Sari la conținut
Forum Roportal
vigilentiu

casnicia mea se duce pe apa sambetei...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

v-ati iubit cand v-ati casatorit? A existat vreodata acest sentiment la voi? Legat de copil, pt el e mai bine sa aiba armonie in jur, fie ca sunt parintii impreuna sau nu. Si o zic din experienta.
dane-am iubit... si nu cred ca e sfarsita iubire. Ceea ce cred este ca va fi greu sa iesim din situatie... Trebuie o schimbare radiacla a amandoura ori...Iar eu nu cred in schimbari radicale... esti asa cum esti...
Primul lucru pe care ar trebui sa-l faci e sa nu te invinovatesti pe tine pentru comportamentul tau..pentru atunci cand iti iesi din fire..eu , sincer, ma mir cum nu i-ai tras si vreo palma, sau ceva... :jester:
nu sunt genul... am un prinicipiu atunci cand o femeie ma va face sa dau in ea inseamna ca am mers prea departe si in ziua aia ies si imi fac bagajele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic asa.Fii fericit ca ai o astfel de femeie langa tine!Bucura-te! Nu toti barbatii se bucura de aceasta atentie.Ia gandeste-te,intr-o zi n-o sa-i mai pese si te vei duce unde vrei,cum vrei,cu cine vrei...oare iti va placea?

Ii pasa de tine,faci o prea mare tragedie din asta,din gelozia ei..e justificata..si eu sunt tot ca ea...daca nu mai rau..nu-ti convine?baga divort! dar iti va parea rau,nu toate femeile iubesc asa nebuneste,or sa-ti lipseasca crizele ei!

Te iubeste!

 

 

Sunt de acord cu tine pana la un punct. Unele femei fac asta din iubire..altele deaorece se iubesc prea mult pe ele. Intr-adevar...iubirea vine la pachet cu gelozia..dar uneori nu au nici o legatura. Nu dati cu rosii :jester: ( vad ca se practica ) :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic asa.Fii fericit ca ai o astfel de femeie langa tine!Bucura-te! Nu toti barbatii se bucura de aceasta atentie.Ia gandeste-te,intr-o zi n-o sa-i mai pese si te vei duce unde vrei,cum vrei,cu cine vrei...oare iti va placea?

Ii pasa de tine,faci o prea mare tragedie din asta,din gelozia ei..e justificata..si eu sunt tot ca ea...daca nu mai rau..nu-ti convine?baga divort! dar iti va parea rau,nu toate femeile iubesc asa nebuneste,or sa-ti lipseasca crizele ei!

Te iubeste!

 

 

Exact atitudinea asta n-o inteleg! Deci in loc sa faci relatia sa mearca te complaci in a zice baga divortz? oare nu merita toata lumea sa traiasca in armonie? Ai o viata, asa vrei sa o traiesti?

 

Stii ce... uite... tu esti satisfacuta ca ai un catelush care nu maraie? Nu cumva in ziua fatidica in care un barbat puternic te va pune la punct ai sa cazi in bratele lui neconditionat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai hai sa iti spun cum e la mine... El nu are voie sa se uite la nici o femeie, vine de la servici si atat ... nu iese la baut decat daca e petrecere la el la servici si atunci ma ia si pe mine. Nu merge in Pub sa se vada cu prieteni decat daca ma lasa la Mall cu cartea de credit ( a lui) la shopping( cand termin shoppingul poate sa vina sa ma ia). NU are voie sa vorbeasca cu femeie. La servici e treaba lui de face dar are numai barbati in birou ... asa ca nu imi fac griji. Daca are cineva nevoie de el nu pleaca nicaieri ..

Am avut o dicutie de genul: eu i-am spus ca un anumit doctor este foarte sexy si ca mi-a placut cum arata... el a spus ca nu se uita la nimeni si nu mi-ar spune niciodata ca o alta femeie este frumoasa... L-am lasat suparat 3 zile si i-a trecut :doh: :jester:

Nu am motive sa fiu geloasa .. dar sunt :doh:

:jester:

Din ce spui tu despre ea ... par copilarii...

