spus:

Asadar, ai fi nemuritor. Dar daca vine un dictator care te baga intr-un lagar de concentrare si te tortureaza, face experimente medicale pe tine? Atunci ai dori sa fii iar muritor.

Discutabila treaba. Nu exista o definitie completa a nemuritorilor (fiind doar o idee SF), nu stim daca ar fi vorba de viata continua sau corp indestructibil. Daca ar fi a doua... Cam greu sa prinzi asa un specimen.

M-am gandit totusi ca nu e atat de misto sa traiesti la nesfarsit, dar momentan ma oftica ideea ca nu prea am cum sa trec de 100 :sorry:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii au trecut de varsta de 100 de ani, dar acea viata nu mai are calitate!!!   Nu exact cum arata ar fi o inconvenienta dar starea mentala si sanatatea in general al persoanei conteaza.

Sa fi internat intr-un loc pazit cu alti pacienti, nu cred ca este sanatos pentru nimeni, ce am vazut si auzit despre casele de batrani doar de la TV plus ca am cunoscut o duzina care traiesc din asta, mai bine otrava ca-i mai dulce decat o zi de acolo!!! Brrrrrr!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Motorină a spus:

Discutabila treaba. Nu exista o definitie completa a nemuritorilor (fiind doar o idee SF), nu stim daca ar fi vorba de viata continua sau corp indestructibil. Daca ar fi a doua... Cam greu sa prinzi asa un specimen.

M-am gandit totusi ca nu e atat de misto sa traiesti la nesfarsit, dar momentan ma oftica ideea ca nu prea am cum sa trec de 100 :sorry:

astia cu viata eterna nu au cunoscut notiunea de boala la viata lor. de aia e usor pt ei sa zica ca vor nemurire

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Maeve. a spus:

astia cu viata eterna nu au cunoscut notiunea de boala la viata lor. de aia e usor pt ei sa zica ca vor nemurire

Astia cu bolile nu au auzit de droguri :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×