Sari la conținut
Forum Roportal
Baby_Blue

Eurovision

Postări Recomandate

Multumesc!!!  :o:  ;)  ;)  Promit sa nu va fac de ras... prea rau...  :good:

[snapbacca]46264[/snapbacca]

Si noi promitem sa te ascundem in valiza. Avem una foarte incapatoare! Daca suferi de claustrofobie, nu-i problema... iti agatam un tub de oxigen in spate! ;) :good:

 

Si mie imi place melodia fantuzoaicei Ortal... e perfecta pentru o zi insorita

[snapbacca]46264[/snapbacca]

Daca e perfecta ptr o zi insorita, inseamna ca "suna" a body lotion!!? :- :o:

 

 

Va propun sa ne amintim acum de cei ce au castigat de-a lungul timpului, acest concurs!

Incepem cu ABBA! In 1974, piesa "Waterloo" le-a adus adus locul 1 la Eurovision! Acum e randul vostru! Spuneti tot ce stiti! ;) :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

22 aprilie 1978; Paris, Franta. Castigatorii de atunci au fost Izar Cohen & Alpha-Beta din Israel, cu piesa A-ba-ni-bi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Concursul cantecului european, a ajuns in 1980 (19 aprilie) la editia cu numarul 25! Invingator a fost reprezentantul Irlanei: Johnny Logan - What-sa Another Year!

 

E randul vostru acum! :good: :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de c dar nu mi-au placut cei care au reprez. Romania.Sunt om si am dreptul la opinie.Luminita mai mult a zbierat.Moldovenii de la Zdob si Zdub au fost mai buni EU Nu ma asteptam sa trecem de prima selectie..de locul 3 nici vorba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu de c dar nu mi-au placut cei care au reprez. Romania.Sunt om si am dreptul la opinie.Luminita mai mult a zbierat.Moldovenii de la Zdob si Zdub au fost mai buni EU Nu ma asteptam sa trecem de prima selectie..de locul 3 nici vorba.

[snapbacca]46867[/snapbacca]

 

Traiasca Romania si patriotismul! :good: :o: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu de c dar nu mi-au placut cei care au reprez. Romania.Sunt om si am dreptul la opinie.

[snapbacca]46867[/snapbacca]

Esti om, si NU ti-a "rapit" nimeni acest drept! :o: :good:

 

Luminita mai mult a zbierat.Moldovenii de la Zdob si Zdub au fost mai buni EU Nu ma asteptam sa trecem de prima selectie..de locul 3 nici vorba.

[snapbacca]46867[/snapbacca]

Uite ca spre surprinderea multor persoane, Luminita a "zbierat" cu folos! Nu cred ca se compara prestatia Luminitei cu cea a celor de la "Zdrop si Zdup" care nu sunt altceva, decat o copie RHCP!

 

Traiasca Romania si patriotismul! :)  :)  :(

[snapbacca]47007[/snapbacca]

DJ, viva la revolucion, viva la musica! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

EDIT(.........)..eu am zis ca apreziez o valoare...o muzica buna o voce frumoasa si trebuie sa recunoastem ca om avea noi sportivi buni da la capitolul muzica stam ff prost.Trist dar adevarat:(((Nu-mi face placere sa spun asta.

 

EDIT: haideti sa ne rezumam doar la muzica, Eurovision, artisti cantareti.

Editat de spider

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Insa trebuie sa recunosti ca, in comparatie cu restul muzici romanesti (cu mici exceptii), Luminita si Sistem sa-au descurcat de nota 10, aratandu-ne ca se poate! :good: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da ,normal,si am fost chiar ff fericita..pentru ca nu ma asteptam.Chiar ne-au facut fericiti...merita felicitati pentru ca sunt sigura ca toti am zis ca o sa castigam ca avem sanse..dar de fapt in adancul inimii eram ff trisiti(nu speram mare lucru).Merita felicitari.Ne-au facut fericiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

EDIT

 

eu am zis ca apreziez o valoare...o muzica buna o voce frumoasa si trebuie sa recunoastem ca om avea noi sportivi buni da la capitolul muzica stam ff prost.Trist dar adevarat:(((Nu-mi face placere sa spun asta.

 

Si care sunt starurile internationale (in domeniul muzical) pe care le au maghiarii, daca imi dai voie sa te intreb?

Melodia lor de la Eurovizion a fost cam naspa.

 

Va rog incercati sa ramaneti ontopic! Multumesc!

Editat de spider

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×