Sari la conținut
Forum Roportal
aio

Maica Domnului din mai multe perspective

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dar noi nu ne inchinam nici statuii, nici lemnului nici vreunui alt chip cioplit, sau soarelui, ori altui lucuru

sunt de acord cu poruncile lui Dumnezeu si condamn si eu inchinarea la idoli.

 

Daca nu te inchini la idoli,de ce exista in biserica Crestin catolica statui ale Fecioarei Maria si a lui Iisus Hristos rastignit pe cruce?Daca nu te rogi si daca nu te inchini numai in ascuns si numai lui DUMNEZEU si daca rugaciunea ta nu este decat numai "TATAL NOSTRU" ,atunci tu comiti blasfemii rugandu-te si inchinandu-te cui nu trebuie si rugandu-te cum nu trebuie.

La biserica trebuie sa ni se spuna de catre Preoti cu Har Cuvantul lui DUMNEZEU si nu sa facem ceremonii blasfemeitoare si ar trebui ca ziua de Sfanta Adunare inchinata lui DUMNEZEU sa fie Sambata,caci Sambata este ziua a saptea.In ziua a saptea, adica sambata,se pomenesc mortii in loc sa se aduca slava si jertfe lui DUMNEZEU.

 

iar Vechiul Testament si Noul Testament nu trebe interpretate asa dupa litera, ci dupa spirit.

ori tii sarbatoare Corturilor? sau yom kipur? ori aduci jertfe lui Dumnezeu....

 

Intreaga birocratie a clerului catolic si ortodox sunt blasfemii.Vechiul Testament si Noul Testament nu trebuie interpretate ci trebuie ca poruncile lui DUMNEZEU si invataturile lui Iisus Hristos sa fie puse in aplicare.Toti cei care gandesc ca tine au interpretat si interpreteaza Cuvantul lui DUMNEZEU din Biblie si mai rau l-au si modificat si il si modifica si pentru asta toti acestia isi vor primi rasplata.

Cand va exista o Biserica Crestin-Ortodoxa construita asa cum spune DUMNEZEU si cand in aceasta se vor respecta strict Poruncile si Ceremoniile lasate de DUMNEZEU atunci eu voi tine toate sarbatorile si voi aduce jertfe si voi da si zeciuiala. Acum eu incerc sa dau in ascuns celor nevoiasi cate ceva din ceea ce am de la DUMNEZEU si as vrea sa dau mai mult si la mai multi in ascuns,pentru ca si TATAL NOSTRU din Ceruri ne da in ascuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu te inchini la idoli,de ce exista in biserica Crestin catolica statui ale Fecioarei Maria si a lui Iisus Hristos rastignit pe cruce?Daca nu te rogi si daca nu te inchini numai in ascuns si numai lui DUMNEZEU si daca rugaciunea ta nu este decat numai "TATAL NOSTRU" ,atunci tu comiti blasfemii rugandu-te si inchinandu-te cui nu trebuie si rugandu-te cum nu trebuie.

La biserica trebuie sa ni se spuna de catre Preoti cu Har Cuvantul lui DUMNEZEU si nu sa facem ceremonii blasfemeitoare si ar trebui ca ziua de Sfanta Adunare inchinata lui DUMNEZEU sa fie Sambata,caci Sambata este ziua a saptea.In ziua a saptea, adica sambata,se pomenesc mortii in loc sa se aduca slava si jertfe lui DUMNEZEU.

 

Ma scuzati, dar prea exagerati. Nici Isus nu s-a rugat doar tatal nostru...

Avem exemple de rugaciune.....in evanghelii, dar si in celelalte scrieeri

Doamne, ai mila de bine....Domane, sa vad.....Doamne, fiica mea....

si repet ca nu ne inchinam statuii, asa cum fac paganii...

Rugaciunea in ascuns nu exclude rugaciunea comunitara....

iar cu privire la Ziua Domnului, Pastele Nostru e Duminica, Ziua Invierii lui Cristos...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma scuzati, dar prea exagerati. Nici Isus nu s-a rugat doar tatal nostru...

Avem exemple de rugaciune.....in evanghelii, dar si in celelalte scrieeri

Doamne, ai mila de bine....Domane, sa vad.....Doamne, fiica mea....

si repet ca nu ne inchinam statuii, asa cum fac paganii...

Rugaciunea in ascuns nu exclude rugaciunea comunitara....

iar cu privire la Ziua Domnului, Pastele Nostru e Duminica, Ziua Invierii lui Cristos...

