Sari la conținut
Forum Roportal
kelly

De ce e asa de greu de gasit fericirea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prostii agresivi ma enerveaza cei pe care i-am insirat eu.Prostia nu se leaga numai de nestiinta ci si de educatie si de autoeducatie.Nu te-am bagat in niciuna din categoriile citate si nu te-am etichetat cu prostie.Esti un om care isi cauta practic identitatea si pune intrebari care cer cu ardoare raspunsuri. :o: :evil:

Editat de AnMar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prostii agresivi ma enerveaza cei pe care i-am insirat eu.Prostia nu se leaga numai de nestiinta ci si de educatie si de autoeducatie.Nu te-am bagat in niciuna din categoriile citate si nu te-am etichetat cu prostie.Esti un om care isi cauta practic identitatea si pune intrebari care cer cu ardoare raspunsuri. :doh:  :o:

[snapbacca]42063[/snapbacca]

stiu ca nu mai etichetat .....si eu ma refeream la acelasi gen de prostie. am facut doar o completare.da ai dreptate in privinta intrebarilor care necesita raspunsuri, pana la urma de ce sa nu inteleg odata ca totusi trec prin perioada hormonilor... :evil: .esti de treaba AnMar.... :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iui.... mi`am aus aminte o cugetare, care imi place fff mult : "Fericirea nu e o destinatie, e o atitudine de drum" cu dedicatie pentru caelly :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca ar fi numai din cauza varstei de 17 ani ar fi bine , dar la asta se mai adauga 16 ani la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
caelly, citind randurile tale  mi-am retrait copilaria si o buna parte a adolescentei. E trist ce spui tu, insa pot sa-ti dau o veste buna. Fericirea poate fi gasita. Trebuie doar sa intuiesti unde sa o cauti. La 17 ani ai tai ai o gandire profunda care te va ajuta mult. Exact asa cum a scris si giovi, "fericirea e o atitudine de drum".

[snapbacca]42218[/snapbacca]

daca poate fi gasita inseamna ca ar trebui sa incep sa o caut.....sau sa astept sa vina.....dupa cum spunea Crystal_c o sa sara de undeva la fel ca si iubirea... :evil:

 

giovi: mersi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

* Nu pot numi fericire dorintele implinite, ci datoriile achitate.

* Fericirea este un lucru minunat: cu cat o imprastii mai mult, cu atat o ai mai mult.

* Nu este fericire fara curaj si nici biruinta fara lupta.

* Placerile se reazama pe iluzii; fericirea insa sta pe adevar.

* Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce oferim.

* Ferice de toti cati se incred in El. Psalmul 2:12

* "Tr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

caelly ti-am spus mai sus, citind ce ai scris tu mi-am retrait o parte din trecut insa nu ti-am raspuns cum am gasit eu fericirea sau macar o parte din ea daca nu pe toata. :evil:

Noi suntem obisnuiti de mici sa ne legam gandurile, aspiratiile, ideiile noastre de mai bine de cineva sau de ceva. Cu timpul, daca acestea nu isi gasesc finalizarea dorita de noi suferim, plingem,aruncam vina pe destin, pe ghinion, pe ceilalti. Este un cerc vicios care se roteste la nesfarsit iar noi devenim blazati, posaci, deprimati.

Este omeneste sa aspiram la mai bine insa ar trebui sa o facem cu detasare, fara a ne crampona prea mult de reusita sau nereusita.

Si apoi, trebuie sa invatam sa lasam trecutul in urma noastra. TRECUTUL este util doar pentru ca este plin de invataturi iar VIITORUL este doar potential. Important este sa invatam sa traim in prezent.

Ei, eu am ales sa traiesc in prezent, sa ma bucur de micile reusite de zi cu zi.

 

Cineva spunea "Oamenii care isi tot amana fericirea sunt ca si copiii care alearga dupa balonase de sapun pentru a le prinde."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×