Sari la conținut
Forum Roportal
Mallorca

Omul NU a aselenizat pe Luna

Postări Recomandate

Delia sper ca nu ma iei peste picior.

In primul rand nu-ti permit, si-n al doilea rand pot vorbi si eu la nivelul tau.

Da` nu cred ca vrei asta.

 

In ce sens???? sa "te iau peste picior" (uite, aceasta este o sintagma folosita pe maidan)!

Am raspuns cu promtitudine conditionarii tale. Sunt doua exemple de vocativ bolduite.

Ce anume consideri ca este "luare peste picior"?

Despre ce nivel vorbesti?

Despre acesta?

 

"Auzisem ca o da in gard-acum o vad si live."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite delia, sa stabilim o treaba.

Ti-am spus ca nu-ti permit sa ma iei peste picior.

Sa n-o iei ca pe-o cat de putina cosideratie din parte-mi ca-ti raspund, ca stau de vorba acum cu tine. Fac un efort sa stii.

Imi calc peste principii. Urat de tot.

E evident ca esti un sfertodoct.

Folosesti cuvinte care au cu totul alt inteles decat cel pe care il ghicesti tu.

Vrei sa pari si spirituala -ma faci "mareexcavator". Iti spun eu. Ceea ce crezi tu ca e "spiritual" e o magarie. Si e o gluma specfica suburbiei. O insulta, o jignire, pentru mine si ti-am zis : nu-ti permit. Sant convins ca la varsta eram la scoala inca.

Asa ca cu mine n-o freca. Nu ma impresionezi, deloc, dimpotriva esti ridicola.

Ridicol delia -ca sa-ti faci o idee, e o maimuta imbracata in tu-tu de matase.

Si cu asta, la re.

Sau eject.

Editat de mareexecutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite delia, sa stabilim o treaba.

Ti-am spus ca nu-ti permit sa ma iei peste picior.

Sa n-o iei ca pe-o cat de putina cosideratie din parte-mi ca-ti raspund, ca stau de vorba acum cu tine. Fac un efort sa stii.

Imi calc peste principii. Urat de tot.

E evident ca esti un sfertodoct.

Folosesti cuvinte care au cu totul alt inteles decat cel pe care il ghicesti tu.

Vrei sa pari si spirituala -ma faci "mareexcavator". Ati spun eu. Ceea ce crezi tu ca e "spiritual" e o magarie. Si e o gluma specfica suburbiei. O insulta, o jignire, pentru mine si ti-am zis : nu-ti permit. Sant convins ca la varsta eram la scoala inca.

Asa ca cu mine n-o freca. Nu ma impresionezi, deloc, dimpotriva esti ridicola.

Ridicol delia -ca sa-ti faci o idee, e o maimuta imbracata in tu-tu de matase.

 

Mareexcavator, in virtutea a ceea ce ai scris tu: "Auzisem ca o da in gard-acum o vad si live." - replic si eu!

Limba romana are o bogatie inepuizabila in semantica!

Care cuvant l-am folosit la "ghici"??? ca-ti voi da exemple concludente ca nu sunt la "ghici"

 

Suburbia ai pavat-o tu, atacandu-ma fara nici o motivatie.

De frecat o poti freca doar tu, pentru ca probabil, ca orice baietel normal, esti obisnuit.

Ridicol inseamna sa te angajezi intr-o polemica neinvitat, atacand o persoana fara motiv.

Ridicol ai fost si cand mi-ai cerut sa-ti dau un exemplu de vocativ.

Ridicol esti si acum acuzand ca eu am limbajul de suburbie (poate din coltul tau aceasta este perceptia), ridcol inseamna un om care recurge la intruziune si apoi afirmca ca nu este impresionat, de parca ar dori cineva sa-l impresioneze!

 

Mareexcavator, nu ai fost invitat in acest "dialog", nu ai facut nici o remarca vis-a-vis de tema topicului, asa ca...

sorry, esti in plus! (poate vine patricianul sa te ajute, folosind iar apelativele invatate la gradinita)

 

:haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol2: Da, exact semantica si topica sant punctele tale forte.

:lol2: doamne.

 

da, sunt!

ale tale care sunt?

(sa te alipesti persoanelor care-ti par puternice, sa-ti iei dreptul de a ataca fara nici o motivatie?)

:haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu nu sant.Si mi-ar fi foarte usor sa-ti dau copy sa-ti demonstrez.Nu semantica delia-pentru aia iti trebuie umpic de carte citita.Tu nici o propozitie nu sti sa alcatuiesti.Basca din nou, ca folosesti cuvinte de prin dex total aiurea. Acolo in dex iti spune ce inseamna. Nu-ti spune insa si contextul sau sensul in care sa le folosesti.Si nu-mi mai spune mareexcavator.

Magaro. :haha:))

Asa. Si inca o data.

Eu vorbeam cu harald.

Editat de mareexecutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu nu sant.Si mi-ar fi foarte usor sa-ti dau copy sa-ti demonstrez.Nu semantica delia-pentru aia iti trebuie umpic de carte citita.Tu nici o propozitie nu sti sa alcatuiesti.Basca din nou, ca folosesti cuvinte de prin dex total aiurea. Acolo in dex iti spune ce inseamna. Nu-ti spune insa si contextul sau sensul in care sa le folosesti.Si nu-mi mai spune mareexcavator.

Magaro. :lol2:))

Asa. Si inca o data.

Eu vorbeam cu harald.

 

Mareexcavator, te rog, in sprijinul afirmatiilor tale, argumenteaza prin exemplificare!

Daca nu, stai deoparte!

:haha:

Ps. - l-ai citit pe Searle?

Editat de delia delia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ma rogi frumos, si renunti la excavator.

 

te rog frumos, voi renunta la ....

 

astept exemplificarile :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×