Sari la conținut
Forum Roportal
Enigma

Noutati privind hepatita C

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am fost si eu diagnosticat ...absolut din intamplare cu Hcv...dupa un test de rutina...in care eu si toti colegii mei l`am facut.S-a intamplat acum 6 luni.Mi-am facut viremia si am in jur de 21 150 ui ,deci sunt cam la inceput.Mi-am facut dosarul si l`am despus spre aprobarea tratamentului la CASA OPSNAJ Bucuresti.Am inteles ca acum se asteapta foarte mult pentru aprobare...in jur de un an.Si as vrea sa stiu daca exista vreo posibilitate sau stie cineva ceva sa fac sa primec tratementul mai repede. cray.gif As mai rea sa va intreb,ca am vazut aici discutii,daca tratamentul Dr. Ciuhrii a dat vreun rezultat concret pana acum ,ma refer daca viremia a scazut la limitele in care totul este ok.Si inca ceva.eu mam apucat de regimul asta,nu mi se pare asa strict....decat in unele cazuri...de genul..nu am voie ciocolata smile.gif)...dar asta e...de alcool nu mai zic...m-am lasat si de fumat...aa..da..ce vroiam sa intreb...ajuta Hepatoprotectoarele cu ceva ?sau doar ametesc ficatul asa cum am auzit eu?ma scuzati de lungimea mesajului...dar aveam multe intrebari si nu stiam cu cine sa le discut...Va multumesc mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca ai patit asa ceva. Dar nu dispera. Viremia ta e mica. Probail ai o stare de sanatate generala buna. Cu regim si un moral bun poti asigura in continuare acesta stare de sanatate. E cel maiimportant.

Tratametul nu-l poti obtine mai repede decat cu pile si relatii, nu te amagi.

Tratamentul lui Ciuhri nu da rezultate contra virusului, nu cheltui banii aiurea pe el. Cu banii aia cumpara fructe, legume si carne de calitate, hraneste-te cat mai sanatos.

Hepatoprotectoarele sunt bune pentru asigurarea starii generale de sanatate a ficatului dar trebuie luate dupa o schema facuta de un medic.

Multa sanatate si nu dispera. Un moral bun si regimul fara alcool te va mentine puternc pana vei primi tratamentul cu interferon si ribavirina. Sa ne mai spui de tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×