Sari la conținut
Forum Roportal
dubluX

Kaspersky

Postări Recomandate

Aveam kaspersky 5.0.149 instalat. Am "reinstalat" ce aveam pe patitia C cu norton ghost, image.gho si acum kaspersky imi spune ca a expirat licenta. Ciudat e ca acum o luna imi mergea si licenta nu trebuia sa imi expire anul acesta si in eroare imi zice ca nu am mai facut update de acum 750 zile si ca licenta era din 2004, dar kaspersky l-am instalat in 2005...Ma gandesc ca asta e din cauza ca am reinstalat ce era pe C, si probabil e ceva cu data calculatorului.

 

Tu ai instalat Karspersky ala in 2005, dar el a fost facut in 2004, de aici avertizarea cu updatele.

Daca ti-ai facut o imagine care include si softurile pe care le folosesti de obicei, e normal sa-ti expire licenta, deoarece antivirusul apare instalat la data la care ai facut tu imaginea, nicidecum cea de dupa "reinstalare".

Deci, ori cauti alt key pt antivirus, ori formatezi C-ul si iti faci imagine doar dupa sistemul de operare si drivere, fara a include softurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am un soft care-mi da astfel de avertismente de citeva luni!

Dar,continua sa functioneze....no problemm!

Ignora-l!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se mai discuta in forum despre antivirusi intr-un topic suficient de dezvoltat. Nu uitati sa folositi functia CAUTARE inainte de a posta .

 

:flowers: N-am auzit de asa ceva!E o gluma? :flowers:

Kaspersky, "papa"mult...si toti utilizatorii lui se pling ca le incetineste pc-ul!

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers:

 

QUOTE(Catalin_Pop @ Jul 5 2006, 01:40 PM) *

 

Se mai discuta in forum despre antivirusi intr-un topic suficient de dezvoltat. Nu uitati sa folositi functia CAUTARE inainte de a posta .

 

:flowers: N-am auzit de asa ceva!E o gluma? :flowers:

 

Exista si va sfatuiesc la randu-mi s-o folositi!!!

Nu mai deschideti alte N topicuri pe aceeasi tema!

Multumesc. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te supara...pe bune...eu,nu prea ma pricep...imi explici si mie te rog,cum se face?

Poate,mai sunt si altii care nu stiu... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sus pe pagina scrie Regulament unde pot fi citite regulile forumului.

Pe aceeasi bara mai sunt urmatoarele linckuri: Jurnale, Galerie foto, Jocuri, Chat, Ajutor, Cautare, Membri, Calendar. Daca veti da click pe ele, ve-ti vedea despre ce e vorba.

Acea functie: Cautare va va ajuta la gasirea subiectelor discutate pe acest forum.

 

Pentru alte lamuriri cititi la sectiunea Feedback.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sistemul meu de operare este windows xp,am toate update-urile la zi si rulez kaspersky internet security 6.0.Totusi de curand am observat ca primesc tot felul de mesaje cum ca sistemul ar fi infectat si sa descarc soft care sa scoata virusii,mesaje tipice ptr spyware.Am instalat si rulat AdAware Personal si SpyBot Search&Destroy,ambele programe gasindu-mi vreo 6 feluri de spyware,pe care spun ca au reusit sa le dezinfecteze dar mesajele continua sa apara.Ma poate ajuta cineva?Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×