Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

Cum potolim vacarmul mintii

Postări Recomandate

aia care cere mereu explicatii si vrea concluzii logice si ... nu mai tace nici cand sa te bucuri si tu de liniste ...hopa apare cu de ce-uri si acuzatii

 

cum ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aia care cere mereu explicatii si vrea concluzii logice si ... nu mai tace nici cand sa te bucuri si tu de liniste ...hopa apare cu de ce-uri si acuzatii

 

cum ?

teci in fata oglinzii si urli la ea sa taca .si incepi sa spui rugaciuni pana tace

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citesti o carte buna, vezi un film dragut, te uiti la soare, la copaci, la o floare... te intalnesti cu un prieten..ori pur si simplu iti urmaresti respiratia si uiti de minte. In orice caz nu te lupti cu ea in adevaratul sens al cuvantului, nu vei castiga niciodata :D . O ignori, o doare mai tare :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand e galagie in minte, ma fixez intr-o emotie, de exemplu emotia starnita prin muzica. Daca emotiile sunt instabile, ma refugiez in lumea mintii. Undeva , e intotdeuna un punct fix. Chiar daca temporar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aia care cere mereu explicatii si vrea concluzii logice si ... nu mai tace nici cand sa te bucuri si tu de liniste ...hopa apare cu de ce-uri si acuzatii

 

cum ?

 

 

incearca cateva versuri ...nici eu nu prea am control asupra larmei ...dar ...o poezie sau o melodie ....face multa liniste ...:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar de ce intrebi asta ella?

 

pentru ca am incercat mai multe metode ... si dau roade temporar

 

folosesc si muzica si lectura ... dar apoi apare galagia...

 

o sa incerc ce zice arcadia desi cred ca si asta am mai incercat :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam asta e conditia umana...Nu a ajuns pe aici nimeni in Nirvana, in linistea absoluta, totul e in continua miscare, tot timpul se face curatenie, in toate planurile.

Dar exista anumite vacarme care pot fi evitate. Exista o vorba dura in popor, sa ma scuze persoanele sensibile: nu se poate si f...in c... si cu sufletul in rai. :hi: :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aia care cere mereu explicatii si vrea concluzii logice si ... nu mai tace nici cand sa te bucuri si tu de liniste ...hopa apare cu de ce-uri si acuzatii

 

cum ?

 

iui, ce bine cunosc "dialogul" asta interior. :jester: e naspa rau.

rugaciunea simpla si repetata in continuu. asta ajuta.am incercat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×