Sari la conținut
Forum Roportal
vigilentiu

casnicia mea se duce pe apa sambetei...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mie mi se pare destul de clara situatia, ea e prea geloasa chiar rea uneori, de ce incerci sa il scoti musai vinovat pe el si ei ii dai circumstante atenuante??

 

edit: era un raspuns la postarea lui Miss

Editat de IuliaDy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Virgilentiu, unii de pe aici incearca sa te tempereze, sa 'va impace', sa va sugereze sa va 'salvati' casatoria (deja damnata) samd. Nu-i lua in seama.

Tu singur ai spus-o ca nu te-ai casatorit prea hotarat sa spunem, copilul este o certitudine si nimic blamabil, in viata ajungi la diverse compromisuri, functie de situatii.

Femeia asta iti inhiba personalitatea, te face sa crezi ca ceva e in neregula cu tine si te terorizeaza psihic. E grav.

Chiar crezi ca poti schimba ceva atat de profund? Cat o sa dureze? Ce faci peste 5 ani? Mai rezisti 5 ani?

Daca tie ti-e frica de divort, o s-o faca ea probabil si o sa fie si mai frustrant.

Sfatul meu e sa fii cat mai precaut, diplomat (siret vreau sa spun de fapt), egoist si malitios. Nu-i da nicio sansa si nu te te lasa influentat/impresionat de eventualele ei actiuni/lamentari.

Sunt total de acord!!!! :jester: ....nimeni, nu merita ,sa inghita,istericalele,nimanui! Trebuie sa te gandesti ,foarte serios, ce vrei sa faci cu viata ta!......si asta cat mai curand. Nu ar fi rau, sa vb ,cu ea ,aceasta varianta.....pt,ca am impresia ca acum,va chinuiti,amandoi.V-ati,gandit la o ,consiliere?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai nu te mai victimiza atata.Saracul de tine,tu esti victima si sotia o scorpie.

 

Parca spuneai ca nu arunci cu rosii...

Deocamdata noi ar trebui sa ii dam un raspuns la stuatia prezentata de el.Daca este chiar asa,viata lor trebuie sa fie un calvar.Nici unul dintre ei nu cred ca se simte bine in aceasta relatie:unul se simte tot timpul amenintat sa nu fie inselat,este neincrezator,etc...iar celalalt se simte terorizat,incoltit,fiindu-i frica sa faca sau sa spuna ceea ce gandeste.Asta nu e viata,ce sa mai zic..halal relatie de cuplu.Unde mai este dragostea in toata povestea asta???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai nu te mai victimiza atata.Saracul de tine,tu esti victima si sotia o scorpie.

 

 

Acuma ce tre sa fac sa multumesc lui Dumnezeu ca sotia mea nu e ca tine si sa termin cu postarile?

Am nevoie de sfaturi constructive nu de replici ironice ca sunt satul... Daca poti sa arati un pic de valoare as aprecia mai mult...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai inca nu suntem casatoriti ... dar sunem logoditi ..

Sa intelegi ca daca eu sun si nu raspunde ... mesajul pe care il las sa il asculte il va face sa planga ...

Nu sunt rea, diabolica sau alceva .... Imi place ca partenerul meu sa faca exact ceea ce spun eu. Ne iubim extrem de mult dar spre umirea mea exista si mai rau :jester:

E roman logodnicul tau? Pun pariu ca nu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum il cheama pe logodnicul tau ? ... mamaliga ?

 

Cind iesiti la plimbare amindoi , are lesa , botnita si ochelari de ... cai ?

 

LOL :jester:

Iubitul meu a iesit sifonat din 2 relatii unde femeile au fost egoiste si nepasatoare ... asa ca pretuieste si imi face pe plac pentru ca stie ca eu sunt femeia vieti lui.

Nu as sta cu un barbat care e "mamaliga" asa cum spui tu. Daca merge undeva fara mine in 30 de min ma suna sa imi spuna ce face cu cine este si ca ii este dor de mine. Asta numesc eu relaie de vis.

Asculta ceea ce ii spun si face cum doresc eu... tocmai pentru a ma vedea fericita. Astfel este si el fericit.

Cred ca da daca nu ar fi asa ne-am certa si nu am face decat sa plangem si sa fim deprimati.

Eu numai ii spun ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt total de acord!!!! :jester: ....nimeni, nu merita ,sa inghita,istericalele,nimanui! Trebuie sa te gandesti ,foarte serios, ce vrei sa faci cu viata ta!......si asta cat mai curand. Nu ar fi rau, sa vb ,cu ea ,aceasta varianta.....pt,ca am impresia ca acum,va chinuiti,amandoi.V-ati,gandit la o ,consiliere?

Ori esti de acord, ori consiliere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parca spuneai ca nu arunci cu rosii...

Deocamdata noi ar trebui sa ii dam un raspuns la stuatia prezentata de el.Daca este chiar asa,viata lor trebuie sa fie un calvar.Nici unul dintre ei nu cred ca se simte bine in aceasta relatie:unul se simte tot timpul amenintat sa nu fie inselat,este neincrezator,etc...iar celalalt se simte terorizat,incoltit,fiindu-i frica sa faca sau sa spuna ceea ce gandeste.Asta nu e viata,ce sa mai zic..halal relatie de cuplu.Unde mai este dragostea in toata povestea asta???

 

 

cam asta e situatia prezentata pe scurt...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E roman logodnicul tau? Pun pariu ca nu!

Nu este ... nu mi-a fost dat sa vad roman care sa ma iubeasca si sa ma pretuiasca cu adevarat. Un macho nu ma face fericita ... Imi place ce am gasit la el si din prima clipa ne-am iubit...

Editat de ClassicAlina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×