Sari la conținut
Forum Roportal
ciprian2007

Daca va opreste politia

Postări Recomandate

O fi fost de fapt limita de 50 la ora.

 

 

Ce le mai place romanasilor sa vorbeasca, asa de dorul lelii.

Am scris clar ca limita era 60 km/h, si daca erai si perspicace ai fi vazut ca am scris ca au trecut 10 ani de la acel eveniment ( limita de 50 km/h este introdusa mai recent)...dar nu...tu trebuie sa-ti dai cu presupusul, chit ca doar barbologizezi .

Inteleptule !

Editat de 5 o'clock

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar eu am alta nelamurire, poate stie cineva mai multe pe acest subiect. daca ma opreste politia, cum se presupune ca ar trebui sa ma comport legal: ma dau jos din masina si vorbesc cu politaiul sau stau in masina si il astept sa vina la mine si vorbesc cu el prin geamul deschis? Eu, dintr-un fel de bun simt, sunt tentat sa cobor, astfel incat vorbim de pe picior de egalitate, adica eu nu eu asezat si el in picioare. Dar am auzit ca in unele tari, daca te dai jos din masina, politistii ar putea lua gestul drept unul de agresivitate :stars:

Yep. In unele locuri daca deschizi usa de la masina sa te dai jos, scoate pistolul la tine. Pe bune. :lol:

 

In Canada este asa , am inteles ca si daca se defecteaza ceva , stai frumos in masina pana ce vine firma cu care ai contract sa te remorcheze .

Nu am auzit de asa ceva. Posibil ca regulile sa difere de la provincie la provincie. Unde locuiesc eu, trebuie sa ramai in masina doar cand esti oprit de politie, nu si cand ti se strica masina in strada si astepti remorcatul.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Dar eu am alta nelamurire, poate stie cineva mai multe pe acest subiect. daca ma opreste politia, cum se presupune ca ar trebui sa ma comport legal:

 

 

daca-i agenta, o inviti in masina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce le mai place romanasilor sa vorbeasca, asa de dorul lelii.

Am scris clar ca limita era 60 km/h, si daca erai si perspicace ai fi vazut ca am scris ca au trecut 10 ani de la acel eveniment ( limita de 50 km/h este introdusa mai recent)...dar nu...tu trebuie sa-ti dai cu presupusul, chit ca doar barbologizezi .

Inteleptule !

 

Pai, tocmai, ca acum zece ani limita de viteza in localitate era 50 km pe ora (poti sa vezi OUG 195/2002). Doar in octombrie 2007 a fost ridicata la 60 (prin OUG 69/2007) si fost din nou redusa la 50 in martie 2009.

 

Dar nu inteleg ce te acidulezi asa.

 

Yep. In unele locuri daca deschizi usa de la masina sa te dai jos, scoate pistolul la tine. Pe bune. :lol:

 

Si doamne fereste sa bagi mana in buzunar dupa acte, ca atunci chiar trage :scare:

Editat de lynxul_negru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si doamne fereste sa bagi mana in buzunar dupa acte, ca atunci chiar trage :scare:

Dupa ce tragi pe dreapta, el sta in masina de politie in spatele tau pentru cateva minute sa-ti verifice numarul la masina daca nu l-a verificat din mers, timp in care este asteptat ca tu sa-ti pregatesti actele pentru control si sa le dai cand vine langa geam. Nu e regula scrisa, dar e una de la sine inteleasa.

 

Acum mult timp, o prietena s-a dus la Vegas cu boyfriendul ei si ea era cam grea de picior la accelerat. A prins-o cu o viteza infernala pe o autostrada din desert in afara orasului, au oprit-o si au strigat la ei prin magaoaie sa iasa afara din masina cu mainile dupa ceafa si sa se intinda pe sosea cu fata in jos. Mi-a zis ca aproape s-a pisat pe ea de frica cand a vazut ca au scos politistii amandoi shotgun-urile din masina si le-au incarcat.

Welcome to the USA. :rot:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

au oprit-o si au strigat la ei prin magaoaie sa iasa afara din masina cu mainile dupa ceafa si sa se intinda pe sosea cu fata in jos. Mi-a zis ca aproape s-a pisat pe ea de frica cand a vazut ca au scos politistii amandoi shotgun-urile din masina si le-au incarcat.

 

Cred ca era un show aranjat pentru senzatii tari. Bet your ass ca dupa aia don'soara a pariat la ruleta ca si cum era ultima ei zi pe pamant ... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×