Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

Condamnati la gradinita

Postări Recomandate

nu trebuie sa fie obligatorie... optionala incepand cu 4 ani pana la 6 ani... iar la 7 ani scoala... dar nu ! masonu' vrea sa te bage in sistem de la 3 ani sa consumi sa platesti sa te vaccineze....

 

 

Eroare, scuzabila de altfel pt ca nu ai copii deci nu ai cum sa stii asta, vaccinarile se fac inca de la nastere si continua la intervale fixe de timp, indiferent daca esti sau nu la gradinita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta stiam (thanks) numai ca daca al tau nu e vacinat pentru ca nu vrei sa faca alergii la nuci si alte alea ca mai toti copiii din occident (ca deh efectele secundare ale vaccinurilor) o sa ia virusul de la cei vaccinati, intrucat cat timp acestia cat sunt perioada de incubatie (cu vaccinul facut prospat) sunt purtatori...

 

holocaustul modern - vaccinarile in masa... sa mai spun ca bolile pentru care fac vaccin americanii sunt demult apuse si ca e o super afacere pentru corporatii ?!?!conduse de .:M:.

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta stiam (thanks) numai ca daca al tau nu e vacinat pentru ca nu vrei sa faca alergii la nuci si alte alea ca mai toti copiii din occident (ca deh efectele secundare ale vaccinurilor) o sa ia virusul de la cei vaccinati, intrucat cat timp acestia cat sunt perioada de incubatie (cu vaccinul facut prospat) sunt purtatori...

 

holocaustul modern - vaccinarile in masa... sa mai spun ca bolile pentru care fac vaccin americanii sunt demult apuse si ca e o super afacere pentru corporatii ?!?!conduse de .:M:.

 

Imi pare rau ca trebuie sa-ti spun, dar in materie de imunologie si epidemiologie esti sub valoarea 0.

Lasa-ma sa sper ca ai scos afirmatiile de mai sus din burta si fara sa gandesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde si pana unde gradinita obligatorie? E un copil, are trei ani. De ca sa nu se poata juca linistit, sa se plimbe, si sa se bucure de singura parte din viata in care va fi cu adevarat nestresat.

Nu, hai sa punem presiune pe ei de la 3 ani, sa-i inghesuim sub indrumarea unor oameni mai mult sau mai putin profesionisti, ca sa ne asiguram ca stiu sa faca bine lantisoarele de macaroane sau desenele cu mama tata si pisica.

 

Un alt aspect al uniformizarii.Vor urma si altele. "Ruperea" copiilor de parinti de la virste fragede pentru ca "mai tirziu' se vor "integra" in societate... Ce fel de societate? La 14 ani: "I have my life", I know what I'm doing, do not tell me..."Parintii vor fi prea ocupati cu munca pentru a supravietui lasind micutii ca pe niste pachete dimineata la "Day care".La 17 ani abia asteapta sa "evadeze" de acasa pentru a fi slugi la altii, pentru ca oricum nu exista o relatie strinsa de familie si e "cool" sa traiesti pe cont propriu...

 

Prea tirziu vor intelege ca intr-o societate "moderna" manipulata de reclame si jocuri politice murdare, viata le-a fost furata... Uimitor este faptul ca ceea ce nu s-a putut impune prin forta se accepta de buna voie...

N-as vrea sa fiu foarte rea, dar mi se pare ca ar trebui sa mentionezi cand folosesti parerile altora... am avut impresia ca sunt ale tale... si le-am citit pe site-ul evz sub alte nume... :)

 

Oamenii care intra in sistem din frageda pruncie, marea lor majoritate devin de dependenti de sistem, de statul in colectiv si mai ales de aprobarile celorlalti. Devin oameni care traiesc prin a imita pentru a fii inclusi in grup !
Asta da dovada de mult egocentrism. Nu poti trage o concluzie particularizand numai asupra cazului tau - nu stiu ce familie si ce gene fac ca unii oameni sa devina anti-sociali, iar gradinita/sistemul devin un "loc divin" de socializare prin care se curata si revin la ceea ce se numeste "normalitate" - asta se chema supravietuire prin imitatie pentru apartenenta la grup !

