Sari la conținut
Forum Roportal
chicago

de ce isi pierd romanii casele?

Postări Recomandate

Erau pusi de catre cine? Cum stii ca erau pusi si ca nu motivau ei astfel,ceea ce faceau? :jester:

Nu sunt informata ca tine in aceste treburi dar,judec din vazute,patite,auzite...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Erau pusi de catre cine? Cum stii ca erau pusi si ca nu motivau ei astfel,ceea ce faceau? :jester:

Nu sunt informata ca tine in aceste treburi dar,judec din vazute,patite,auzite...

Citeşte topicul de la

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
harald ...legea si justitia isi va spune cuvintul .....trust me ......

palaria ta nu ma impresioneaza ....esti din pacate rupt de realitate....se vede clar adn -ul tau ...gen sick arian ....take a brake and dont push your limits.....you might get a stroke or heart attack....sper ca intelegi limba engleza ...........

faptul ca esti german[passport]nu ma intimideaza........pasaportul meu e mai valoros [usa].alles gute ....but do not play smart ...if is not necessary ..regarding this case......capisci.....comprende?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Coruptie...clasica. E o mafie birocratica! "Hoti-birocrati din toata tara,uniti-va!" Intelegi? Nu, sistemul.Ca si in cazul doctorilor care,nu te fura...te santajeaza tacit. :jester: Spaga ori viata...

Spaga lor...cu japca.Un soi de lant trofic.

Asta tine cu voi ca nu aveti spirit civic si va tanguiti toata ziua ca babele sau ca ciobanul mioritic ...cine te impiedica sa il reclami ptr conditionarea serviciului medical si sa-i inscenezi predarea spagii?

 

Daca ca tine vor face si alti cateva mii de romani deocamdata tanguitori mioritici ...intr-un an te asigur ca nu vei mai recunoaste serviciile medicale ..

Iar daca sunteti moi si fricosi ... macar tineti-va gurita ...si indurati-va resemnati soarta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
........pasaportul meu e mai valoros [usa].

Yeah, right :jester: Have you tried to enter Iran, lately? :jester:

I need no passport at all, for Germany and twenty-five more countries. Can you say the same? :jester:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Yeah, right :jester: Have you tried to enter Iran, lately? :jester:

I need no passport at all, for Germany and twenty-five more countries. Can you say the same? :jester:

 

Fratilor,

Va rog din sufelt sa eludam disputele sterile si inutile ! Mai ales, acum, in timpul Sarbatorilor de Iarna ! Inca o data, multa sanatate si fericire la toti !. Problemele astea cu proprietatea sunt extrem de controversate si fac obiectul disputelor intre juristii adevarati, cu experienta si onesti. Legislatia noastra actuala in materie, din pacate, este slab elaborata, inconsecventa, lacunara, contradictorie, stufoasa, etc. Va supun din proprie experienta ca la CEDO Chicago va avea castig de cauza ! Eu am avut ocazia sa il contactez 'face to face', stiu bine problema lui si a familiei sale si sunt convins ca nu va fi arucat in strada ! Mai ales, ca legislatia actuala europeana protejeaza persoanele cu handicap grav. Nu cred ca este boala mai cumplita ca a lui, adica tetraplegie spastica la C6-C7. Este practic o 'leguma vie', ingrijit de o sora vaduva si cu o situatie materiala precara, bolnava si ea , si de o mama de 80 de ani. Ei au locuit in imobilul cu pricina peste 20 de ani, nu au stiut de revendicarea batranului sas si au cumparat casa de la statul post-ceausist, in conditii legale, e adevarat pe rate destul de accesibile, cum am cumparat si noi locuintele de la stat. Bine ar fi daca l-am putea ajuta efectiv, pentru ca statul roman nu ii da decat 150 RON, in conditile in care medicatia normala zilinica, strict necesara, il costa cam 50 RON. Deoarece el nu a lucrat in SUA cel putin 10 ani nu are pensie sau venituri de acolo. Imobilul l-a achitat cu rate mama lui, care numai ea saraca stie cat a tras ca sa cumpere legal casa de la statul roman. Eu zic ca se va face dreptate in cazul lor. Numai bine, si inca o data 'LA MULTI ANI !'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta tine cu voi ca nu aveti spirit civic si va tanguiti toata ziua ca babele sau ca ciobanul mioritic ...cine te impiedica sa il reclami ptr conditionarea serviciului medical si sa-i inscenezi predarea spagii?

 

Daca ca tine vor face si alti cateva mii de romani deocamdata tanguitori mioritici ...intr-un an te asigur ca nu vei mai recunoaste serviciile medicale ..

Iar daca sunteti moi si fricosi ... macar tineti-va gurita ...si indurati-va resemnati soarta!

Stai linistit ca eu,am scuipat si... :jester: "m-am roit"!

Nu puteam schimba mentalitatea unui popor;apoi,am invatat pe proprie piele ca intr-o tara a hotilor nu e recomandat sa te apuci sa strigi :"Hotii !" :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Yeah, right :jester: Have you tried to enter Iran, lately? :jester:

I need no passport at all, for Germany and twenty-five more countries. Can you say the same? :jester:

dar poti sa supravietuiesti ?:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stai linistit ca eu,am scuipat si... :jester: "m-am roit"!

Nu puteam schimba mentalitatea unui popor;apoi,am invatat pe proprie piele ca intr-o tara a hotilor nu e recomandat sa te apuci sa strigi :"Hotii !" :jester:

 

De ce ?

Ti era frica ca iti fura cai de la bicicleta?

de cand oamenii cinstiti au ajuns sa fie nevoiti sa o roiasca si murdarii sa pozeze in vedete?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×