Sari la conținut
Forum Roportal
focker

Perlele profesorilor!

Postări Recomandate

Am promis ca revin... Din pacate nu am putut imprumuta agenda... insa ... din memorie:

" Morris se scrie cu 2 de "r"... cum se aude!" :blinca:

 

:) :crazy: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am promis ca revin... Din pacate nu am putut imprumuta agenda... insa ... din memorie:

" Morris se scrie cu 2 de "r"... cum se aude!"  :blinca:

 

:crazy:  :crazy:  ;)

[snapbacca]41121[/snapbacca]

 

:) Dar ...in ziua aia cand nu-la baga nimeni in seama si el vorbea acolo singur... cum ne-a spus: "lichele"?... oricum... era cu "la"... "cum se aude". :x :;):

 

Mi-am adus aminte de proful de LRC... cand intreba: "La cate idei iti cade capul?" ;) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Profa de romana, o tipa foarte inteligenta care a comis-o de putine ori, insa una mi-a ramas in minte... vorbeam despre Eminescu cum fusese el ajutat de Maiorescu sa studieze la Viena si Berlin.. a iesit cam asa:

 

"I-a platit (se referea la studiile poetului) din proprii buzunari!"... :) :crazy: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Una mi-a sarit acum in cap, scoasa de proful de mate (anul trecut): Vector, ma! Cu "V" de la "Iepure" :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda......eram la fizica si incerca profu cel simpatic sa ne explice ...nu mai stiu exact ce....dar ceva legat de unghiuri....asa si a vrut sa dea un exemplu din care a iesit ceva de genu' : " :doh:" hai mai fetelor ca voi tre sa aveti la trusa aia cu penseta de tuns unghiile" :-" ::): :evil: ....si inca o perla fainuta.....hum....aaaa....da ...eram la ora de educatie si o colega avea pantaloni scurti desi era inca frig afara .....a trebuit sa fie avertizata :o: : " mai sabina nu ti-e frig cu pantaloni cu maneca scurtaa.? e inca reccceeee afaraaa :blinca: " ::): ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:)  Dar ...in ziua aia cand nu-la baga nimeni in seama si el vorbea acolo singur... cum ne-a spus: "lichele"?... oricum... era cu "la"... "cum se aude". :)  ::):

 

Mi-am adus aminte de proful de LRC... cand intreba: "La cate idei iti cade capul?" :)  :doh:

[snapbacca]41138[/snapbacca]

 

Mie imi cade capul la toate...de oboseala! :blinca: :evil: :o: :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram la ora de fizica si profa incepuse sa ne povesteasca ceva din chimie.. si dintr`o data ne intreaba: "Cu cine faceti voi fizica ??" :blinca: :blinca: :blinca: .. de mentionat ca ea era profa de fizica.. :evil: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eram la ora de fizica si profa incepuse sa ne povesteasca ceva din chimie.. si dintr`o data ne intreaba: "Cu cine faceti voi fizica ??"  :blinca:  :blinca:  :blinca: .. de mentionat ca ea era profa de fizica.. :doh:  :-

[snapbacca]41719[/snapbacca]

:) Asta chiar a fost nostima! Data viitoare faceti cheta si cumparati-i lecitina! :evil:

 

* Una bucata perla "gandita" si spusa de profa de chimie: "prostii rade, ca asa e la voi la clasa" :) :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la test: aveti un punct din orificiu.

dedicatie pentru. o eleva care nu stia lectia: bai leana barosana, stai jos ca iar ca..te la gura.

un elev care nu stia lectia: esti un un un imbecil care sa-a nascut pentru. ca se luase curentul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×