Egocentrism si la mine, si la mine!! :doh: pentru ca si eu am fost si la camin (parintii lucrau amandoi si aveau un program nu prea simpatic...), am fost si la gradinita, am fost si la scoala si ma duc si la facultate, dar la capitolul socializare nu prea stralucesc. :) Ah, si m-am jucat si in fata blocului!! 8)

Cat despre Oamenii care intra in sistem din frageda pruncie, marea lor majoritate devin de dependenti de sistem, de statul in colectiv si mai ales de aprobarile celorlalti. :jester: Din (ne)fericire, aprobarile celorlalti sunt adeseori egale cu 0 pentru mine!

 

Revenind totusi la problema initiala si sarind peste toate chestiile cu masonii si cu alte aspecte de genul asta... personal NU sunt de acord cu gradinita de la trei ani OBLIGATORIE! Si de ce obligatorie?! Poate eu am suficient timp sa stau acasa si sa ma uit cum creste copilul meu, sa-i acord ingrijirea si educatia necesara... Si nu am nevoie de stat sa ma ajute sa-l educ, macar pana la 7 ani. Dar cred ca expresia "cei 7 ani de-acasa" va deveni "cei 3 ani de-acasa". Iar dupa inca vreun secol n-o sa mai fie niciun an de-acasa. Copilul o sa fie ingrijit in maternitate de personal calificat, competent, iar tu, parintele, o sa stai si-o sa te miri de ce te uraste sau in cel mai bun caz te trateaza cu indiferenta copilul tau.

 

INTREBARE: se poate vota in vreun fel impotriva acestei legi?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
INTREBARE: se poate vota in vreun fel impotriva acestei legi?!

 

 

Sincer, cred ca nu avem puterea.

 

Intrebare: Cu ce credeti ca ar dauna grav gradinita?

Reformulez: Exista copii care o frecventeaza si care nu. Observati vreo diferenta majora intre ei? (...de curiozitate) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

matrix-batteria.jpg

 

GRADINITA OBLIGATORIE DE LA 3 ANI

Incepand cu toamna lui 2008 si treptat pana in 2011, parintii vor fi obligati sa-si dea copiii la gradinita de la 3 ani, unde vor face grupa mica, cea mijlocie si grupa mare. Acest lucru se va intampla gradual, incepand cu toamna lui 2008 pana in 2011. Citeste mai mult >>

 

De unde si pana unde gradinita obligatorie? E un copil, are trei ani. De ca sa nu se poata juca linistit, sa se plimbe, si sa se bucure de singura parte din viata in care va fi cu adevarat nestresat.

-------------------

 

Sa nu ne enervam aiurea....deoarece:

 

Guvernele se schimba ca si intentile/declaratile lor pentru poporani... de vreo 17 ani, in fiecare toamna sunt scoli care nu primesc autorizatia sanitara de functionare...si ce daca....

 

Gradinite nu exista suficiente...cel putin in Bucuresti...

Criza gradinitelor a fost acum cateva luni in Bucuresti cand se dadea spaga grasa pentru inscris copilul la gradinita pe locuri putine...credeti ca a inceput in regim de urgenta, asa cum afirmau organele competente, construirea unor gradinite noi? Nu au locuri in gradinitele actuale pentru "implementarea" unor aberatii.

 

Poate ca nu sunt bine informata dar intreb...cate scoli sau gradinite sau construit de catre stat in Bucuresti in ultimi 17 ani?

 

Gradinita obligatorie nu este pentru copii ci pentru parinti...pleaca la servici cu copilul adormit de mana, il lasa la gradinita si la ora 16 sau 18 vine sa isi ia copilul. Asa am facut si eu cu copilul meu...tipa la inceput cand il lasam in gradinita...

Dar cei care sunt, au fost si vor fi nu misca un deget ...

 

...

fn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fnicolici are dreptate.

Şi cu asta se pune punctul pe ,,I": nu

Editat de Insolit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×