Sari la conținut
Forum Roportal
lavvinya

Cea mai buna mancare pentru caini

Postări Recomandate

se pare ca ii place mai nou Profilum; ProPlan si chiar Sabor;care sunt chiar bune calitativ!

 

ma rog ideea este ca le tot schimb ca sa nu se plictiseasca :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cateaua mea e foarte sensibila, rasa ei (shar-pei) fiind renumita pt bolile de piele, asa ca ii dau Royal Canin mancarea pentru dieta si doctorita mi-a recomandat iaurt, branza de vacuta si piept de pui preparat cu orez, paste fara ou, morcov si rosii. am noroc ca nu este mofturoasa si saracuta mananca asa ceva de cand se stie.... mai variez cateodata cu pieptul de pui...il prepar la gratar... dar nu ii ajung doi piepti nici pe o masea :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie veterinarul mi-a spus ca nu prea e buna mancarea gen pedigree, chapy etc., pentru ca e pe baza de chimicale. poate sa-i dam asa ceva de cateva ori pe saptamana, ca răsfăţ.

m-a sfatuit sa-i dau mereu pilaf cu piept de pui tocat. la inceput nu a mancat, dar pe parcurs s-a obisnuit si acum numai asta mananca :roll:

Editat de copil-in-anonimat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mancarea gatita e cea mai buna, iar daca ii dati mancare uscata, sa nu fie cu bobite colorate, deoarece alea au coloranti in ele.

 

Cainele meu mananca bine mancarea de caini de la Clever (marca Billa), si Darby.

Gatita mananca macaroane, supa de pui, legume, orez, cartofi, in general aproape orice ii pun in farfurie. Daca cumva nu vrea initial sa mananca, nu ii dau altceva, i se face foame si tot mananca pana la urma :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clever si Darby????????// ce a mai proasta mancare de caini existenta pe piata!

 

e ok ca ii dai mancare gatita....dar scuza-ma Clever...e ff ieftina si nu contine toata proteinele necesare.....Profilum si Proplan- nu au mancare cu boabe colorate...e ff buna calitattiv dar si la pret ustura....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Clever si Darby????????// ce a mai proasta mancare de caini existenta pe piata!

 

e ok ca ii dai mancare gatita....dar scuza-ma Clever...e ff ieftina si nu contine toata proteinele necesare.....Profilum si Proplan- nu au mancare cu boabe colorate...e ff buna calitattiv dar si la pret ustura....

Nu e Darby, e Dante...am gresit eu :good:

Stiu ca sunt mancaruri de proasta calitate, dar restul nu le mananca. Crede-ma ca am apelat la ele in ultima instanta. Am inceput cu Pedigree si Chappi. Dar nu imi permit mancaruri mai scumpe. Oricum ii dau foarte rar mancare uscata...numai daca cumva nu am timp sa gatesc.

 

Din fericire e un catel sanatos :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cainele meu prefera mancarea gatita .. bobitele le mananca doar daca moare de foame si nu are alta alternativa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×