Sari la conținut
Forum Roportal
dubluX

Kaspersky

Postări Recomandate

caasperscay e suuuuuuper, dar nu pot pune caasperscay internet security 2006, nu se updateaza 8)

si am gasit pe forumul caasperscay ca e destul de intalnita deficienta asta, dar asa arata f bine, si ara o gramada de chestii imbunatatite :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut tuturor

eu si sotul meu ne confruntam cu probema antivirusului.Nu demult foloseam karsprsky dar nu stiu ce am facut ca la scanare mergea el cat mergea si se oprea (cam pe la 65% )si nu mai vroia sa scaneze.Sotul a instalat Norton (asta dupa ce a instalat si alte versiuni de kaspersky)dar s-a dovedit a fi ff slabut.Aseara a instalat BitDefender iar l-a scanare a gasit vreo 4 virusi,si azi cand am deschis messengerul nu-mi mergea(adica puteam sa scriu dar nu vedeam ce imi scriu ceilalti ,si nici sa trimit email),am reinstalat messengerul dar degeaba...mi-am dat seama ca e de la antivirus.Astazi sper ca-l va schmba ce e nasol de tot dar totusi ma intreb de ce nu mai vrea kaspersky la noi in calculator...sa fi sters ceva?Ne impacam bine cu el dar nu pot sa-mi dau seama ce s-a intamplat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ym e f posibil sa nu mearga din cauza norton-ului, mai ales daca are integrat si firewall, care nu a fost configurat sa permita accesul ym afara pe net. despre kasperski nu stiu, e f bun, dar cel mai simplu e sa dai tot jos(antivirus) faci un pic de curatenie prin el si apoi reinstalezi kasperski.spor :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine e sa ai antivirus separat si firewall separat si nu sa fie un amestec (programe gen antivirus cu firewall incorporat).

Eu de exemplu folosesc NOD32 Antivirus. + ZoneAlarm Pro (firewall). In plus sunt o multime de firewall-uri care au asa-numitul "Learning Mode" : retin toate programele care au nevoie de acces internet cearand confirmarea utilizatorului, iar pe cele care nu au confirmare le blocheaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ym e f posibil sa nu mearga din cauza norton-ului, mai ales daca are integrat si firewall, care nu a fost configurat sa permita accesul ym afara pe net. despre kasperski nu stiu, e f bun, dar cel mai simplu e sa dai tot jos(antivirus) faci un pic de curatenie prin el si apoi reinstalezi kasperski.spor :D

chestia e ca nortonul l-a bagat dupa aia ,iar noua nu ne-a mers inainte de a instala norton...oricum azi reinstaleaza tot windowusul din nou...e varza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×