 

Rugaciunea asa cum am mai scris trebuie sa fie "TATAL NOSTRU" si la urma adauga o cerere scurta si spune dupa asta faca-se voia Ta TATAL MEU CERESC iar nu voia mea,caci TATAL NOSTRU CERESC stie mai bine decat noi ce avem nevoie,iar cand ceri sa fie ca si cand tu ai si primit,iar inchinarea,rugaciunea si cererea precum si milostenia trebuie sa se faca in ascuns,iar nu in vazul lumii ca fariseii.

Tu incalci Poruncile lui Dumnezeu si Invataturile lui Isus Hristos,iar rugaciunea comunitara desi nu exista chiar daca ar fi ea este o blasfemie caci nu se face in ascuns.

Tu vorbesti de Pasti,dar stii tu ce este sarbatoarea de Pasti?Si oare nu este o blasfemie sa se sarbatoreasca Invierea lui Iisus Hristos in zile diferite de catre catolici si ortodocsi?Stii tu in a cata zi de Pasti evreiesc a Inviat de fapt Iisus Hristos?Dar cu voia lui DUMNEZEU Invierea a fost Duminica,adica ziua intaia a saptamanii,dar asta pentru a vedea ce fac oamenii in ziua a saptea,adica SAMBATA,cand DUMNEZEU a spus sa fie zi de odihna si de Adunare Sfanta inchinata lui DUMNEZEU si iata ce fac oamenii Duminica,iar eu de-as avea putere de la DUMNEZEU as denumi Vechiul Testament altfel si anume "Legea Lui DUMNEZEU",iar Noul Testament l-as denumi "Implinirea Legii lui DUMNEZEU" caci nimic nu este vechi azi in "Vechiul Testament".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rugaciunea asa cum am mai scris trebuie sa fie "TATAL NOSTRU" si la urma adauga o cerere scurta si spune dupa asta faca-se voia Ta TATAL MEU CERESC iar nu voia mea,caci TATAL NOSTRU CERESC stie mai bine decat noi ce avem nevoie,iar cand ceri sa fie ca si cand tu ai si primit,iar inchinarea,rugaciunea si cererea precum si milostenia trebuie sa se faca in ascuns,iar nu in vazul lumii ca fariseii.

Tu incalci Poruncile lui Dumnezeu si Invataturile lui Isus Hristos,iar rugaciunea comunitara desi nu exista chiar daca ar fi ea este o blasfemie caci nu se face in ascuns.

Tu vorbesti de Pasti,dar stii tu ce este sarbatoarea de Pasti?Si oare nu este o blasfemie sa se sarbatoreasca Invierea lui Iisus Hristos in zile diferite de catre catolici si ortodocsi?Stii tu in a cata zi de Pasti evreiesc a Inviat de fapt Iisus Hristos?Dar cu voia lui DUMNEZEU Invierea a fost Duminica,adica ziua intaia a saptamanii,dar asta pentru a vedea ce fac oamenii in ziua a saptea,adica SAMBATA,cand DUMNEZEU a spus sa fie zi de odihna si de Adunare Sfanta inchinata lui DUMNEZEU si iata ce fac oamenii Duminica,iar eu de-as avea putere de la DUMNEZEU as denumi Vechiul Testament altfel si anume "Legea Lui DUMNEZEU",iar Noul Testament l-as denumi "Implinirea Legii lui DUMNEZEU" caci nimic nu este vechi azi in "Vechiul Testament".

 

Sunteti sigur de mantuire.....ma bucur pt asta....eu mai am de lucrat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunteti sigur de mantuire.....ma bucur pt asta....eu mai am de lucrat....

 

Eu as da orice ca nimeni din urmasii mei sa nu plateasca pentru pacatele mele si pentru aceasta ma rog la DUMNEZEU.

Nimeni nu ajunge la Iisus Hristos daca nu-l trage TATAL CERESC si nimeni nu ajunge la TATAL CERESC decat prin Iisus Hristos.

Ce mai ai de lucrat,lucreaza respectand Legea lui DUMNEZEU si Implinirea Legii lui DUMNEZEU.Daca vrei sa ramai cu lumea atunci nu poti sa fii cu DUMNEZEU si tu ramai in lume dar totdeauna cu DUMNEZEU.Sunt tare curios sa stiu daca esti casatorit sau ai de gand sa te casatoresti.Nu mi-ai scris la ce facultate esti student si nu inteleg de ce ascunzi acest fapt!?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ilie, dar poate doresti sa iti spuna si CNP, seria si numarul de buletin, adresa si nr de telefon si numele mamei inainte de casatorie. :P

lasa omul in pace!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ilie, dar poate doresti sa iti spuna si CNP, seria si numarul de buletin, adresa si nr de telefon si numele mamei inainte de casatorie. :roll:

lasa omul in pace!

