Sari la conținut
Forum Roportal
DAVIDDRAGOS

Care este scopul existentei umane

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Multi afirma ca scopul existentei umane este evolutia spirituala...desi multi dintre noi habar nu avem ce inseamna acest lucru..alt scop ar mai fi iubirea,acumularea de experiente de viata necesare sufletului,sau pur si simplu existenta in sine,ajutorul acordat semenilor nostri altii sunt de parere ca fiecare e liber sa isi faca un scop in viata..sa faca ceva ce ii place si daca mai castiga si bani din ceea ce ii place poate afirma ca e pe jumatate fericit :D

Mai stiti voi vre un scop?

Editat de andi_
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta este observatia de suprafata. Citeste-l tu pe Culianu si sustine apoi in continuare ca in toata afacerea asta, esenta este studiul istoric al unor mituri fantastice si inofensive, fara corespondent in viata reala.

 

Dar cum sa vada mai mult cine nu vrea?

 

Cum se spune in biblie unii vor avea ochi si nu vor vedea altii vor avea urechi si nu vor auzi.

Cine ridica sabia de sabie va pierii .Vad ca tu te pricepi sa judeci dar cine spune ca tu detii adevarul sau ca tu spui adevarul.

incearca sa fii mai ponderat in concluzii ,este un sfat.

 

 

cit despre aceste mituri fantastice, pentru noi acum care cindva reprezentau realitatea acelor timpuri .nu stiu ce virsta ai tu sau cit de evoluat este spiritul tau dar la felul superficial in care tratezi o tema atit de profunda pe care eu am lansat-o in ideea ca mai multe minti gindesc si rationeaza mai mult decit una sint tentat sa cred ca mai ai mult de citit si de meditat la cea ce citesti pentru ca unele carti au mesajul adinc ascuns intre rindurile sale uneori trebuie sa o citesti de foarte multe ori pentru ai prinde firul si ideea de baza.

 

Sper ca aceste rinduri nu te vor ofensa si ca te vor face sa judeci mult mai mult inainte de a spune ceva, mai ales in public.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×