Sari la conținut
Forum Roportal
Namaste

Dumnezeu = Iubire neconditionata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cat despre discutia obiectiva... bucuroasa anytime... :crazy:

 

pretinzi altora sa isi schimbe modul de viata cand tu spui clar ca nu o sa ti-l schimbi pentru ca nu ti se potriveste - de ce hotarasti tu ce li se potriveste altora?!?

marius nu a cerut nimanui - din cate'mi amintesc- sa'si schimbe modul de viata...

doar ca nu accepta asa usor si alte idei... si tocmai asta face discutia mai interesanta... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai incercat modul asta de viata sa vezi daca ti se potriveste?

deci tot de o dorinta vorbim pana la urma... :crazy:"

Fiecare dintre noi vrea sa isi schimbe modul de viata: sa aiba mai multi bani, sa gaseasca o slujba potrivita, perechea potrivita, etc. Uneori dorinta de schimbare poate fi mai drastica... si poate va alege schimbarea potrivita. Mie crestinismul nu mi se potriveste, si nu este nevoie sa incerc ca sa stiu sigur asta.

 

cat despre discutia obiectiva... bucuroasa anytime... :lol2:

marius nu a cerut nimanui - din cate'mi amintesc- sa'si schimbe modul de viata...

doar ca nu accepta asa usor si alte idei... si tocmai asta face discutia mai interesanta... :crazy:

Corect. :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scuze, just a girl, am inteles exemplul de dragul exemplului, dar mai usor mananci tu fasole verde decat sa ia dan-marius in calcul posibila existenta a unui for superior bietelor noastre fiinte. :drunk:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
scuze, just a girl, am inteles exemplul de dragul exemplului, dar mai usor mananci tu fasole verde decat sa ia dan-marius in calcul posibila existenta a unui for superior bietelor noastre fiinte. ;)

in ce'l priveste pe marius ai dreptate... insa la faza cu fasolea verde n'as baga mana'n foc in locul tau :drunk:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Miliarde de intrebari si aproape toate se refera la efect si nu la cauza.

 

Cand devenim constienti, cautam sursa si stim raspunsul care suntem.

 

Dumnezeu iubeste neconditionat - Este cel mai minunat mesaj la care am ajuns constient, asta insemnand si implicatiile ce rezulta din iubire neconditionata.

 

Pentru a evolua spiritual este important sa nu mai tinem cont de ceea ce am invatat de la parinti ,din societate , de religie, de orice influente si din acel moment , fara filtre, fara prejudecati, vom putea receptiona ideile care ne schimba conceptia si modul nostru de viata , cine suntem noi cu adevarat, care este rostul nostru pe pamant, etc.

 

Este o provocare , aveti curaj si enorm de multe intrebari primesc raspunsul.

...si catelul meu iubeste neconditionat..., deci daca este sa invat ceva ,voi invata...daca nu...nu, indiferent de tot acel balast pe care il enumeri.

sigur nu vrea sa/ti jignesc inteligenta...ideea este ca daca vrei sa evoluezi, nimic nu te poate oprii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Miliarde de intrebari si aproape toate se refera la efect si nu la cauza.

 

Cand devenim constienti, cautam sursa si stim raspunsul care suntem.

 

Dumnezeu iubeste neconditionat - Este cel mai minunat mesaj la care am ajuns constient, asta insemnand si implicatiile ce rezulta din iubire neconditionata.

 

Pentru a evolua spiritual este important sa nu mai tinem cont de ceea ce am invatat de la parinti ,din societate , de religie, de orice influente si din acel moment , fara filtre, fara prejudecati, vom putea receptiona ideile care ne schimba conceptia si modul nostru de viata , cine suntem noi cu adevarat, care este rostul nostru pe pamant, etc.

 

Este o provocare , aveti curaj si enorm de multe intrebari primesc raspunsul.

Dumnezeul crestin nu iubeste neconditionat - vezi povestea cu 'ghena de foc'!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ba da, dar iti da si posibilitatea sa alegi ce cale vrei sa urmezi...Daca urmezi calea spre acea ghena..iti asumi responsabilitatea faptelor tale, suporti consecintele.

Dumnezeu nu se lasa batjocorit..mai spune Biblia..

Si Dumnezeu este iubitor, dar este si drept in aceeasi masura. Sa nu crezi ca nu-i pare rau de cei care merg in iad. Dar nu poate trece peste dreptate. Si nici un om nu merita dragostea Lui. Si totusi avem parte de ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×