 

Ai dreptate.Trebuia sa-l intreb prin "MP". :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu as da orice ca nimeni din urmasii mei sa nu plateasca pentru pacatele mele si pentru aceasta ma rog la DUMNEZEU.

Nimeni nu ajunge la Iisus Hristos daca nu-l trage TATAL CERESC si nimeni nu ajunge la TATAL CERESC decat prin Iisus Hristos.

Ce mai ai de lucrat,lucreaza respectand Legea lui DUMNEZEU si Implinirea Legii lui DUMNEZEU.Daca vrei sa ramai cu lumea atunci nu poti sa fii cu DUMNEZEU si tu ramai in lume dar totdeauna cu DUMNEZEU.Sunt tare curios sa stiu daca esti casatorit sau ai de gand sa te casatoresti.Nu mi-ai scris la ce facultate esti student si nu inteleg de ce ascunzi acest fapt!?!

 

dar nu e vorba ca ascund asta....

dar aveti un stil pe care nu l-am mai intalnit

deja aveti un raspuns dinainte pentru toate intrebarile care le puneti, si asteptati sa vedeti ce raspund, ca apoi sa imi veniti cu replica pregatita....

si apoi ma uimeste cum luati texte din Biblie si le considerati asa litera cu litera....e adevarat ca nimeni nu ajunge la Tatal decat prin Cristos, Si nimeni nu ajunge la cristos fara ajutorul Tatalui....dar vedeti ca daca citim asa Biblia nu mai intelegem nimic...caci scrie si Eu si Tatal una suntem...Tatal e mai mare ca mine...Cine m-a vazut pe mine l-a vazut pe Tatal....eu fac ceea ce imi spune Tatal...Duhul domnului este asupar mea....Isus se roaga Tatalui... (vorbeste cu el, de ex la invierea lui Lazar, dar si in alte locuri....chiar pe cruce, isus se roaga....) Deci sunt Diferiti sau sunt Una, sunt 2 sau 3?

Biblioa trebuie citita altfel decat o cronica de istorie....si la fel si interpretata....

Editat de florinnsd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si tu ai un stil prin care incerci sa impui traditia bisercii desi aceasta traditie incalca grosolan Legea lui DUMNEZEU si Implinirea Legii lui DUMNEZEU,caci preotii de azi sunt farisei si daca ei nu vor sa se mantuie nici pe altii nu vor sa-i lase sa se mantuie si acesti preoti stramba Legea lui DUMNEZEU.Eu nu judec pe nimeni,ci scriu ceea ce este adevarat.

A fi ortodox inseamna a fi drept credincios si eu nu sunt de acord cu traditia Crestin-ortodoxa,ci eu sunt de acord cu Legea lui DUMNEZEU si cu Implinirea Legii lui DUMNEZEU si ma stradui sa fiu dupa Lege.

 

Conform DEX online:"Ortodox:(despre oameni) care respectă cu stricteţe astfel de principii. [Cf. lat. orthodoxus, gr. orthodoxos < orthos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar nu e vorba ca ascund asta....

dar aveti un stil pe care nu l-am mai intalnit

deja aveti un raspuns dinainte pentru toate intrebarile care le puneti, si asteptati sa vedeti ce raspund, ca apoi sa imi veniti cu replica pregatita....

 

Si tu ai un stil prin care incerci sa impui traditia bisercii desi aceasta traditie incalca grosolan Legea lui DUMNEZEU si Implinirea Legii lui DUMNEZEU,caci preotii de azi sunt farisei si daca ei nu vor sa se mantuie nici pe altii nu vor sa-i lase sa se mantuie si acesti preoti stramba Legea lui DUMNEZEU.Eu nu judec pe nimeni,ci scriu ceea ce este adevarat.

A fi ortodox inseamna a fi drept credincios si eu nu sunt de acord cu traditia Crestin-ortodoxa,ci eu sunt de acord cu Legea lui DUMNEZEU si cu Implinirea Legii lui DUMNEZEU si ma stradui sa fiu dupa Lege.

 

Conform DEX online:"Ortodox:(despre oameni) care respectă cu stricteţe astfel de principii. [Cf. lat. orthodoxus, gr. orthodoxos < orthos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×