Sari la conținut
Forum Roportal
Zax

Planul macabru al tiganilor

Postări Recomandate

bai zax...cand s-au desteptat tiganii in halul asta??!

noi stiam ca problema lor ar fi scolarizarea-lipsa acestei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zax din partea mea meriti niste laude ca, cauti mai in profunzime. Ciudat ... dar exact inainte sa izbucneasca pb cu tiganii, la noi in tara a inceput campania pt discriminarea ... rromilor. Vai doamne ce discriminati sunt! La Tv nu mai pot sa zica astia ca un tigan o facut si o dres ... nu, un ... cetatean de origine romana, un rrom. Oare strainii fac diferenta intre aceste 2 cuvinte? Ma cam indoiesc. Culmea. In perioada asta apar 2 telenovele pe Acasa si la Antena cu si despre tigan, cu marea si vasta lor cultura. Culmea de 1 Decembrie, astia de la Pro au facut un imn ia ghiciti, pe ritmuri tiganesti? Mie imi pute rau! :pardon: Si nu zic ca tiganii s-or fi desteptat, dar e clar ca cineva mai sus pus are niste intentii ... bizare.

Editat de samsara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zax din partea mea meriti niste laude ca, cauti mai in profunzime. Ciudat ... dar exact inainte sa izbucneasca pb cu tiganii, la noi in tara a inceput campania pt discriminarea ... rromilor. Vai doamne ce discriminati sunt! La Tv nu mai pot sa zica astia ca un tigan o facut si o dres ... nu, un ... cetatean de origine romana, un rrom. Oare strainii fac diferenta intre aceste 2 cuvinte? Ma cam indoiesc. Culmea. In perioada asta apar 2 telenovele pe Acasa si la Antena cu si despre tigan, cu marea si vasta lor cultura. Culmea de 1 Decembrie, astia de la Pro au facut un imn ia ghiciti, pe ritmuri tiganesti? Mie imi pute rau! :pardon: Si nu zic ca tiganii s-or fi desteptat, dar e clar ca cineva mai sus pus are niste intentii ... bizare.

 

ce naiba...chiar nu vedeti?

la noi ,in societate, apar numai imitatori!..o societate snoaba ...cu resurse dar fara curaj!

o fi peste noapte drag romanului de tigan!...hai sa fim seriosi!...se poarta numai!...ca rahaturile alea de cristale swarovschi(cred ca asa se scrie)...unde invarti de ele dai...basca la o nunta cireasa de pe tort-ul din farfurie era tot panarama aia de "cristal"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zax din partea mea meriti niste laude ca, cauti mai in profunzime. Ciudat ... dar exact inainte sa izbucneasca pb cu tiganii, la noi in tara a inceput campania pt discriminarea ... rromilor. Vai doamne ce discriminati sunt! La Tv nu mai pot sa zica astia ca un tigan o facut si o dres ... nu, un ... cetatean de origine romana, un rrom. Oare strainii fac diferenta intre aceste 2 cuvinte? Ma cam indoiesc. Culmea. In perioada asta apar 2 telenovele pe Acasa si la Antena cu si despre tigan, cu marea si vasta lor cultura. Culmea de 1 Decembrie, astia de la Pro au facut un imn ia ghiciti, pe ritmuri tiganesti? Mie imi pute rau! :pardon: Si nu zic ca tiganii s-or fi desteptat, dar e clar ca cineva mai sus pus are niste intentii ... bizare.

 

 

tigani care conduc elita politica, tigani din guvern, parlament, finante, banci, mass-media

 

mass-media: Adrian Sarbu (asta explica tiganizarea masiva prin media inceputa de protv si acasa + blasfemia de 1 Decembrie cu Imnul Romaniei cantat pe manele )

afacerist: Niro (Nicolae Dumitru)

ministru: David

sef de partid: Iliescu, A.Nastase

justitie: Kovesi

etc. etc.

 

coincidenta sau nu Iliescu si Nastase sunt recunoscuti ca facand parte si din masonerie

 

romania.jpg

 

de altfel pe situl oficial al masoneriei scotiene observam o serie de laude aduse lui Iliescu

 

 

http://www.srmason-sj.org/web/journal-file...g03/romania.htm

 

The Honorable Ion Iliescu, President of Romania

 

Just one decade ago, in May 1993, it was here, in Cotroceni Palace, that I met the delegation of the Supreme Council of the Southern Jurisdiction, Mother of Council of the World, headed by Sovereign Grand Commander C. Fred Kleinknecht. The success of these dedicated men in re-establishing the Scottish Rite of Freemasonry in Romania is a new testimony of the regenerating power and vitality of our nation. It enhances our confidence in our ability to rebuild the traditions that have contributed to Romanian spiritual life, while connecting us to the democratic evolution of Europe and the world.

 

We are all aware of the worldwide role played by Masonry and its contribution to the creation of modern Europe, especially in the wake of the 1848 revolutions. In particular, Masonry has contributed to the establishment of modern Romania and its unitary statehood. Yet, these facts were kept hidden in Romania for the last 50 years.

 

Today, we recognize that many stages in our history can be ascribed to outstanding Romanian Masons who were keen statesmen, prodigious intellectuals, and enlightened figures. By their vision, they outlined the destiny of our nation, and their ideal of unified statehood, shared by all Romanians, came true in 1918, again at the initiative and with the contribution of patriotic Freemasons.

 

In the context of globalization today, the future of a modern and civilized nation cannot be viewed outside dialogue. We need as many bridges as possible to facilitate cultural exchange. Freemasonry is part of this process. It is a communicating vessel for all the forces willing to work for the welfare of the Romanian nation, its development, and full assertion.

 

Tonight's glorious ceremony is meant as an acknowledgment of the continuity of Romanian Freemasonry and an expression of gratitude for all the Romanian Masons have accomplished. Please accept my heartfelt congratulations and best wishes for every success now and in the future.

Editat de Zax

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BTW, eu am inteles ca Miron Cozma e tigan.

Ca de altfel, oricine caruia i se vrea patata onoarea. Adica...indiferent ce faci, daca se spune despre tine ca esti tigan, esti compromis.

 

Si oricum, ce spune samsara e just: e o actiune concertata de 'spalare'. Mai e nevoie de destul intelect din partea prea multora ca sa se vada cauza problemei si nu efectele intolerantei.

Editat de K0ntr0VerSy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
BTW, eu am inteles ca Miron Cozma e tigan.

Ca de altfel, oricine caruia i se vrea patata onoarea. Adica...indiferent ce faci, daca se spune despre tine ca esti tigan, esti compromis.

 

deci intelege odata omule ca aceste lucruri chiar se intampla, nu poti sa le negi !.... nu , nu sunteti voi tiganii cinstiti si onesti vinovati pt ce se intampla dar intelege ca FIECARE POPOR ARE DREPTUL LA O IDENTITATE PROPRIE SI LA CULTURA SI TRADITIE PROPRIE. SA NU VREI SA FI CONFUNDAT CU UN ALT POPOR NU ESTE RASISM CI ESTE UN LUCRU FIRESC !

 

stiai ca la sfarsitul secolului 19 in Ungaria erau mai multi tigani ca in Romania? explica-mi cum a ajuns Romania sa aibe atat de multi tigani in prezent !

Editat de Zax

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
zax, te numesc mason.

fi mandru!

...poate asa vei capata claritate, in judecata

 

 

hai,fii serios...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×