Sari la conținut
Forum Roportal
Thelightlife

They Sold Their Soul for Rock and Roll

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sincer,mie nu imi plac.Dar poate sunt unii carora le place.Fiecare asculta ce vrea.Iar,ca mai sunt si unii idioti care incep sa chinuie animalele,sa se mutileze dupa ce asculta muzica rock,nu cred ca e vina muzicii,si acum nimeni nu mai trebuie sa o asculte.Asa cum,se spune ca in perioada inchizitiei,unul dintre cei mai mari criminali-inchizitori se lauda ca el a citit de 53 de orin Biblia,si ca multe dintre metodele de tortura le-a "scos"din versete biblice.In acest caz,nu prea e vina Bibliei,mai mult a nebuniei lui.

Editat de Glamorous_witch_girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

CrossTv a realizat un documentar de exceptie.

Va sfatuiesc sa urmariti toate episoadele acestei serii. Unul dintre acestea este deosebit de tulburator - aici In special a doua sa parte.

 

Ganditi-va inca o data la modul vostru de viata. Si aici ma adresez celor care sustin un anumit mod. Merita sa renuntati la ceva atat de frumos ( aici si dupa ) pentru niste iluzii ? Merita sa gasiti dupa ce terminati aceasta viata ceea ce a fost prezentat mai sus ? Merita sa va vindeti sufletele ? Nu ma refer acum la muzica. Ma refer la tot ceea ce facem rau. Noua si altora. Cum ? Egoism, aroganta, interes, raspunderea cu rau la un bine. Unii se bazeaza pe mentalitatea celor de la Led Zeppelin ( cei cu "power is satan" ) - "daca exista 2 cai pe care mergi, este timp sa te intorci". De unde stie omul cat de lunga o sa fie viata sa ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CrossTv a realizat un documentar de exceptie.

Va sfatuiesc sa urmariti toate episoadele acestei serii. Unul dintre acestea este deosebit de tulburator -

 

Adevarat, e un film senzational ;) Ma intreb cum au rezolvat cu D-zeu de i-a lasat sa filmeze cateva cadre in premiera direct in Iad. :pope:

 

Ganditi-va inca o data la modul vostru de viata. Si aici ma adresez celor care sustin un anumit mod. Merita sa renuntati la ceva atat de frumos ( aici si dupa ) pentru niste iluzii ? Merita sa gasiti dupa ce terminati aceasta viata ceea ce a fost prezentat mai sus ? Merita sa va vindeti sufletele ? Nu ma refer acum la muzica. Ma refer la tot ceea ce facem rau. Noua si altora. Cum ? Egoism, aroganta, interes, raspunderea cu rau la un bine. Unii se bazeaza pe mentalitatea celor de la Led Zeppelin ( cei cu "power is satan" ) - "daca exista 2 cai pe care mergi, este timp sa te intorci". De unde stie omul cat de lunga o sa fie viata sa ?

 

Sincer, te-a trimis Domnul sa ne iluminezi, de pe inaltimile pierdute in stratosfera ale spiritualitatii tale? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Ma refer la tot ceea ce facem rau. Noua si altora. Cum ? Egoism, aroganta, interes, raspunderea cu rau la un bine."

Eu ma tot intreb:cum considera unii crestini ca ei au ajuns al performanta de a nu mai fi absolut deloc egoisti(am 2 rude care chiar considera asta despre ele").Este aproape imposibil logic sa se intample asa ceva:v-ati dorit vreodata un post mai bine platit desi aveati bani sa supravietuiti?inseamna ca nu ati urmarit decat propriul interes.Daca a-ti dat vreodata un concurs pe care voi l-ati castigat si altii l-au pierdut,sunteti egoisti.V-ati gandit vreodata ca sunteti mai buni in ceea ce faceti decat un anumit coleg/a?Inseamna ca sunteti aroganti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, stiti ceva? Voi astia care spuneti ca rocku' e satanist...voi stiati ca orice cantec "lumesc" e al dracului? Ca dovada ca in indreptarul de spovedanie ortodox apare la pacate urmatoarea chestie: "Am cantat si am ascultat cantece lumesti. Am dat bani celor care canta astfel de cantece". Deci iata ca, daca e sa ne luam dupa asta, una din arte (muzica) ar disparea (poate cu exceptia muzicii religioase). Cine stie, poate si picturile "lumesti" sunt dracesti...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine stie, poate si picturile "lumesti" sunt dracesti...

:) iti dai seama, mai ales daca infatiseaza "goliciunea umana" ;) ai dreaq renascentisti, satanisti pe fatza!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma amuza cel mai tare nationalistii-ortodoxi.Aceia care ar vrea sa ne intoarcem in sec 10,si vb tot timpul ca poporul roman ar trebui sa ramana asa cum era acum sute de ani,si oamenii sa aiba doua drumuri:la camp si la biserica.Se gandesc,probabil,ca suntem prea dezvoltati economic si tehnologic.............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×