Sari la conținut
Forum Roportal
Thelightlife

They Sold Their Soul for Rock and Roll

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ca dovada ca in indreptarul de spovedanie ortodox apare la pacate urmatoarea chestie: "Am cantat si am ascultat cantece lumesti. Am dat bani celor care canta astfel de cantece".

 

Ortodoxia la fel ca şi catolicismul nu sunt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au ...sigur ca au ... bisericile au si un altar ...iar altarul este locul in care iti areti si dovedesti iubirea crestina atunci cand ii tai gatul mielului !Evident ca si isus a adus numai acest gen de dovezi de iubire crestina ...care ptr anticristi ca mine se numesc Crime si Samavolnicii ...iar ptr cei ca tine "iubire crestina".Motivul ptr care Isus a adus dovezile sale de "iubire" sunt deja binecunoscute .... ce fel de iubire poti astepta de la cel pe care tatal sau l-a aruncat drept in imparatia mortii in fundul iadului ?Esti cumva doritor de citate ca sa te documentezi ca nu bat campii ....?...in concluzie ....ascultati fratilor rock... dar fiti suta la % pozitivi ...ca sa dovediti ca sunteti contrariul celor care au acaparat muzica blanda ...dar fac rau ca un milion de satane la un loc ....ma refer la crestini!...mai exact la Crestinii FANATICI ...nu la cei care se duc la biserica de Pasti si de Craciun...astia sunt OK!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urmariti prima jumatate a clipului de mai jos.

Da, multi, foarte multi refuza binele deoarece iubesc atat de mult viata plina de pacate pe care o au. Caci acest lucru ar implica o schimbare din partea lor. Refuza ADEVARUL.

Nu este nimeni - in afara de ei - vinovat de situatia in care vor ajunge, in final. Ei singuri au ales calea. Iar regretele vor fi tardive, atunci. Il vor implora pe EL sa ii ajute si sa ii scoata de acolo. Din locul in care ei l-au ales aici si si-l doresc cu atata ardoare.

 

 

 

Reamintesc faptul ca toata aceasta serie de clipuri poate fi vazuta aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii normali nu au pacate nici macar cand gresesc!Pacat incepe atunci cand se persista in greseala si nu se invata nimic din ea ... Dumnezeu cand ne-a trimis ca oameni in lume ne-a trimis fara nici o experienta si invatatura ...si ne-a lasat pe noi sa invatam din ele.Un pacat de moarte cred ca este sa fi fanatic religios si sa cauti Adevarul intr-o carte bazata pe furt si minciuna ...Biblia ...sau sa fugi de adevar ascunzandu-te in credinta .... acestea neavand nimic adevarat si natural ....nu au ce cauta in viata noasztra ...iar a ramane cu mentalul fixat pe ele ...este o fixactie anormala ...adica Pacat!Ascultati fratilor Rock and Roll ...chiar si cand ritmul este dracesc ... intoarceti fata de la cei care predica cuvinte frumoase ...dar si-au VANDUT sufletul Satanei .. alias Lucifer, alias Luceafarul, alias Steaua Stralucitoare de Dimineata ...adica exact Isus!Apocalipsa 22 16 Eu, Isus, am trimis pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un pacat de moarte cred ca este sa fi fanatic religios si sa cauti Adevarul intr-o carte bazata pe furt si minciuna ...Biblia ...sau sa fugi de adevar ascunzandu-te in credinta ....

 

dar si-au VANDUT sufletul Satanei .. alias Lucifer, alias Luceafarul, alias Steaua Stralucitoare de Dimineata ...adica exact Isus!

 

 

Iisus : "I am the way and the truth and the life". "Eu sunt calea si adevarul si viata". Iti doresc sa gasesti calea, adevarul si viata.

 

Eu nu sunt fanatic religios. Un om ca oricare, cu pacate. Un om care il considera pe Iisus ca o cale spre El. Unica cale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iisus : "I am the way and the truth and the life". "Eu sunt calea si adevarul si viata". Iti doresc sa gasesti calea, adevarul si viata.

 

Eu nu sunt fanatic religios. Un om ca oricare, cu pacate. Un om care il considera pe Iisus ca o cale spre El. Unica cale.

