Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Dumnezeu v.s Mos Craciun

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu pe oameni ...ci pe credinciosi ...oamenilor le-a dat minte rationala sa o foloseasca ... si nu un centru religios sa ii lobotomizeze si sa repete la nesfarsit aceasi prostie veche de 2000 de ani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adicel, mistocar este insusi Dumnezeu, care isi bate joc de oameni si ii lasa sa traiasca in intunericul neputintei.

 

 

Acum am vazut ca tu ai scris despre Cartea Cartilor de Bucate.

Boule.

 

Asta e parerea ta, poti sa ti-o pastrezi sa o gravezi pe o tablita si sa o porti la gat. Dumnezeu nu isi bate joc de nimeni. Tu insuti iti bati joc de tine. Dimnezeu este drept. Daca tu traiesti in intunericul neputintei singurul vinovat pentru acest lucru esti doar TU !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta e parerea ta, poti sa ti-o pastrezi sa o gravezi pe o tablita si sa o porti la gat. Dumnezeu nu isi bate joc de nimeni. Tu insuti iti bati joc de tine. Dimnezeu este drept. Daca tu traiesti in intunericul neputintei singurul vinovat pentru acest lucru esti doar TU !!!

Asta e doar o postare din adancul paranoiei.

 

Adu-mi dovada ca YHWH e Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-l intrebam inca o data:

 

Stiut fiind ca in lumea antica era plin de Dumnezei ...fie ei sub forma de soare ca Ra, Zeus, Zarathrustra, sau Sol Invinctus ...care "aveau puteri" pe intinse spatii geografice ...oare ar fi ajuns pitzifalnicul YHWH...zeu pitic al unei mici comunitati tribale rasfirate in Europa ... ditamai YHWH Dumnezeul Tata ... daca nu ar fi fost impus ca fiind astfel ...de catre criminalul Constantin prin forta armelor si a adminmistratiei ?

 

Oare poate fi considerat ca Dumnezeu tata ...acel dumnezeu impus cu forta de un criminal ...sau este mai corect sa fie considerat satana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vezi...cum spuneam cu o pagina inainte...ca vei aparea si tu...ca sa fiti toti trei :o: asa pe rand...parca sunteti chemati... :vampire: :vampire: :vampire:, cu voi nu pot purta un dialog fiindca voi sunteti mistocari si carcotasi si nu aveti macar interesul sa aflati ceva. Raspunsuri exista la orice insa cand va hotarati sau daca aveti capacitatea la modul serios sa discutati ceva nu sa faceti baza, atunci mai discutam, daca nu duceti-va voi sueta in continuare...ca zau va potriviti de minune...pe bune...chiar v-ati gasit.

Tu crezi ca daca ai citit o carte pe care n'ai inteles'o , esti chemat sa pricepi tainele ? 8)

Dar probabil esti tanar si incapatanat ... :)

O sa'ti treaca ... ai sa vezi . :o:

 

Acum am vazut ca tu ai scris despre Cartea Cartilor de Bucate.

Boule.

asa e, macar unii vor murii satui . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu voi nu pot purta un dialog fiindca voi sunteti mistocari si carcotasi si nu aveti macar interesul sa aflati ceva.

 

 

Adicel, nu vorbi oamenilor care nu aud, că o faci degeaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu crezi ca daca ai citit o carte pe care n'ai inteles'o , esti chemat sa pricepi tainele ? :o:

Dar probabil esti tanar si incapatanat ... :)

O sa'ti treaca ... ai sa vezi . :o:

 

 

asa e, macar unii vor murii satui . :)

 

ce ispita beton... 8) am uitat sa iti spun un lucru important...poate cheia sa nu te mai zbati sa gasesti raspunsuri...nu ca nu ar fi...ci ca nu ti-ar fi dat sa intelegi...deci : CREDINTA este un DAR ( un dat...) de la Dumnezeu :vampire: !!! Deci este ca si cand as vrea sa ii demonstrez unui iepure ca exista artificii. :vampire: ( asta doar ca o comparatie )

 

Mai bine ramaneti voi cu "dumnezeul" vostru care este pantecele... :vampire:

Editat de adicel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Coalitia Paranoica.

nu's paranoici , doar ca merg pe alt drum . :vampire:

 

ce ispita beton... :o: am uitat sa iti spun un lucru important...poate cheia sa nu te mai zbati sa gasesti raspunsuri...nu ca nu ar fi...ci ca nu ti-ar fi dat sa intelegi...deci : CREDINTA este un DAR ( un dat...) de la Dumnezeu :vampire: !!! Deci este ca si cand as vrea sa ii demonstrez unui iepure ca exista artificii. :vampire:

 

Mai bine ramaneti voi cu "dumnezeul" vostru care este pantecele... :)

eu nu cred ca tu poti face diferenta intre credinta si religie .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×