Sari la conținut
Forum Roportal
ALX

Cel mai complicat fel de mancare din lume

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma, cel mai complicat fel de mancare este acela despre care nu ai nici o idee cum se prepara.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog, asta asa era descris.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce mai conplicata mancare din viata mea am mancat.. carne.. tamp de puisor.. toate legumele inprejurul.. farfuriei.. porc mistret .. cam atat dar toata masa a fost a mea... oricum era conplicata masa :De iam iam..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am citit mai demult o reteta de placinta care se face in turcia. ideea este ca foile de placinta (vreo 12 la numar din cate imi aduc aminte) se fac foarte subtiri (ceea ce nu e deloc usor) si se fierb :friends: ma intreb daca nu se rup. asta e partea cea mai complicata. in rest nu e mare filozofie, dar mie mi se pare tare dificila partea cu foile. altfel as fi facut si eu ca e delicioasa placinta aia :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va vine sa credeti sau nu cel mai complicat fel de mancare este "Camila Umpluta".

Camila umpluta se prepara la nuntile beduinilor si se prepara undeva cam in felul acesta:

 

Se frig pe protap pesti, acesti pesti sunt introdusi in gaini fripte, iar gainile fripte se introduc in oi fripte, iar 2 oi fripte si "umplute" cu tot ceea ce a fost mai sus se introduc intr-o camila fripta.

Pare destul de usor, dar ceea ce face si mai dificila treaba este alegerea ierburilor.

 

 

 

::(:

mdea, bine că nu mai există T'Rex ... intra vreo 3 cămile'n el . :friends:

Editat de Ravl
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mdea, bine că nu mai există T'Rex ... intra vreo 3 cămile'n el . :friends:

 

 

iar daca te chinui un pic, poti sa bagi si-n pesti ceva- rime, melci, scoici... :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×