 

Si cum il cheama pe logodnicul tau ? ... mamaliga ?

 

Cind iesiti la plimbare amindoi , are lesa , botnita si ochelari de ... cai ?

 

LOL :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok chestia cu barbatul sub papuc e demult fumata avand in vedere ca femeile din ziua de azi, vazand societate din timpul lui ceasca unde barbatul e stapanul, au adoptat un comportament agresiv impotriva violentei de orice fel. Si vorbesc de femile cat de cat cultivate.

 

OK ca sa zic am ajuns in situatia in care certurile noastre se termina in discutii jignitoare iar eu sunt constient ca am devenit un monstru. si sunt asa din frustrare pentru ca imi dau seama ca copilul o sa ramana singur si o sa creasca ca orice copil handicapat fara tata... nu e normal nu astea sunt valorile pe care le-am primit de acasa de la mine...

 

Sunt constient ca nu fac bine insa snt extrem de frustrat. Cand iese scandal din nimic sunt asa de frustrat incat cate odata mai si dau cu pumnu in perete, sau mai trantesc o usa... tare... incerc sa spun adevarur nu aruncati cu rosii... :jester:

 

Ideea e ca acest comportament e doar de 1-2 ani incoace... nu eram asa insa creste in mine o furie pe care devine greu de controlat. Si nu am remediu la asta...

 

Eu cand m-am referit la "barbatul tinut sub papuc"nu am pomenit nimic de violenta,dar nici sa te lasi calcat in picioare doar ca sa ii faci pe plac nevestei..Bineinteles ca nu trebuie sa se ajunga la violenta,dar trebuie sa tii cont ca si in momentul in care barbatul ajunge sa faca tot ceea ce zice femeia...aceasta din urma se va plictisi destul de repede.

 

Inteleg ca nu vrei sa creasca copilul fara tata,dar ia gandeste-te ce ar simti copilul vazandu-te izbin prin casa cu pumnul in pereti,trantind usile,si voi urland unul la altul,insultandu-va...si toate acestea pentru a avea" o familie"

 

Sincer..si eu sa fiu in locul tau as izbi cu pumnul in perete...e o situatie nasoala..Ai grija cu furia,caci daca nu vei face ceva,s-ar putea ca sa ajungi la un moment dat sa nu poti sa o mai tii sub control..

Ai incercat sa vb serios cu ea,sa ii preziti problema clar,sa ii spui ca nu iti place comportamentul de care da dovada si ca nu ai de gand sa il mai suporti multa vreme...poate ii va da de gandit..

 

Ar trebui sa aveti o discutie serioasa,sa vedeti exact ce simtiti unul ptr celalalt,ca sincer din comportamentul ei nu rezulta prea multa iubire...poate doar obsesie..

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dane-am iubit... si nu cred ca e sfarsita iubire. Ceea ce cred este ca va fi greu sa iesim din situatie... Trebuie o schimbare radiacla a amandoura ori...Iar eu nu cred in schimbari radicale...

 

Ar fi bine sa crezi. Puterea de schimbare sta in fiecare din noi, iar cand e cazul trebuie parcurs procesul pt a ne salva de la distrugere morala si/sau sufleteasca. Ia-ti sotia de mana si mergeti amandoi frumusel la un consilier. Oricum, AMANDOI trebuie sa rezolvati problema, ci nu doar tu sau ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt de acord cu tine pana la un punct. Unele femei fac asta din iubire..altele deaorece se iubesc prea mult pe ele. Intr-adevar...iubirea vine la pachet cu gelozia..dar uneori nu au nici o legatura. Nu dati cu rosii :jester: ( vad ca se practica ) :cheer:

Io n-am rosii.Nu arunc cu nimic.Fiecare are dreptul la opinie.

