Sari la conținut
Forum Roportal
focker

Perlele profesorilor!

Postări Recomandate

profa de muzica:

Ba, misto canta SANTANA asta, pacat ca e dobitocu' ala cu chitara, care strica toata melodia.

profa de mate:

Nu se inchide usa. Profa mai incearca o data si inca o data...o voce din clasa: La prosti nu se inchide! Profa: (triumfatoare) Ba da!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Profa de mate': "Copii, sa stiti ca marti dam lucrare neanuntata!!! :hi: !!

Si mai stiu o perla scapata de un coleg de-al meu!!!... :tease: ...intrebat de profa de romana "Ce-ai avut de pregatit pentru azi..."RASPUNS:"Da nu ca eu mi-am uitat obiectul acasa..." :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

profa de fizica:

tu,copiilor,terminati-va odata ca-la chem pe doamna diriginte :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

' acum faceti acelasi exercitiu, dar numai ca e invers' profa de sport

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multe perle am auzit si eu de la profesori dar pe asta nu prea "Ati spalat apa astazi?!" de la profa de mate luata si pe site data :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La ora de desen:

3 din colegii mei stateau unul langa celalalt in fata profei. Cel din mijloc statea pe un scaun stricat, care se "balansa". Unu' de langa el incepe sa miste scaunul, iar asta se "balanganea" cu fata spre celalalt coleg. Incep toti sa rada, inclusiv profa.

E, dupa un moment de "silence", vine "bomba" lansata de profa, care inca radea: "Haideti mai copii, nu va ganditi la prostii" :D

 

Sincer, eu ma aflam in dreapta lor, deci nu stiu ce vazuse profa. M-am prins abia dupa :roll:

Ma rog, era mai penal "live" :P

Editat de Nevermind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P Dar ...in ziua aia cand nu-l baga nimeni in seama si el vorbea acolo singur... cum ne-a spus: "lichele"?... oricum... era cu "l"... "cum se aude". :doh: :P

 

Mi-am adus aminte de proful de LRC... cand intreba: "La cate idei iti cade capul?" :P :D

 

 

ciudat...si eu am avut un prof de franceza care se exprima identic........ :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Diriga: "din toate scaunele din clasa s'a gasit sa stea pe ala pe care or sa cada!" "stai draga ca cauta ideea principala si apoi alegem ideea care ni s'a parut cel mai interesanta"...asta e diriga!! :)

Profa de istorie: "Atentie! Marea Spaima se scrie cu E mare!" :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

profu' de mate zice despre un coleg..."daca-i turnam apa pe ureche lui alex, ce iese pe cealalta?....bors...ca are tarate in cap!" :o: ;"razi in loc sa te bucuri?"

 

putin offtopic da sper sa ma iertati: acelasi coleg(al carui nume e schimbat...evident pt a nu-i face reclama;))))...oaia din miorita era poet pt ca vorbea";"oaia din miorita era bucalaie de la cavitatea bucala si era plavita, adica blanoasa sau neepilata. deci arata bine"

 

profu de franceza:"stiu ca stiti, ca doar aveti privirea inteligenta, numa nu reusiti sa va exprimati"; "iar sunteti droghi"(adik drogati-invatase sa vorbeasca cu prescurtari ca pe mess probabil)

:o:

profa de latina:"cicero era de origine orator:tata era orator si mama oratorita"

"definitia paralelei:vorbesti despre una, apoi o bagi si pe cealalta si vorbesti despre ele in paralel"-romana

 

profa de geogra:"daca traiesti cu CO2 mori"; "la ecuator prezenta norilor lipseste"

:)

Editat de ginnie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×