Sari la conținut
Forum Roportal
Anonymus Kline

Ecaterina Teodoroiu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa tine Mihai Viteazul era insetat de putere,n-a facut nimic pentru tara.Ecaterina Teodoroiu a facut ce a facut doar ca sa demonstreze ceva.

Desigur ca am ramas traumatizata.Tu m-ai traumatizat.Reinventezi istoria,despre tot ce stiam cu totii aflam acum de la tine ca "de fapt nu e chiar asa" :rot:

 

Cred ca fie nu esti constienta de proportia aberatiilor pe care le debitezi,fie esti clona cuiva si faci misto pe toate topicurile :beee:

 

Cred ca dumneata nu esti constienta de anumite lucruri, eu doar sunt de accord cu punctul de vedere a lui Lucian Boia, demitizarea istoriei. vad ca dumneata traiesti intr-o istorie prea plina de mituri. Oamenii de cand sunt, au dorinta de a fi puternici. Putine lucruri au fost facute de buna credinta.

Si btw am zis ca Mihai Viteazul era insetat de putere, n-am zis ca efectul nu e bun, m-am referit doar la cauza, vezi doar ce vrei tu.

Daca esti traumatizata, lasa ca vii la mine dupa ce imi au dreptul de libera practica ca psihoterapeut :yes: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu doar sunt de accord cu punctul de vedere a lui Lucian Boia, demitizarea istoriei.

Crezi ca daca arunci niste nume, si rastalmacesti niste afirmatii,asta face ca aberatiile tale sa para credibile.Te inseli.

Oamenii de cand sunt, au dorinta de a fi puternici.

De acord.

Si btw am zis ca Mihai Viteazul era insetat de putere, n-am zis ca efectul nu e bun, m-am referit doar la cauza, vezi doar ce vrei tu.

Daca esti traumatizata, lasa ca vii la mine dupa ce imi au dreptul de libera practica ca psihoterapeut :doh:

.

Si btw ,n-am zis ca ai zis ca efectul nu era bun.Ai zis despre modul in care s-a infaptuit unirea , ca "nu e chiar asa" :yes: , singurul tau argument fiind ca era insetat de putere.

Plus ca ce ai gasit tu sa spui despre Ecaterina Teodoroiu a fost "oare facea sex cu colegii ei de arme?" :rot: Oare Mihai Viteazul facea sex cu vreo slujnica de-a lui Andrei Bathory ? :beee: :P

Hai du-te si invata sa iti iei dreptul de libera practica ca pishoterapeut :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi ca daca arunci niste nume, si rastalmacesti niste afirmatii,asta face ca aberatiile tale sa para credibile.Te inseli.

 

De acord.

.

Si btw ,n-am zis ca ai zis ca efectul nu era bun.Ai zis despre modul in care s-a infaptuit unirea , ca "nu e chiar asa" :yes: , singurul tau argument fiind ca era insetat de putere.

Plus ca ce ai gasit tu sa spui despre Ecaterina Teodoroiu a fost "oare facea sex cu colegii ei de arme?" :rot: Oare Mihai Viteazul facea sex cu vreo slujnica de-a lui Andrei Bathory ? :beee: :P

Hai du-te si invata sa iti iei dreptul de libera practica ca pishoterapeut :o:

 

Dar pe mine chiar ma interesa daca facea sex cu colegii, ce ti se pare anormal in asta ca vrei sa stii ce fel de om era.

Invat, azi invat si ma fac, nu stiu, va zic maine. Eu cred ca iei lucrurile prea in serios.

Si nu as putea sa ma insel pt ca nu sunt narcisita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar pe mine chiar ma interesa daca facea sex cu colegii, ce ti se pare anormal in asta ca vrei sa stii ce fel de om era.

Invat, azi invat si ma fac, nu stiu, va zic maine. Eu cred ca iei lucrurile prea in serios.

Si nu as putea sa ma insel pt ca nu sunt narcisita.

 

Exista cazuri cand daca un comandant/domnitor/conducator , facea sex cu slujnica,colegii de arme ,etc , are o oarecare importanta.Nu e cazul.E ca si cum te-ai intreba acelasi lucru cu privire la Mihai Viteazul,la Vlad Tepes etc.Nu e nimic rau ,dar uneori poate sa para chiar de prost gust.

 

Tu iei in serios ce nu trebuie sa iei in serios,si nu iei in serios ce trebuie sa iei in serios.

Spor la invatat :rot:

Editat de deliah

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista cazuri cand daca un comandant/domnitor/conducator , facea sex cu slujnica,colegii de arme ,etc , are o oarecare importanta.Nu e cazul.

 

Tu iei in serios ce nu trebuie sa iei in serios,si nu iei in serios ce trebuie sa iei in serios.

Spor la invatat :rot:

Dar nu e vb de importanta, ci curiozitate. Si nu am luat topicul la baza, chiar ma gandeam ce fel de om e.

 

Contrar prezentei mele aparent neseriose pe forum, sunt un om serios.

Msi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ecaterina .... :good: in mod sigur pe fiimea o sa o cheme asa

 

 

Si apropo de Ecaterina Teodoroiu, am auzit de ea, dar nu stiu prea multe, din cate mi s-a zis era din Targoviste, nu ? Da ii statea bine pe campul de lupta :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ecaterina .... :good: in mod sigur pe fiimea o sa o cheme asa

 

 

Si apropo de Ecaterina Teodoroiu, am auzit de ea, dar nu stiu prea multe, din cate mi s-a zis era din Targoviste, nu ? Da ii statea bine pe campul de lupta :o:

 

Targu Jiu, e olteanca de a mea, doar noi dam comenzi la barbati 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost o femeie care nu s-a multumit sa stea la cratita si sa faca copii - adica, ceea ce faceau toate femeile din vremea ei. Din punctul asta de vedere nu a fost "normala" pentru vremea ei, dar n-a murit ca ele, o anonima.

 

Si-a iubit tara. A fost gata sa-si sacrifice comoditatea, a avut carisma si a fost puternica.

 

p.s. ce-ar fi sa nu mai reducem totul la sex?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ecaterina n-a avut copii ???? Si nu era maritata ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ecaterina .... :cry: in mod sigur pe fiimea o sa o cheme asa

 

 

Si apropo de Ecaterina Teodoroiu, am auzit de ea, dar nu stiu prea multe, din cate mi s-a zis era din Targoviste, nu ? Da ii statea bine pe campul de lupta :flowers:

 

Mdea.." II statea bine pe campul de lupta" asa cum iti sta tie mai bine la scoala ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×