Sari la conținut
Forum Roportal
Thelightlife

They Sold Their Soul for Rock and Roll

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu se vizioneaza ....Ptr ca lume este satula de propaganda mincinoasa!

Deja cand denumesti o carte mincinoasa ...Sfanta Biblie ... deja ti-ai dat examenul!

Toti stiu ca Bibllia nu a fost niciodata inspirata de nici un Dumnezeu ci este o copie tradusa, si compilata (citeste marsavita) a scripturii canonizate a religiei mozaice numita Tanach ... si nicidecum carte sfanta inspirata de Dumnezeu ...cu exceptia cazului cand dumnezeul tau este minciuna!

 

Asa ca lasa propagand ca nu e interesanta si ascula un pic de muzica rock ...caci se stie ca muzica este leac ptr suflet-ului tau atat de ratacit pe caile necunoscute ale unei religiei prea mari ...ptr capul prea mic al crestinilor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba io cred ca se exagereaza putin :good: I mean, com on... oamenii nu merg in Iad pentru ca asculta U2 ;) Am auzit fraza asta de prea multe ori... ''rockul e satanic, cine asculta muzica rock va merge in fundul Iadului'' . Hai sa fim seriosi, muzica e muzica. Punct :)

 

La ce instiga muzica uneori si ce mesaj transmite... e alta poveste. :spiteful:

Editat de Anna Condor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Come to think of it, numele topicului asta s-ar potrivi bestial unui album de rock, sau unei istorii a rock-ului :spiteful: ;) :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea sa vad si eu un citat in biblie( dupa care va ghidati viata, din pacate) unde scrie ca un anumit gen de muzica e necurata. O sa apara unii cu idei de genul: "da, dar biblia a fost scrisa acum 2000 de ani, rock-ul, rap-ul, pop-ul, etc nu existau".

 

Ascultă şi g

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-au nici un mesaj.

 

Asta e concluzia ta ? :)

 

Se prostesc doar, ca sa te scoata pe tine din sarite :spiteful:

 

Ce

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×