Sari la conținut
Forum Roportal
sudoku

instalare windows

Postări Recomandate

Mais degraba o problema de configurare din bios decat o problema de placa de baza. Iti recomand nu sa-l resetezi ci doar sa faci Load Factory/Defaults settings si apoi sa salvezi bineinteles
salasta am facut-osi tot nimic
lasi din bios sa booteze din cd pana termina instalarea..apoi modifici sa o faca din HDD
mercihai sa -ti spun pasi pe care i-am facut - calc nu-mi mai lucra bine era plin de virusi- am luat hardul sil-am formatat pe un alt calculator- l-am pus inapoi pe calculatorul initial- am incercat sa instalez dinou windowsul - imi buteza de pe cd. ajung fac prtitiile etc- se restarteaza calc , acum normal ar trebui sa buteze de pe hard si nu vrea imi buteaza dinou de pe cd far sa apas vreo tasta- vazand asta am pus hdd pe un alt calculator sa vad daca pe acesta merge instalarea si a mers(sa vad dac e de vina HDD)- l-am formatat dinou- am incercat sa instalez dino windowsul pe calc initial si aceeas poveste - - - daca scot cd-ul mi spune ca nu poate buta- ce pot face plus ceea ce ti-amzis mai inainte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai degraba RAM, sau cititorul optic CD-ROM

 

am incercat aseara si am schimbat si rami si cititorul optic si tot nu-mi instaleaza windowsul

sa fie cumva o pb de bios?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca nu ai raspuns la intrebarea cea mai importanta: CARE ESTE MESAJUL DE EROARE AFISAT ??
unde pot gasi un driver pentru un canon scaner lide 25?
Inca nu ai raspuns la intrebarea cea mai importanta: CARE ESTE MESAJUL DE EROARE AFISAT ??
unde pot gasi un driver pentru un canon scaner lide 25?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ciudata problema.

ai butat de pe cd-u pana la primul restart, apoi ai intrat din bios si l-ai pus sa buteze de pe hdd si nu vrea.

ai dat reset de bios (numa scos bateria sau si mutat de jumper?)

ii ide, scsi, sata hdd`u?

incearca sa pui hdd-u pe un ide(fie el ide, scsi sau sata) si unitatea optica pe alta panglica.

ti-ai mai instalat win pe hdd-u acesta?(sistemu acesta?)

o fi din cauza win ca-i spart, deobicei cei care sparg win le sparg pentru unu anumit sistem.de exemplu daca eu acuma ma apuc sa sparg un win il sparg pentru al meu(am intel)

tu daca ai amd iti va merge dar iti va da niste erori se va bloca ...nu va merge calumea.

nu se poate face un win spar sa fie universal.de aceea sunt adeptul softurilor cu licenta.

 

in alta ordine de idei, daca nici cum nu iti poti face calcul alecs_rg este id-ul meu.

trimite0mi un mail in care sa-mi specifici versiunea bios-ului si cinfiguratia sistemului.

sa studiez eu umpic bios-ul ca tind sa cred ca-i din bios prioblema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salasta am facut-osi tot nimicmercihai sa -ti spun pasi pe care i-am facut - calc nu-mi mai lucra bine era plin de virusi- am luat hardul sil-am formatat pe un alt calculator- l-am pus inapoi pe calculatorul initial- am incercat sa instalez dinou windowsul - imi buteza de pe cd. ajung fac prtitiile etc- se restarteaza calc , acum normal ar trebui sa buteze de pe hard si nu vrea imi buteaza dinou de pe cd far sa apas vreo tasta- vazand asta am pus hdd pe un alt calculator sa vad daca pe acesta merge instalarea si a mers(sa vad dac e de vina HDD)- l-am formatat dinou- am incercat sa instalez dino windowsul pe calc initial si aceeas poveste - - - daca scot cd-ul mi spune ca nu poate buta- ce pot face plus ceea ce ti-amzis mai inainte

Partiţia de pe care ar fi trebuit să boot-eze era declarată activă? Poţi să pl

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema!!!! Cum instalez windowsul pe un pc... sa aiba 2 partitii si sa-mi pastrez si C'ul?? Acum am o partitie C mare rau.... windowsul imi face figuri... si as dori sa-mi impart memoria PC-'ului in 2 partitii c si d... cu posibilitatea sa mi se salveze toate informatiile care sunt in acest moment pe C... tin sa precizez ca sunt noua la aceasta categorie si nu am pe nimeni care sa ma invete!!!!

 

va poop :bye: :D :D

Editat de sweet_florentia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema!!!! Cum instalez windowsul pe un pc... sa aiba 2 partitii si sa-mi pastrez si C'ul?? Acum am o partitie C mare rau.... windowsul imi face figuri... si as dori sa-mi impart memoria PC-'ului in 2 partitii c si d... cu posibilitatea sa mi se salveze toate informatiile care sunt in acest moment pe C... tin sa precizez ca sunt noua la aceasta categorie si nu am pe nimeni care sa ma invete!!!!

 

va poop :blink: :blink: :blink:

 

Cu GParted poti reface partitiile fara sa pierzi continutul. Dar citeste bine documentatia inainte!

 

http://gparted.sourceforge.net/livecd.php

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×