Sari la conținut
Forum Roportal
devilk

Cuvintele perfecte ce as putea sa ii zic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa incep prin a sublinia faptul ca am doar 17 ani si totusi care doreste sa ma ajute sa o faca fara mistorui va rog.Problema mea e urmatoarea am o prietena cu un an mai mica ca mine nush cum se face dar o iubesc nespus in zilele trecute m-am despartit de ea din cauza lipsei de comunicatie.Mereu cand o vedeam incercam sa ii zic ce mai face sau un subiect oarecare dar cineva parca ma strangea de gat si nu ma lasa sa zic nimica nu imi iesea o silaba din gura se mai intampla sa ii zic ceva doar cand eram injectat putin (oleaca beat...) as vrea sa o recuceresc ea zice ca ma iubeste mult din tot sufletul si totusi ea a zis sa facem un pact prin care sa nu ne facem vizite sa nu vorbim de parca am fi impreuna si sa vedem cum va fi unul fara altul pentru mine deja e foarte greu simt ca inebunesc si sincer nu vreau sa o pierd din cauza mea din cauza ca nu ii pot zice nimica prietenii imi tot zic ca sa o intreb de scoala de astea dar deja fata se plictiseste dak o intreb zilnic de scoala as vrea sa imi dati niste ideii ce as putea sa vorbesc cu ea .Va rog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da` trimite-i pe messenger link-ul de la topicul deschis de tine , in el se vede ca o iubesti.

Vezi si tu ce o intereseaza, carti citite, muzica preferata, din astea...

Si cel mai important.........ai de zis ceva "trage aer in piept si spune cat expiri". S-ar putea sa fii un pic timid. Mult succes!

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce vrei tu sa vorbiti mereu? De ce ti se pare ca treuie sa vorbiti mereu?

Mergeti in locuri care va plac la amandoi, faceti lucruri pe care le indragiti, fa-i cate un mic cadou uneori, ascultati muzica pe care o preferati, iar conversatia se va lega de la sine. Nu trebuie sa-i spui mereu cate ceva. Sau ai putea sa-i spui mereu ca o iubesti, asta da. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa incep prin a sublinia faptul ca am doar 17 ani si totusi care doreste sa ma ajute sa o faca fara mistorui va rog.Problema mea e urmatoarea am o prietena cu un an mai mica ca mine nush cum se face dar o iubesc nespus in zilele trecute m-am despartit de ea din cauza lipsei de comunicatie.Mereu cand o vedeam incercam sa ii zic ce mai face sau un subiect oarecare dar cineva parca ma strangea de gat si nu ma lasa sa zic nimica nu imi iesea o silaba din gura se mai intampla sa ii zic ceva doar cand eram injectat putin (oleaca beat...) as vrea sa o recuceresc ea zice ca ma iubeste mult din tot sufletul si totusi ea a zis sa facem un pact prin care sa nu ne facem vizite sa nu vorbim de parca am fi impreuna si sa vedem cum va fi unul fara altul pentru mine deja e foarte greu simt ca inebunesc si sincer nu vreau sa o pierd din cauza mea din cauza ca nu ii pot zice nimica prietenii imi tot zic ca sa o intreb de scoala de astea dar deja fata se plictiseste dak o intreb zilnic de scoala as vrea sa imi dati niste ideii ce as putea sa vorbesc cu ea .Va rog

Eu,cu o persoana pe care o iubesc nu as putea face un asemenea pact,pentru ca nu as putea sta in preajma acelei persoane fara sa ma sarute,fara sa ma mangaie ,fara sa imi zica soapte de amor...da poveste-i detalii din viata ta,despre tine,despre ce iti place,despre intamplari ce tie ti s-au parut interesante,cand consideri ca s-a plictisit,pune-o pe ea sa-ti povesteasca despre viata ei,despre fostii ei prieteni,despre ceea ce ii place..vorbiti despre tot felul de nimicuri...incearca sa fii cat mai apropiat de ea,si fii cat mai stapan pe tine si comporta-te natural,asa cum ai face cu o persoana pe care o cunosti de cand lumea si pamantul...Oricum multa bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta e baiul. La 17 , respectiv 16 ani nu prea au despre ce vorbi, sunt in formare , sunt poate la prima relatie....e cam greu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tocmai asta e baiul. La 17 , respectiv 16 ani nu prea au despre ce vorbi, sunt in formare , sunt poate la prima relatie....e cam greu...

