Sari la conținut
Forum Roportal
kelly

De ce e asa de greu de gasit fericirea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

de obicei nu imi place sa vorbec cu altii despre mine si nu ca mi-ar fi rusine(duc lipsa de asta) , dar ma simt pusa la zid si nu imi place.Am 17 ani si nu am vazut nimic frumos de la viata pana acum, numai tristete , singuratate si ura. :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te inteleg perfect ! de exemplu testele alea de cunoastere, cu defecte, calitati, obiective etc, mi se par mai grele ca un test la fizica :pee E greu sa te pui fata in fata cu viata ta, si mai ales cu tine! probabil asta se intampla si la altii nu numai la noi, caelly :o:

 

imi pari o fata simpatica, din cate am vazut aici.. si sigura pe ea, iar siguranta asta nu cred ca vine din senin, sau vine? :pee

 

si eu simt asta de multe ori, chiaar acum cateva zile ziceam, ca asa de putine is lucrurile care ma fac fericita, dar totusi.. eu cred ca fericirea e in noi; trebuie sa gasesti mici lucruri care te fac fericita... si cu zice cineva "lucrurile minunate fac din oameni tristi, oameni fericiti" :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

17 ani e varsta de cotitura...nu prea vezi usurinta cu care ti se desfasoara viata si cum zboara timpul, ci doar cum iti pun toti bete in roate: colegii, parintii, prietenii, iubitul/iubita... E doar o perioada in care hormonii (de toate felurile) iti joaca feste. Va zbura foarte repede in mai putin de un an. Hai, poate doi :evil: - timp in care treptat iti vor fi distruse miturile negative despre tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
17 ani e varsta de cotitura...nu prea vezi usurinta cu care ti se desfasoara viata si cum zboara timpul, ci doar cum iti pun toti bete in roate: colegii, parintii, prietenii, iubitul/iubita... E doar o perioada in care hormonii (de toate felurile) iti joaca feste. Va zbura foarte repede in mai putin de un an. Hai, poate doi :evil: - timp in care treptat iti vor fi distruse miturile negative despre tine

[snapbacca]41855[/snapbacca]

 

daca ar fi numai din cauza varstei de 17 ani ar fi bine , dar la asta se mai adauga 16 ani la fel. nu cred ca am fost fericita vreodata... poate vesela, dar nu cred ca se poate pune semn de egalitate intre cele 2 cuvinte.poate ca nu stiu sa vad frumusetea vietii.am fost invatata sa lupt de mica si sa nu cedez niciodata,iar acum poate ca e un dezavantaj ce nu ma lasa sa traiesc. nici sa iubesc nu stiu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce vezi acum ca dezavantaje le vei vedea peste ceva timp drept avantaje de necontestat. Firile care la varsta asta sunt independente -> singure, vor dovedi mai tarziu un caracter de netagaduit si o personalitate integra.

Cat despre faptul ca toti sunt impotriva ta - incearca sa zambesti, chiar si necunoscutilor. Chiar daca nu ai nimic de zis. Mai ales daca ai ceva negativ de zis. Vei vedea cum dintr-o data lumea iti zambeste inapoi si te mai si -intreaba de sanatate' :o:

Cu o falca in cer si una in pamant nu vei putea niciodata cuceri fericirea :evil: Ah, si evita sa fii prinsa in subiecte negative, nu fac bine la psihic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut caelly!Incearca sa gasesti un scriitor care sa te atraga prin stilul de a scrie.Personalitatea ta este in plina formare si ai nevoie de exemple de personalitati umane care sa te ajute sa te cunosti mai bine.Eu m-am regasit in Panait Istrati,Sadoveanu,Eminescu si mai tarziu in Lucian Blaga,Bacovia.Sau un stil de muzica moderna sau clasica,care sa-ti ajute sufletul sa se deschida fata de propriul Univers.Construieste-ti cu migala un Univers al frumosului din care sa culegi picatura cu picatura acum si mai tarziu sentimentul de bine.Tine numai de tine sa devii o invingatoare.Autocunoasterea abia a inceput!Cand te simti dezamagita de tot ce te inconjoara retrage-te in camaruta ta imaginara si mai adauga ceva frumos acolo. :evil: :lucca:

Editat de AnMar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceea ce vezi acum ca dezavantaje le vei vedea peste ceva timp drept avantaje de necontestat. Firile care la varsta asta sunt independente -> singure, vor dovedi mai tarziu un caracter de netagaduit si o personalitate integra.

Cat despre faptul ca toti sunt impotriva ta - incearca sa zambesti, chiar si necunoscutilor. Chiar daca nu ai nimic de zis. Mai ales daca ai ceva negativ de zis. Vei vedea cum dintr-o data lumea iti zambeste inapoi si te mai si -intreaba de sanatate' :o:

Cu o falca in cer si una in pamant nu vei putea niciodata cuceri fericirea :evil: Ah, si evita sa fii prinsa in subiecte negative, nu fac bine la psihic...

[snapbacca]41873[/snapbacca]

eu nu cred ca are cine ceva cu mine, ci poate eu am ceva cu mine si cu restul. nu cred ca sunt asa de rea ci doar nu-mi place sa fiu calcata pe coada si nu imi place sa fac compromisuri si sa fiu ultima .orice ar putea lua o forma frumoasa imi aduce aminte ca totul se destrama si nu e nimic vesnic ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai si atunci care e problema? :evil:

e doar o perioada...cum ar fi cea din luna...doar ca tine mai mult...::o::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut caelly!Incearca sa gasesti un scriitor care sa te atraga prin stilul de a scrie.Personalitatea ta este in plina formare si ai nevoie de exemple de personalitati umane care sa te ajute sa te cunosti mai bine.Eu m-am regasit in Panait Istrati,Sadoveanu,Eminescu si mai tarziu in Lucian Blaga,Bacovia.Sau un stil de muzica moderna sau clasica,care sa-ti ajute sufletul sa se deschida fata de propriul Univers.Construieste-ti cu migala un Univers al frumosului din care sa culegi picatura cu picatura acum si mai tarziu sentimentul de bine.Tine numai de tine sa devii o invingatoare.Autocunoasterea abia a inceput!Cand te simti dezamagita de tot ce te inconjoara retrage-te in camaruta ta imaginara si mai adauga ceva frumos acolo. :evil:  :lucca:

[snapbacca]41880[/snapbacca]

de ascultat muzica ascult iar de citit m-am apucat demult. de ascultat ascult , de vazut vad, de auzit aud , de vorbit vorbesc.......poate ca nu stiu sa caut .credema ca nu e o stare venita cu varsta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×