Sari la conținut
Forum Roportal
Anonymus Kline

Ecaterina Teodoroiu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma intreb daca a avut relatii sexuale cu colegii ei de arme.

 

Nici eu nu cred ca a facut sex cu colegii ei pt ca nu cred ca ii placeau barbatii..

 

:cheer: Am ramas interzisa.

 

 

 

:lol2:Eroina de la Jiu - cu mai multa barbatie decat multi barbati.O admir pentru curaj ,pentru faptul ca putine femei sunt in stare sa faca ce a facut ea.

Si chiar daca s-a sfarsit trist, cred ca a murit asa cum si-ar fi dorit. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu crezi ca e un lucru usor sa iti slujesti tara? Stiu ca razboiu e dulce celor care nu l-au trait, dar ea l-a trait ca infirmiera inainte si tot a decis sa mearga.....

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu crezi ca pe vremurile alea aia era tampiti..? :crazy:

Daca se trezeau toate femeile cu impresii de Jeanne d'Arc sa lupte in linia a-I-a ce s-ar fi intamplat..?

Si in vremea aia si in cea de acum este considerat un comportament deviant asa ceva, cand vine din partea unei femei.

 

cred ca era lesby.. :focus:

 

cred ca ai ramas tu in epoca de piatra si mi se pare de prost gust sa iei peste picior un asemenea subiect.

Nu mi se pare deloc "deviant" un asemenea comportament. Isi iubea tara si ii pasa de ceea ce se intampla in jur. Nu cred ca multi pot pricepe asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, de exemplu, am luat topicul in serios, sigur, in stilul meu. Eu cred ca Ecaterina Teodoroiu nu a avut un comportament normal si nu e vorba de ce sex are ci ca nu e un comportament normal in general. Poti sa fii barbat sau femeie si totusi nu e normal sa fii kamikaze ca sa iti demonstrezi dragostea pt tara. Trebuie sa traiesti ca sa o ajuti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eh, de exemplu, am luat topicul in serios, sigur, in stilul meu. Eu cred ca Ecaterina Teodoroiu nu a avut un comportament normal si nu e vorba de ce sex are ci ca nu e un comportament normal in general. Poti sa fii barbat sau femeie si totusi nu e normal sa fii kamikaze ca sa iti demonstrezi dragostea pt tara. Trebuie sa traiesti ca sa o ajuti.

 

Pai daca l-ai luat serios in stilul tau.... :huh:

Deci toti care s-au sacrificat pentru tara ,erau kamikaze si nu e normal ce au facut.Trebuia sa stea fain frumos ca astia de azi in birou,sa dea ordine,si sa-i doara-n cot,nu?

Acum hai zi-mi iar ca "asta o scrie in manualele vechi" si ca "lucrurile nu stau chiar asa" :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In virtual, am tendinta de a lucrurile la baza.

Cei care s-au sacrificat pt tara, sunt oamenii care au fost omorati, nu cei care s-au aruncat in foc doar ca sa demonstreze ceva (acel ceva, nu stiu).

Eu nu am munca de birou, pt ca inca nu lucrez, peste 2 ani si ceva voi lucra si nu va fi (cred eu) munca de birou.

Vad ca ai ramas traumatizata cu manualele vechi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca ai ramas tu in epoca de piatra si mi se pare de prost gust sa iei peste picior un asemenea subiect.

Nu mi se pare deloc "deviant" un asemenea comportament. Isi iubea tara si ii pasa de ceea ce se intampla in jur. Nu cred ca multi pot pricepe asta.

Mdea. Nu te contrazic din alte ratiuni. :huh:

Dar daca tie nu ti se pare un comportament deviant, nu inseamna ca nu este ;mai ales la acea vreme !

Si culmea este ca nu luam peste picior subiectul, asta vrei tu sa vezi.

Si intrebarea ramane.. crezi ca aia la vremea aia erau tampiti ? Eu cred ca nu .

Daca tii neaparat iti pot aduce si motive stiintifice pentru care femeile nu sunt puse sa lupte in linia a-I-a, nu din misoginism, asa cum ti-ai inchipuii tu.

Asta pentru a-ti arata ca tratez cu seriozitate subiectul.

Faptul ca este femeie si a infaptuit acte de eroism nu il contesta nimeni, dar asta nu o face si normala ca fiinta si comportament.

Asadar eu zic sa fii mai obiectiva cand citesti, si sa nu mai interpretezi totul doar pentru ca parerea altora nu coincide cu a ta .

Si nu cred ca este relevant parerea sau epoca in care traiesc eu, faptele ei raman fapte si parerea mea la fel. :P

Si indiferent de epoca, de piatra sau moderna, in razboi oamenii inca se mai omoara unii pe altii , si o fac cu destula cruzime. Si indiferent ce ai spune eu tot sunt de parere ca o femeie normala, ce isi iubeste tara, o poate ajuta si fi de folos in multe alte moduri mai adecvate decat acela de a lupta in linia a-I-a .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In virtual, am tendinta de a lucrurile la baza.

Cei care s-au sacrificat pt tara, sunt oamenii care au fost omorati, nu cei care s-au aruncat in foc doar ca sa demonstreze ceva (acel ceva, nu stiu).

Eu nu am munca de birou, pt ca inca nu lucrez, peste 2 ani si ceva voi lucra si nu va fi (cred eu) munca de birou.

Vad ca ai ramas traumatizata cu manualele vechi.

 

Dupa tine Mihai Viteazul era insetat de putere,n-a facut nimic pentru tara.Ecaterina Teodoroiu a facut ce a facut doar ca sa demonstreze ceva.

Desigur ca am ramas traumatizata.Tu m-ai traumatizat.Reinventezi istoria,despre tot ce stiam cu totii aflam acum de la tine ca "de fapt nu e chiar asa" :rot:

 

Cred ca fie nu esti constienta de proportia aberatiilor pe care le debitezi,fie esti clona cuiva si faci misto pe toate topicurile :beee:

Editat de deliah

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×