Sari la conținut
Forum Roportal
realtv

Cruzime fara limita

Postări Recomandate

Asa e ariana!

Aceste animale sunt omorate fara mila, nu putem sa vedem asta fara sa ne stricam ziua gandindu-ne numai.

Dar in definitiv, noi facem acelasi lucru cu porci, vitei, gaini etc.

Ii omoram fara pic de mila. :flowers: Atunci cum putem privi filmul ala gandindu-ne ce nenorociti sunt aia, fara sa ne gandim la noi, care facem acelasi lucru pe alte animale, ptr alte lucruri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e adevarat dar poate ca nu ar fi asa de dureros daca am omora un animal fara sa il chinuim si sa il jupuiem de viu...ma gandesc ca la gaina ii rupem gatu si nu pa aia nu mai simte la porc ii taiem gatu si iar nu mai simte dar acele aminale sunt jupuiate de vii eu am vazut un filmulet mai amplu ca acela si le aruncau in camioane jupuiate si inca erau vii si incercau sa se ridice..suntem rai e adevarat dar nu cred ca toate animalele care sunt folosite de noi in special cele de carne sau pt consum sunt omorate asa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-as fi recunoscatoare daca nu ai mai da atatea detalii despre ce vezi tu in filmulete. Eu am ales sa nu le vad, dar la cate detalii dai tu...

Stau bine cu imaginatia si as vrea sa dorm bine la noapte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ati uitat un singur lucru...aici se pune accent pe VIOLENTA fata de animale si mai putin pe moartea lor...nu cred ca scopul topicului a fost:nu mai ucideti animalele!!

observati ceva, cei mai slabi sufera intotdeauna, ma refer la animal-om... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am deschis topicul...si sincer cand l-am deschis nu m-am gandit la faptul ca sunt omorate ci la faptul ca sunt chinuite pana cand ajung sa moara..nu vreau sa vb mult ca nu pot sa imi tin promisiunea si nu vreau sa o incalc...

 

in ziua de azi si oamenii sunt omorati pentru organe...dar sper sincer ca pana se vor rezolva aceste probleme daca se vor rezolva oamenii de la care sunt prelevate organele nu sunt chinuiti sau taiati pe viu....

 

scopul topicului cred ca in prima instanta a fost incetarea chinurilor pentru ca incetarea omorurilor nu se vor putea ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricat ar parea de dur ar trebui sa fim realisti si sa intelegem ca tastarea catorva randuri aici pe forum nu o sa schimbe cu nimic situatia. Lucrurile astea nu se intampla de azi sau de ieri ci de multa vreme , nu doar de azi - de ieri. Este ca si cum ai spune ca nu mai vrei ca de maine sa circule masinile cu motorina sau benzina, doar cu ... apa sau curent electric. Sorry dar eu asa vad lucrurile...

Si nu esti singurul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred......pur si si simplu am ramas socata.nu cred k asa ceva este normal dar din pacate intotdeauna se vor gasi snobi care sa poarte aceste haine fara sa le pese de chinurile prin care trec aceste animale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

doar am citit ce ai scris tu...dupa descriere nici nu pot sa ma uit!!! nu pot sa zic decat ca cei care fac chestii de genul asta sunt niste nemernici si niste gunoaie!!!! nici nu pot sa-mi imaginez ca aceste fiinte infecte sunt numite oameni :salut: !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×