Sari la conținut
Forum Roportal
BigDefender

100 de povete ortodoxe

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

aha deci durerea te motiva sa stai deoparte ... deci ... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hahaha! nu zau?

 

Ce vrei nu toti au materialul genetic la fel de bun. Daca e sa te tragi din protozoare vei baga degetele in priza chiar daca stii ca o sa iei foc :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hahaha! nu zau?

ZAU ! eu de ce traiesc, ma rog frumos ? de norocoasa ce sunt ? nu va mai credeti buricul pamantului si profesorii profesorilor, ca nu sunteti.

doar pentru ca va bateti copiii de nu mai sufla in fata voastra, nu inseamna ca doar asa se face educatie !

daca-l bati pentru ca l-ai prins facand o prostie, nu va intelege decat ca trebuie sa se fereasca sa nu-l mai vezi a doua oara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai, copii <mai ales cei pan pe la 4-5 ani adica cei care baga degetele in priza> sunt mai mult instinctuali decat rationali...degeba ai sa ii faci lui teoria filosofiei...pan nu se convinge el ca nu e bine <durerea = rau/nashpa/au!> ... nu se lasa...

 

ps. acoperirea prizelor e o metoda excelenta pana mai creste si pricepe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai, copii <mai ales cei pan pe la 4-5 ani adica cei care baga degetele in priza> sunt mai mult instinctuali decat rationali...degeba ai sa ii faci lui teoria filosofiei...pan nu se convinge el ca nu e bine <durerea = rau/nashpa/au!> ... nu se lasa...

pui pariu ? pe cat ? tata e electronist si am crescut printre aparate. cum naiba de m-o fi invatat el, fara bataie, sa nu pun mana pe un tub catodic...pe dinauntru? ia zi, cam de cate ori crezi ca e mai periculos decat o priza ? :blink: si totusi...iata-ma !

 

si una e sa-i explici ca-l va durea daca face aia sau ailalta, dar e cu totul altceva sa-l bati incercand sa-l faci sa-i intre in cap nu stiu ce lectie de supravietuire...

Editat de dark_light

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

no bine maaaaaaaaaaaaaaaa ... ca doar nu ma refeream la batai de-alea de rasuna lunca... dac ii explici una si face in ciuda ... eu la asta ma refeream ... ca sutn si mici monstri de-astia :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Banuiesc ca in virtutea acelorasi principii, ale iubirii si grijii divine, si-a putut face loc in lume violenta gratuita a conchistadorilor caci prin mila lor , savarsita numai si numai in numele lui Cristos, a aparut cel mai demential si cel mai cutremurator masacru din istoria umanitatii.

 

Dacă eu aş da foc unei case

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×