Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

"Ochii care nu se vad se uita"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se uita mai repede decat se imagineaza si nu numai ochii, toata persoana care nu este in prim plan o vreme.

 

trist.... :cry:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se uita mai repede decat se imagineaza si nu numai ochii, toata persoana care nu este in prim plan o vreme.

 

Depinde. Nu stiu de ce, dar depinde.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde. Ochii carei persoane?

 

 

E adevarat ca poti uita pe cineva.Poti chiar sa-l stergi din memoria ta dar sa-l scoti cu totul afara din inima ta e alta poveste.

In vietile noastre intalnim oameni de care ne vom aduce aminte doar 5 minute ori 5 zile,5 luni,5 ani ori chiar 5 vieti la rand...cand ne legam de cineva se produce o simbioza prin care ne remodelam spiritul in functie de persoana respectiva si asta ne transforma in ceva ce nu am fost inainte de a o cunoaste.

Si chiar daca relatia se rupe, unele persoane pot lasa urme adanci in noi si nu le vom putea uita oricat am vrea si nu vom putea opri amintirile sa nu navaleasca asupra noastra chiar daca vin doar pt.cateva momente.

 

Este important sa tinem minte ca acesta e un proces normal si natural al vietii noastre si fiecare persoana ce a trecut ori trece prin noi isi va avea un loc anume mai mic sau mai mare,mai important sau nu dar in dulapul nostru exista mereu cate un sertar pt. fiecare in parte.

Dar trecutul are o importanta a lui,o ratiune fireasca si atunci cand ochii ce nu se vad se uita,ori vor ramane uitati in acel sertar special ori il vei redschide si il vei mentine asa mereu,totul depinde si de acei ochi anume...se zice ca-s usa deschisa a sufletului si in final depinde de el.Adevarul e ca in viata mai mult suferi decat esti fericit,important e sa gasesti pe cineva care sa fie demn/a de suferinta ta,altfel viata iti poate aduce numai dureri si singuratate.

Eu cred ca ochii fiecarei persoane au un timp de injumatatire, care depinde in functie de persoana si ceea ce inseamna sau a insemnat pentru noi.

 

 

trist.... :cry:

 

Pai si tristetea are rostul ei, pentru ca nu am mai putea sa apreciem bucuria. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×