Sari la conținut
Forum Roportal
Nebuloasa

Ce inseamna sa fii femeie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si dupa umila ta parere ..cine este capul familiei atunci? 8)

 

De ce ar fi nevoie de un singur cap al familiei si excluzi posibilitatea ca amandoi sa isi "conduca " familia ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce ar fi nevoie de un singur cap al familiei si excluzi posibilitatea ca amandoi sa isi "conduca " familia ?

Pentru ca nu pot fi doi..simplu.

De ce nu avem doi presedinti ai tari ?? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca nu pot fi doi..simplu.

De ce nu avem doi presedinti ai tari ?? 8)

 

pt.ca pe langa presedinte avem si un prim ministru...amandoi conduc tara... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Raspuns la intrebarea initiala:Fiecare barbat are un model ideal de femeie.Deci de la barbati ve primii atatea pareri cati barbati iti vor raspunde.Parerile femeilor nu le lua in considerare,niciodata o femeie nu da un sfat bun altei femei;concurenta-i foarte mare.

Daca te intreseaza daca vei gasi un barbat care sa te iubeasca asa cum esti tu si sa-l iubesti si tu,asta-i alta mancare de peste!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raspuns la intrebarea initiala:Fiecare barbat are un model ideal de femeie.Deci de la barbati ve primii atatea pareri cati barbati iti vor raspunde.Parerile femeilor nu le lua in considerare,niciodata o femeie nu da un sfat bun altei femei;concurenta-i foarte mare.

Daca te intreseaza daca vei gasi un barbat care sa te iubeasca asa cum esti tu si sa-l iubesti si tu,asta-i alta mancare de peste!

 

Imi pare rau dar trebuie sa te contrazic!

in prima pagina i-am dat un sfat ca de la femeie la femeie, fara nici o urma de concurenta! iar ultima ta fraza este esenta a ceea ce am scrie eu acolo!

Editat de bridget jones

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut ca mai exista un topic asemanator dar totusi nu am gasit raspunsurile pe care le cautam.

Poate ma lamureste si pe mine cineva.

Ce inseamna sa fii femeie?

Cum trebuie sa fie femeia "femeie" pentru un barbat?

feminina,sincera si neiertatoare 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca o femeie,mai presus de toate, nu este in echilibru cu ea insasi, cum ar putea sa emane armonie in jurul ei?

 

Iubirea implica sacrificiul benevol, nu subjugarea propriei personalitati pentru satisfactia celuilat.

 

Daca un barbat nu isi face femeia sa se simta frumoasa, pretuita si implinita, acel barbat nu e capabil de iubire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iubirea implica sacrificiul benevol, nu subjugarea propriei personalitati pentru satisfactia celuilat.

Nu dorinta de a subjuga primeaza pentru un barbat?

Nu asta isi doreste barbatul? Sa fie ascultat orbeste? Numai gandul asta ma irita.

Eu credeam in puterea comunicarii si a completarii reciproce intr-un cuplu.

 

 

Daca un barbat nu isi face femeia sa se simta frumoasa, pretuita si implinita, acel barbat nu e capabil de iubire.

Dar e capabil sa dea ordine. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Barbatul care-si doreste sa fie ascultat orbeste e un complet idiot. Scuze daca am jignit pe cineva.

Ai gresit din punct de vedere gramatical.

Si nu e adevarat ce spui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×