Sari la conținut
Forum Roportal
lavvinya

Cea mai buna mancare pentru caini

Postări Recomandate

caini de apartament.......evident

Pai si ai mei stau in casa chiar daca stam la curte, da nus asa sensibili la mancare.... maninca orice de la boabe la paine cu ciorba sau oase....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai...adevarul e ca atunci cand a fost mica si incapatanata inghitea tot ce prindea.....

 

2 luni a vomitat foarte des din cauza unei pungi care cu greu a eliminat-o....eram pe punctul de a intra in disperare, doctorul a zi ca inainte sa o...bage in operatie pt a scoate punga , incearca diferite tratemente..si a reusit!

 

si de atunci avem destul de mari sensibilitati la stomac!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din experienta voastra care credeti ca e cea mai buna mancare pt caini?

 

Royal Canin, Eukanuba?..

 

Royal Canin..e cam 18 ron /kg...cam scump, Eukanuba e 10 ron/kg, acceptabil, dar am gasit acuma mancare GUABI LA 9.3 LEI/KG

 

cainele meu e de talie mare(40 de kg) si i-am luat un KG de Guabi si vad ca ii place! stie cineva ceva de mancarea aceasta?

 

e buna?

 

N-am auzit de Guabi, nici de Eukanuba, dar presupun ca sunt la fel ca si Chappi, Pedigree, etc. Nu?

Oricum, cea mai buna mancare pentru caini, sau animale in general, este cea facuta in casa. Asa macar stii exact ce-i dai sa manance. Cainelui meu ii dau mancare facuta in casa, carne (pui sau vita) fiarta sau pe gratar, orez, morcovi, ardei gras, si ocazional ii dau mancare uscata pt caini. Nu ii dau niciodata mancare umeda, din conserve, pentru ca: 1. Nu mananca, 2. Aia nu e mancare.

 

Am luat o data o conserva Chappi parca, care chipurile continea "carne" de vita in sos.

Am desfacut-o, mirosea frumos and all, a mancare, si bucatelele alea chiar aratau a carne. Asa ca, inainte sa-i dau, din pura curiozitate, m-am gandit sa gust. Doar e carne, nu? Asa spun astia in reclame.

Ei bine, nu e :hi: Nici nu are gust de carne, doar miroase frumos. Era ca un fel de pasta/gelatina, fara nici un gust. Probabil contine foarte mult amidon. Doar tre' sa umple si ei conservele cu ceva, nu? Doar nu vreti cu carne...

Asa pot sa-i dau numai paine cu apa, ca tot aia e... dar e mai ieftin.

Rusine!

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ar fi numai paine cu apa....nu cred ca ar fi rezistat cainele meu pana la varsta de 4 ani!ar fi fost o aschimodie de caine cu oasele lipite de piele si fara par!

 

evident ca mancarea facuta in casa e cea mai buna, dar atunci cand nu ai alta alternativa apelezi si la mancarea uscata sau umeda!nu trebuia sa gusti tu, trebuia sa ii dai cainelui sa vezi daca ii place :)

 

eukanuba e o mancare extraordinar de buna! si nu se compara cu Chappi sau Pedigree....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chappi, Pedigree.. nici nu se uita catelusa mea la ele, iar Cezar nu este la conserva...Medicul veterinar la care am fost prima oara cu catelusa mi-a spus sa nu-i dau niciodata Chappi pt ca este cea mai proasta mancare ...

Editat de Ionx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O fi eukanuba mai buna, cine stie. N-am luat niciodata.

Am gustat din curiozitate, cum am zis. Sa vad daca e chiar ceea ce pare a fi. I-am dat si cainelui, sa vad daca mananca, dar nici nu s-a atins de ea. Daca l-as tine nemancat vreo 4 zile asa cred ca ar manca cu pofta orice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O fi eukanuba mai buna, cine stie. N-am luat niciodata.

Am gustat din curiozitate, cum am zis. Sa vad daca e chiar ceea ce pare a fi. I-am dat si cainelui, sa vad daca mananca, dar nici nu s-a atins de ea. Daca l-as tine nemancat vreo 4 zile asa cred ca ar manca cu pofta orice.

 

eukanuuuuba??????????????

al meu tot avea diaree dupa ce manca prostia asta!!!mai si vomita noaptea!!!!!!

acum il hranesc cu hills.dar nus sigura ca isi face efectul.

oricum saracutul.avea dureri abdominale.tot mergeam cu el afara sasi faca nevoile:11 seara,12,chiar si 2.dar degeaba dimineata gaseam ditamai diareea. nu vreau sa va sperii dar nu vas zice sa ii dati cainelui vostru eukanuba.consultati un medic veterinar,sau chiar intrebati crescatorul ce manca inainte.poate trebuie sa schimbati mancarea! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×