Sari la conținut
Forum Roportal
Zax

Planul macabru al tiganilor

Postări Recomandate

Eu am vizualizat ce spui tu, tu ai incercat sa intelegi "how does a search engine work?" Ca ar fi fost cazul!

 

Nu sunt manevre.....cel putin pentru oameni educati. Cand dai search scrii "romani" fara diacritic. Daca vrei vorbesti de romani de ce nu pui "romanians" .

Termenul corect pentru "romani" in engleza ar fi ala nu?

Daca pui Romania, nu iti apare vreo Gypsylandia. Pentru popor trebuie sa dai search "romanians". Altfel motorul va cauta si rezultate similare. Si apar si tiganii.

Dar , iti garantez Google nu e intr-o conspiratie mondiala.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_search

Explica aia cum si de ce...

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ba nene am zis eu ca google e conspiratie mondiala? tocmai datorita asemanarii de nume se face aceasta confuzie. PENTRU UN STRAIN CARE NU STIE CUM STAU LUCRURILE ACESTE 2 TERMENE PAR IDENTICE...

 

CE DIFERENTA SA FAC BIETU STRAIN INTRE ROMANI SI ROMANIAN AMBII VENIND DIN ROMANIA?????

 

De ce tot mai multi straini cred ca romanii sunt una cu tiganii?

 

acum imi dai linkuri cu definitia unui seach engine....esti penibil.

Editat de Zax

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o EA, serios.Poate penibila rau, dar eu nu vad unde este confuzia.Bietul strain citeste si nu face confuzie de acolo.

Pentru el , roman va fi romanian. Si nu romani.

 

Masina aia va incerca sa ne usureze munca, nu sa se substituie inteligentei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

LASA DRACU MOTORUL ALA DE CAUTARE, ALA NU FACE DECAT SA AMPLIFICE STAREA DE CONFUZIE DEJA EXISTENTA, AUZI TU PE CE PLANETA AI TRAIT PANA ACUM? IN SCANDALUL ITALIA DE CE TOTI ITALIENII CREDEAU CA SUNTEM TIGANI? DE CE MULTI STRAINI MI-AU SPUS CA PANA SA-I CLARIFIC EU , EI CREDEAU CA IN ROMANIA TRAIESC NUMAI TIGANI ????

Editat de Zax

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LASA DRACU MOTORUL ALA DE CAUTARE, ALA NU FACE DECAT SA AMPLIFICE STAREA DE CONFUZIE DEJA EXISTENTA, AUZI TU PE CE PLANETA AI TRAIT PANA ACUM? IN SCANDALUL ITALIA DE CE TOTI ITALIENII CREDEAU CA SUNTEM TIGANI? DE CE MULTI STRAINI MI-AU SPUS CA PANA SA-I CLARIFIC EU , EI CREDEAU CA IN ROMANIA TRAIESC NUMAI TIGANI ????

Ei zic să-ţi ridicăm o statuie, că mureau proşti străinii ăia, dacă nu-i "clarificai" tu :crazy: "Clarifici" străini pe p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cea mai patetica postare care am vazut-o pana acum pe forumul acesta... harald nici macar nu meriti raspuns la elucubratiile care le-ai scris.

Editat de Zax

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vax, crezi ca te poate convinge cineva ca nu e asa cum spui tu?

Sincer.

 

la ce te referi? ca pe celalt topic tocmai ai recunoscut tu ca am avut dreptate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la ce te referi? ca pe celalt topic tocmai ai recunoscut tu ca am avut dreptate...

Ma refer la aberatiile tale conspirative la adresa termenului de 'rom'...ce tot faci pe prostu'?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LASA DRACU MOTORUL ALA DE CAUTARE, ALA NU FACE DECAT SA AMPLIFICE STAREA DE CONFUZIE DEJA EXISTENTA, AUZI TU PE CE PLANETA AI TRAIT PANA ACUM? IN SCANDALUL ITALIA DE CE TOTI ITALIENII CREDEAU CA SUNTEM TIGANI? DE CE MULTI STRAINI MI-AU SPUS CA PANA SA-I CLARIFIC EU , EI CREDEAU CA IN ROMANIA TRAIESC NUMAI TIGANI ????

1. Te rog eu frumos sa nu folosesti caps lock, cand vorbesti cu mine, ca nu faci parte din categoria de useri care pot sa urle la mine!

2. Strainii pe care ii stii tu au un IQ de gaina, pana si motanul meu e mai destept.

Nu exista nici o confuzie, in minte celor lucizi. Care nu vor sa priceapa, or mai fi.....

Nu dau doi bani, pe parerea italianului ce credea ca toti care locuiesc in Romania sunt tigani! Ca doar nu e mai destept decat mine , pentru ca e italian.

Si, nu , nu sunt nici de partea "minoritarilor" . Am avut des de suferit din partea unora. Totusi, eu am ce am , cu acele scursuri si te asigur am avut de a face cu scursuri de la unguri pana la moldoveni!

Eu nu cred ca e vreun plan macabru la mijloc. Nu o sa devenim Gypsylandia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×