 

Probabil ca asa au zis si aia de la Auschiwtz cand erau chinuiti zile intregi pana isi dadeau duhul. Numai ca Isus a gresit calea si le-a aratat'o pe cea inversa. Cine stie poate ca peste 500 de ani o sa il avem pe hitler pe post de sfant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum se gasesc cate unii sa-si complice viata. Mai, ma intreb daca mai puteti dormi noaptea. Cate rele pe lumea asta si cat de putini crestini care cunosc adevarul absolut si sunt propovaduitori ai binelui se gasesc care sa indrepte lucrurile. Acum sincer, chestia asta cu muzica satanista si alte asemenea nascociri denota un fanatism religios clar. As vrea sa vad si eu un citat in biblie( dupa care va ghidati viata, din pacate) unde scrie ca un anumit gen de muzica e necurata. O sa apara unii cu idei de genul: "da, dar biblia a fost scrisa acum 2000 de ani, rock-ul, rap-ul, pop-ul, etc nu existau". Pai si daca nu scrie niciunde, de unde ati dedus voi chestiile astea? Comunicati direct cu d-zeu? Ce urmeaza? Sa stabiliti sa stersul nasului, epilatul pe picioare si mersul cu masina sunt pacate capitale.

Sincer, e trist rau cum aleg unii sa se streseze aiurea in loc sa-si traiasca pur si simplu viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;I am the way and the truth and the life". "Eu sunt calea si adevarul si viata". Iti doresc sa gasesti calea, adevarul si viata. <Eu nu sunt fanatic religios. Un om ca oricare, cu pacate. Un om care il considera pe Iisus ca o cale spre El. Unica cale.
Ce te asteptai sa spuna cel care a fost alungat din cer de catre Tatal sau si aruncat intre cei morti im cea mai adanca groapa ...Iadul .....vezi Luca 14 .12 ....iata-i si calea : Luca 14. 26 si Matei 10.34Isus este aruncat in Iad si acolo este si azi seful cazanelor : Apocalipsa 18 Cel viu. Am fost mort, si iata ca s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Urmariti prima jumatate a clipului de mai jos.

Da, multi, foarte multi refuza binele deoarece iubesc atat de mult viata plina de pacate pe care o au. Caci acest lucru ar implica o schimbare din partea lor. Refuza ADEVARUL.

Nu este nimeni - in afara de ei - vinovat de situatia in care vor ajunge, in final. Ei singuri au ales calea. Iar regretele vor fi tardive, atunci. Il vor implora pe EL sa ii ajute si sa ii scoata de acolo. Din locul in care ei l-au ales aici si si-l doresc cu atata ardoare.

 

Reamintesc faptul ca toata aceasta serie de clipuri poate fi vazuta aici

eu nu prea cer ajutor de la divinitati , prefer sa ma descurc singur , in viata si toate cele...asa ca nu stiu cu ce m-ar putea ajuta el mai mult dupa ce mor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evreii au fost intotdeauna si sunt persecutati tocmai datorita credintei lor. La fel ca atatia martiri pe care i-a avut si ii are crestinismul.

 

De ce nu se urmareste cu atentie materialul video mai intai ? Totul este atat de bine expus acolo. Cu dovezi clare. Si cu citate din Sfanta Carte, care fac referire la acele lucruri.

 

Care este rostul unora in viata ? Chiar nu ii intereseaza nimic ? Se multumesc sa aplice politica strutului - "eu traiesc in lumea mea, tot ce ma inconjoara este frumos, eu nu fac rau, chiar daca altii imi tot spun ca nu este deloc bine ceea ce fac, nu exista rau decat in inchipuirea altora, am propria mea viziune asupra lumii. In fond, sa ne traim viata, caci una avem, nu-i asa ? Ce o fi dupa....ce ne intereseaza. Important e ca ne-am distrat suficent in asta. Si chiar am auzit ca iadul nu e tocmai un loc neplacut. E distractie la maxim acolo. Doar ca e putin intuneric."

 

Ce luam cu noi din aceasta lume ? Masini decapotabile, vile cu piscina, telefoane mobile placate cu platina, milioane de euro ? Ce conteaza aceste lucruri atunci, cand ne vom afla inaintea Lui ? Vom incerca sa ne rascumparam greselile cu bani sau averi ? "Mai usor e sa treci o camila prin urechile acului....", cum este scris. Nu, tot ce conteaza e ceea ce facem. El stie ficeare secunda din viata noastra. Nu Ii putem ascunde nimic.

 

Sa aveti parte doar de Lumina in viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×