Faptul ca ea e geloasa nu inseamna ca e egoista.Multi confunda termenii.Nu cred ca se iubeste prea mult pe ea.N-are nici o legatura.Deja cand e gelozie exagerata,inseamna ca e iubire mare...eu asta cred...judecati-ma,nu-mi pasa,dar e prost barbatul care nu apreciaza gelozia femeii lui...un barbat ar trebui sa fie mandru,sa se simta flatat ca femeia de langa el il adora pana in cei mai mici pori...whatever,acum imi dau seama ca multi barbati isi merita soarta,nu stiu sa aprecieze ce au langa ei..ce libertate,dom'le? ce libertate? te-ai casatorit?o vrei? o iubesti? e a ta?

Atunci fa-te mandru de ea..nu-i arunca acuze ca e prea geloasa,ca ai tu chef sa te secsezi cu una sau cu alta..iubeste-o pe ea si atat! asta-i important!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am incercat, insa nu pot. Incercam sa fiu rau sa le zic sa incep samanta de scandal, insa cuvintele din gura mea nu ieseau asa cum trebuie. Nu puteam sa zic si sa fac ceva fals!

 

 

Imi pare rau de relatia ta. Dar trebuie sa iei o decizie si asta cat mai repede. Gandeste-te in primul rand la copil si apoi la tine. Ai niste conceptii de casatorie cam idealiste si asta nu se potriveste cu caracterul sotiei tale. Esti tanar, ai sanas sa-ti refaci viata. Nu face un compromis pentru ca vei regreta toata viata, iar copilul tau intr-o zi iti va multumi ca ai divortat, daca vei face asta. Va intelege cand va fi mai mare. Mai bine sa treaca printr-un divort decat sa fie traumatizat putin cate putin in fiecare zi.

Poate ai si tu partea ta de vina pentru ca nu ai stiut si nu stii cum sa te porti cu sotia ta, dar daca nici dupa 7 ani nu s-a convins ca ii esti fidel, atunci nu mai are rost sa te chinui atat si nici pe copil. Daca ea nu vrea sa se schimbe, nu ai ce face. Nu vei putea sa schimbi vreodata pe cineva...doar Dumnezeu poate.

 

Mama mea n-a divortat nici cand am rugat-o eu sa faca asta. De ce? Pentru ca ii era teama. Nu si-a dat seama ce greseala a facut. A ramas casatorita de dragul meu. Si rau a facut. Viata mea a fost un calvar...nu pot spune ca am trait...iar tot ce s-a intamplat, m-a afectat. Acum abia ma abtin sa ma duc acasa si sa faa scandal, sa-l dau afara din casa mamei pe omul care mi-a nenorocit si mie viata si mamei, care in cele din urma a murit, mai mult de suparare.

 

Nu cred ca iti doresti asa ceva pentru copilul tau...practic o sa ramana fara parinti. Eu asa sunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum il cheama pe logodnicul tau ? ... mamaliga ?

 

Cind iesiti la plimbare amindoi , are lesa , botnita si ochelari de ... cai ?

 

LOL :jester:

 

haha

ma faci sa rad...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Io n-am rosii.Nu arunc cu nimic.Fiecare are dreptul la opinie.

Faptul ca ea e geloasa nu inseamna ca e egoista.Multi confunda termenii.Nu cred ca se iubeste prea mult pe ea.N-are nici o legatura.Deja cand e gelozie exagerata,inseamna ca e iubire mare...eu asta cred...judecati-ma,nu-mi pasa,dar e prost barbatul care nu apreciaza gelozia femeii lui...un barbat ar trebui sa fie mandru,sa se simta flatat ca femeia de langa el il adora pana in cei mai mici pori...whatever,acum imi dau seama ca multi barbati isi merita soarta,nu stiu sa aprecieze ce au langa ei..ce libertate,dom'le? ce libertate? te-ai casatorit?o vrei? o iubesti? e a ta?

Atunci fa-te mandru de ea..nu-i arunca acuze ca e prea geloasa,ca ai tu chef sa te secsezi cu una sau cu alta..iubeste-o pe ea si atat! asta-i important!

 

E bine sa fii gelos,dar trebuie sa stii cand sa te opresti.Vezi tu ,in momentul in care gelozia ta exagerata ajunge sa ii faca rau partenerului...atunci nu e deloc bine..dar aici depinde si de cat de mult il iubesti..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×