Mda...da eu atunci cand chiar nu imi vine nimic in minte si se instaleaza o tacere,incepem sa ne sarutam,si ne tot sarutam,sa-i spun cat mie de drag,sa-i spun ca imi plac ochii lui...da pentru ce e nevoie de atatea vorbe?de vorbit poti vorbi cu oricine,dar de sarutat numai cu ea te saruti,bucura-te de moment(si eu am 16:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tocmai asta e baiul. La 17 , respectiv 16 ani nu prea au despre ce vorbi, sunt in formare , sunt poate la prima relatie....e cam greu...

ai mare dreptate prima relatie in care am pus suflet....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca MiRa are dreptate. Pai cum tine la tine daca iti propune jocuri de astea?

Ce ai putea sa discuti? Nu stiu... despre filme, muzica, moda, cluburi ce poti sa discuti la varsta asta... nici nu mai stiu, au trecut o mie de ani de atunci. :good:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa incep prin a sublinia faptul ca am doar 17 ani si totusi care doreste sa ma ajute sa o faca fara mistorui va rog.Problema mea e urmatoarea am o prietena cu un an mai mica ca mine nush cum se face dar o iubesc nespus in zilele trecute m-am despartit de ea din cauza lipsei de comunicatie.Mereu cand o vedeam incercam sa ii zic ce mai face sau un subiect oarecare dar cineva parca ma strangea de gat si nu ma lasa sa zic nimica nu imi iesea o silaba din gura se mai intampla sa ii zic ceva doar cand eram injectat putin (oleaca beat...) as vrea sa o recuceresc ea zice ca ma iubeste mult din tot sufletul si totusi ea a zis sa facem un pact prin care sa nu ne facem vizite sa nu vorbim de parca am fi impreuna si sa vedem cum va fi unul fara altul pentru mine deja e foarte greu simt ca inebunesc si sincer nu vreau sa o pierd din cauza mea din cauza ca nu ii pot zice nimica prietenii imi tot zic ca sa o intreb de scoala de astea dar deja fata se plictiseste dak o intreb zilnic de scoala as vrea sa imi dati niste ideii ce as putea sa vorbesc cu ea .Va rog

in primul rind "tu vrei sa spui" dar te opreste "starea" si miile de raspunsuri pe care ti le inchipui ca ti le va da...... :good: cu alte cuvinte "gindesti" atit intrebarile tale cit si raspunsurile "ei" cu capul tau...... :) si te simti blocat...... ai sentimente pt ea si iti e "teama" ca nu le are si ea...... sau "te temi" sa nu spui ceva gresit..... sau " sa nu o superi"....... etc si atunci "curajul" la tine nu mai e..... si din pacate "fetele" simt nehotarirea asta........ :lol: daca la inceput le "place" ca te considera sensibil etc..... in final te " cred" nehotarit in ceea ce le priveste ....... ce poti sa faci? simplu...... sa fi tu..... cu bunele si mai "putin bunele" tale...... asta inseamna sa stii "sa te prezinti" (ce iti place , ce nu iti place etc )...... si sa nu vrei sa "o impresionezi " cu tehnici ..... ci cu realitatea ca asa esti....... ;) fa pasi mici in a te defini...... si lucrurile vor veni de la sine....... :lol2:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Devilk-ule,

fii antena la mine si baga la cap. Nu tu esti de vina. Femeile oricum nu stiu sa comunice. Ele stiu sa trancaneasca, dar nu sa comunice. Si se mai si lauda cu asta, cica: "sunt multitask-ing si pot discuta mai multe deodata" cand de fapt nu se pot concentra pe nici un subiect asa cum ar trebui.

Tu fii tu insuti, vorbeste despre ce vrei si iti face placere si daca nu merge inseamna ca nu era pentru tine. Nici o femeie din lumea asta nu merita sa te schimbi pentru ea. Si nici o femeie pe lumea asta nu este potrivita pentru un barbat. Trebuie doar sa o gasesti pe cea care este cel mai aproape de ceea ce ti se potriveste tie. Atata tot.

 

Nu complica lucrurile ca vei trai din iluzii si vei sfarsi in deceptii.

 

loveme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×